אליצור יבנה – השיבה הביתה

אחרי עונת חזרה בינונית, באליצור יבנה מכוונים גבוה יותר העונה. אלעד הופמן, גל גילינסקי ויריב עמירם הם חלק מהשמות שחזרו וינסו לשחזר את הימים היפים של הקבוצה, אז שיחקה בשבזי. וגם - מאמן חדש על הקווים, הזר הצעיר בליגה והסטטיסטיקה החיובית של הליגה האוסטרית.


| יניב סהראי

 

אחרי עונת חזרה שנגמרה בהשרדות בליגה רק במחזורי הסיום של הפלייאוף התחתון, ביבנה לא יסתפקו העונה בהשארות בליגה בלבד. שי סגלוביץ' הצעיר, שיפתח עונת בכורה כמאמן ראשי, יהיה זה שיעמוד על הקווים. סגלוביץ', עם כמה החתמות מפתיעות, הצליח לבנות קבוצה חזקה שצפוייה להתמודד בצמרת הטבלה. ההחתמה המפתיעה ביותר הגיע עם צירופו של אלעד הופמן שכבר שיחק ביבנה. את השנתיים האחרונות העביר הופמן בנס ציונה איתה גם רשם בין היתר עליית ליגה. אל הופמן יצטרפו יריב עמירם וגל גילינסקי, ששיחקו גם הם ביבנה ובעונה האחרונה שיתפו פעולה בגליל עליון. את הסגל הישראלי הבכיר של הקבוצה יסגרו יונתן דוד ויובל רחמילביץ' המקומיים, ואורי קוקיה, ששב גם הוא לקבוצת נעוריו. גם בגזרת הזרים, ביצעה יבנה רכש מעניין כשהביאה את הסווינגמן האמריקאי קארים ג'אמר, שמגיע אחרי עונה מצויינת בקפפנברג מליגה האוסטרית הראשונה עמה זכה בדאבל מקומי ושיחק במפעל היורופ-קאפ, ולרון בלאק, שישחק לראשונה מחוץ לארה"ב לאחר שאת קריירת המכללות שלו סיים במכללת אילינוי הגדולה.

סגל השחקנים: יובל רחמילביץ', גל גילינסקי (הפועל גליל עליון), יוני דוד, אלעד הופמן (עירוני נס ציונה), קארים ג'מאר (קפפנברג, אוסטריה), אורן רונן, אמיר בורסוק, יריב עמירם (הפועל גליל עליון), אורי קוקיה (הפועל ר"ג/גבעתיים), לרון בלאק (מכללת אילינוי).

מאמן: שי סגלוביץ'. בשלוש העונות האחרונות שימש סגלוביץ' כעוזרו של אריק אלפסי בעירוני נהריה מליגת העל, ועוד לפני כן כעוזר מאמן בגלבוע גליל, מ.כ. הבקעה ואליצור נתניה, גם כן בליגת העל. עבור סגלוביץ' תהיה יבנה התחנה הראשונה שלו כמאמן ראשי בקבוצת בוגרים, ואחרי שצבר ניסיון כעוזר מאמן בליגת העל, יהיה מעניין מאוד לראות לאן יוביל המאמן הצעיר את הקבוצה המוכשרת שבנה.

השם החם: אחת ההחתמות היותר מפתיעות של קיץ 2018  הגיעה דווקא מכיוונה של יבנה שהייתה חתומה על צירופו של אלעד הופמן. אחת הסיבות לכך שההחתמה הזאת היא מפתיעה, הגיעה בשל העובדה שהופמן, ששיחק בשנתיים האחרונות בנס ציונה והיה שותף בכיר בעליית הליגה של הקבוצה, החזיק בעוד כמה הצעות מקבוצות ליגת על ואף קבוצות צמרת בליגה לאומית, אך בחר בסופו של דבר לחזור לקבוצת נעוריו. בדומה לשתי הקדנציות הקודמות של הופמן ביבנה, גם הפעם צפוי הופמן להיות הישראלי הבכיר של הקבוצה. ביבנה יקוו שכמו פעם, גם הפעם, הופמן יוביל אותם לצמרת הגבוהה של הטבלה.

שימו לב ל: בעונה שעברה בחרנו ביובל רחמילביץ', שאכן רשם עונה לא רעה בכלל. העונה אנו בוחרים ביונתן דוד. דוד, גם הוא בוגר מחלקת הנוער של אליצור יבנה, קיבל כבר כמה הזדמנויות במהלך העונה שעברה והראה כי יש לו מה להציע, אך פציעה שממנה סבל בחלק גדול מאוד של העונה מנעה ממנו להמשיך בהתקדמות. גם העונה ביבנה צפויים לתת לכשרון המקומי את דקות המשחק להן הוא זקוק. דוד, מצידו יקווה גם הפעם להציג יכולת טובה ולקצת יותר מזל מהעונה שעברה.

 

התחזית האופטימית: הימים היפים מהאולם בשבזי, משוחזרים באולם ע"ש רלף קליין. יבנה מסיימת עונה מצויינת במקום ה-3 בטבלה. בפלייאוף יבנה פוגשת את הפועל חיפה שסיימה במקום ה-6. בתום דרמה, יבנה שומרת על הבית במשחק הראשון, ובמשחק השני מנצחת ברוממה וממשיכה את העונה נהדרת שלה. כמה ימים לאחר מכן, יבנה חוזרת שוב פעם לרוממה. הפעם למפגש במסגרת סדרת חצי הגמר מול מכבי חיפה. יבנה מצליחה לגרור את מכבי חיפה למשחק 5 ומכריע, אך הפעם העומק והניסיון של הירוקים עושים את שלהם והם גוברים על חניכיו של סגלוביץ', שרושם עונת בכורה מוצלחת, ועל הדרך חתום על הבאתו של קארים ג'אמר שנבחר לחמישיית העונה.

התחזית הפסימית: כשלון גדול. אין מילה אחרת לתאר זאת. על אף התקציב שהוגדל וסגל השחקנים הנהדר, יבנה מוצאת את עצמה גם העונה מחוץ לפלייאוף העליון. ביבנה, שהבטיחו את ההשארות עוד הרבה לפני סיום העונה נאלצים להעביר את הזמן עם עוד 5 משחקים בפלייאוף התחתון.

התחזית הריאלית: ביבנה נבנתה הקיץ קבוצה מצויינת שצפוייה לעשות צרות לכל קבוצה בליגה. מבחינת סגל ישראלי, יבנה בהחלט שווה מקום בפלייאוף העליון, ואף מקום גבוה. במידה ויבנה ידעה גם לפגוע בזרים, היא בהחלט יכולה לכוון גבוה, כשגם פיינל פור זאת לא מילה גסה. סביר להניח, שיבנה תגיע לפלייאוף העליון, ומשם כבר שום דבר לא יפתיע.

 

טריוויה:
חוזרים הביתה – אחד הסממנים הבולטים בסגל של יבנה העונה הוא ההשענות על שחקני הבית. בנוסף לרחמילביץ', בורסוק ודוד המקומיים שנשארו בקבוצה, הגיעו הקיץ גם אורי קוקיה ואלעד הופמן, בוגרי מחלקת הנוער של המועדון.

זיכרונות טובים – לא מעט שחקנים שהגיעו מהליגה האוסטרית הצליחו גם להשאיר פה חותם יפה. מבין השמות: קלי ביידלר, שנבחר לזר של העונה בעונת 14/15, בילי מקשפרד, מהזרים היותר טובים בליגה בעונת 15/16 ו-אנדל קומברבאץ', שעלה ליגה עם הפועל ב"ש בעונה שעברה. האם בעונה הבאה גם קארים ג'אמר יצטרך לרשימה המכובדת הזאת?

הצעיר שבחבורה – לרון בלאק (22), שירשום ביבנה את עונת הבכורה שלו מחוץ לארה"ב, הוא הזר הצעיר ביותר שנחת הקיץ בישראל.