אליצור איתו אשקלון - ממשיכים למעלה

ממשיכים לערוך לכם הכרות עם קבוצות הליגה הלאומית לקראת העונה הבאה: 4 שנים בלבד אחרי שהוקמה, אליצור "איתו" אשקלון מגיעה לליגה של הגדולים ועם כמה החתמות מרשימות בדמות: ניב ברקוביץ', איגור מאיור ואחיעד בוקרה, היא מאותת – אנחנו כאן כדי להשאר. (צילום: גלעד חזון)


| יניב סהראי

 

קבוצת האוהדים אליצור "איתו" אשקלון מגיע לליגה הלאומית אחרי שרשמה בעונה שעברה עלייה ליגה שלישית בארבע השנים האחרונות. למרות שהתחילה את הקיץ בעצלתיים, הצליחה אשקלון להעמיד קבוצה לא רעה בכלל שאותה ינווט מהקווים אבי סוכר, שמחליף את רועי בן יהושע שהיה אחראי על עליית 2 ליגות עם הקבוצה. את הקו האחורי של סוכר יוליכו שני הרכשים המרשימים של הקבוצה ושל הקיץ בכלל: ניב ברקוביץ', שמגיע אחרי כעשור מליגת העל, ואיגור מאיור, שירצה לחזור ולחרוך את הרשתות באולמות הליגה הלאומית אחרי שאת הקדנציה הקודמת שלו בליגה סייים כמלך הסלים הישראלי. אל שניהם מצטרפים (באיחור קטן, מבחינת אוהדי אשלון) גם אדריכלי העלייה – יוני דרעי וסמל הקבוצה אחיעד בוקרה.

סגל השחקנים: ניב ברקוביץ' (הפועל אילת), יוני דרעי, איגור מאיור (הפועל ירושלים), אריק פאנינג (קורמנד, הונגריה), חן כלפון (מכבי שוהם), רועי נציה (עירוני רעננה), טל זך (הפועל חולון), כריס מקנייט (נאנטר, צרפת), אחיעד בוקרא, ג'פרי פריד (מכבי מעלה אדומים).

מאמן: שחקן העבר אבי סוכר כבר עבר בליגה הלאומית כשאימן בקדנציות קצרות את מכבי הוד השרון, עירוני ר"ג ואליצור רמלה, אותה גם הוביל לגמר הליגה הארצית. בעונה האחרונה אימן סוכר את מכבי מעלה אדומים שהגיע לשלב חצי הגמר שם הודחה ע"י... אליצור אשקלון, קבוצתו החדשה של סוכר.

השם החם: אחרי כעשור בליגת העל (כולל עונה אחת באליצור אשקלון, על גלגולה הקודם), יורד ניב ברקוביץ', כמו עוד רכזים טובים אחרים, לליגה הלאומית. בקבוצה שבנויה על לא מעט שחקנים צעירים וכאלה ששיחקו בעיקר בליגה הארצית, הרכז בן ה-32, שעבר כבר בלא מעט תחנות בקריירה, צפוי להיות המבוגר האחראי ולתרום לא מעט מהניסיון שלו.


שימו לב ל:
ג'פרי פריד. אבי סוכר הביא עימו לא מעט שחקנים ששיחקו בעונה שעברה בליגה הארצית, אך עושה רושם שהשם המעניין ביותר שהגיע משם הוא דווקא זה של ג'פרי פריד, מתאזרח אמריקאי-ישראלי ששיחק בעונה שעברה תחת סוכר במעלה אדומים והיה לאחד הסנטרים הטובים ביותר בליגה הארצית. יהיה מעניין מאוד לראות האם פריד, שמתנשא לגובה של 2.16 מ' (!) יצליח לשחזר את היכולת המצויינת גם בליגה הלאומית.

התחזית האופטימית:
ניב ברקוביץ', איגור מאיור, אריק פאנינג, אחיעד בוקרה וכריס מקנייט יוצרים חמיישיה מהטובות בליגה, כשגם ג'פרי פאריד הענק, רועי נציה הכשרוני ויוני דרעי נותנים את הטון מהספסל. כל אלה מובילים את אשקלון לסיום העונה במקום ה-7 ומפגש פיקנטי בחצי גמר נגד קבוצת האוהדים הפועל רמת גן. אחרי 2 מפגשים ססגוניים שיוסיפו הרבה צבע לליגה - אשקלון תכנע לאורדונים, לא לפני שתגרור את רמת גן גבעתיים ל-לפחות משחק אחד צמוד.

התחזית הפסימית: פתיחת העונה הקשה של אשקלון (שכוללת משחקים מול רחובות, יבנה, ר"גבעתיים ונתניה)  לא יקלו על הנחיתה של אשקלון בליגה הלאומית. הלחץ מהקהל, שממילא היה מאוכזב מהתנהלות ההנהלה במהלך הקיץ, ימשיך לחלחל ויגרור את אשקלון למאבקי תחתית, שבסיומן הקבוצה נושרת חזרה לליגה הארצית על אף השינוי על הקווים שיוביל גם לשינוי במצבת הזרים.

התחזית הריאלית: בליגה כה קשה לסגל הנוכחי של אשקלון יהיה קשה מאוד להגיע לפלייאוף העליון, וסביר להניח שהעונה של הדרומיים תנוע בין מאבקי ירידה לניסיונות השתחלות לפלייאוף העליון, כאשר לזרים של הקבוצה תהיה השפעה מכרעת לאן מועדות פניה של הקבוצה.

טריוויה:
ברקוביץ' כפול - איחוד משפחתי באשקלון, כשניב ברקוביץ' מתאחד עם אחיו, רועי, שמשמש כמנהל המקצועי של הקבוצה. הפעם האחרונה, דרך אגב, שהשניים שיתפו פעולה הייתה בעונת 2005 - 2004, אז שניהם שיחקו בהפועל חיפה רמת השרון תחת ניהולו של... אביהם, מיקי.

חוזרים לסיבוב שני – לא מעט שמות שכבר דרכו על הפרקט באשקלון, ידריכו, יכדררו וינהלו שם גם העונה. אבי סוכר ששיחק בשתי קדנציות שונות באשקלון, חוזר, הפעם לתפקיד אחר. רועי ברקוביץ', שהחל את קריירת הבוגרים (כשחקן) באשקלון, חוזר גם הוא והפעם יהיה אחראי על הדברים שמחוץ לפרקט. ניב ברקוביץ', שרשם גם הוא קדנציה אחת באשקלון יהיה שוב זה שינווט את הקבוצה מעמדת הרכז. לכל אלה, תוסיפו את אחיעד בוקרה, הסמל הכי גדול של הקבוצה, ויוני דרעי שעבר עם הקבוצה דרך בשנים האחרונות. בהחלט אפשר לומר שיש לאוהדים עם מה להזדהות.

כמה שיותר גבוה – כריס מקנייט (2.01), אחיעד בוקרה(2.05), טל זך (2.08) וג'פרי פריד (2.16), מרכיבים את אחד הקוים הקדמיים הגבוהים ביותר שהיו בליגה מאז ימי עירוני רמת גן עם עמית תמיר, נמרוד לוי, בן אלטיט, דראגן בנדר ועידן זלמנסון.