אליצור עירוני נתניה - ושוב איתכם

ארבע שנים אחרי היעלמותה של ברק נתניה מהמפה, בירת השרון שוב שולחת נציגה לליגה הלאומית עם שמות שכולנו מכירים ואחד שכנראה יהיה איתנו גם עוד 40 שנה. בעונה שעברה היא נתנה פלייאוף גדול בליגה הארצית, ומהסגל שעלה נשארו לא מעט שחקנים והמאמן. כמה רחוק היא תצליח ללכת הפעם?


| אדי מינץ

 

אליצור עירוני נתניה, שהוקמה על חורבות ברק נתניה ז"ל (פורקה בקיץ 2015), נמצאת בתנופה גדולה ורושמת עליות ליגה כמעט רצופות בשנים הבודדות שהיא קיימת. העולה החדשה מתהדרת בדרך, המשכיות, שחקני בית, ניהול מקצועי משובח, מחלקת נוער גדולה, תיכון בליגת העל, ומגדלת לא מעט כישרונות לכדורסל הישראלי בשנים האחרונות.

לא פחות מ-4 שחקני רוטציה ממשיכים איתה משנים קודמות ובהם הקפטן הנצחי אלירן גואטה בן ה-43 שכבר עבר עם הקבוצה כל דרך אפשרית, מעלה ומטה. גם בעמדת המאמן ישנה המשכיות כשעידן פלדה, האחראי על עליית הליגה, גם זוכה לקטוף את הפירות. האם גם השנה המטרה הינה עליית ליגה או שהשתלבות מכובדת בפליי\אוף תספיק? נדע בהמשך.   

סגל השחקנים: אלירן גואטה, רז אדם, עידן מהרט, יותם שירן, לירן מורן, סטפן דניס (בני הרצליה), גיל אמיתי (נס ציונה), נטע סגל (מגדל העמק), מרסלוס סאמרויל (צרפת), דניאל גולן, נמרוד אלטיט ויובל טולילה.

מאמן: עידן פלדה בן ה-45 שהעלה את הקבוצה ללאומית, הוא מאמן מאוד ותיק ומוערך, עם ניסיון של כ-15 שנה בליגה הלאומית, כולל בנתניה. תחילת דרכו המקצועית הייתה אי שם במילניום הקודם במחלקות הילדים/נערים/נוער של נתניה כך שהקאמבק שלו לקבוצה נראה טבעי למדי. בסיבוב האחרון שלו בלאומית עם ברק נתניה בלאומית הוא הגיע עד לחצי גמר הפלייאוף.

 

השם החם: גיל אמיתי. שחקן ליגת על לגיטימי עם קליעה יציבה, חוכמת משחק ומנהיגות. לא מחטיא עונשין. נכס לכל מאמן. הרבה קבוצות רדפו אחריו בקיץ ונתניה היא זו שזכתה.

שימו לב ל: רז אדם. רכז האנרגטי, אלוף אירופה הטרי עם נבחרת העתודה, שחקן בית. לא הרבה קבוצות בונות שחקן בגילאים הצעירים בכדי שיובל את הקבוצה הבוגרת וגם מצליחות בכך. ועם רז זה הצליח. היה מאוד משמעותי בעונה האחרונה של הקבוצה בליגה הארצית ונראה שגם הליגה הלאומית לא תהיה קטנה עליו.

 

התחזית האופטימית: נתניה ממשיכה את התנופה, מסיימת את העונה הסדירה ברביעייה הראשונה, מנצחת בחצי הגמר את היריבה, מפתיעה גם בגמר ועולה ליגה פעם נוספת (מי סופר?).

התחזית הפסימית: עמדה מס' 5 גובה את מחירה הכבד (בכל זאת, ממוצע גיל 40) והקבוצה מתדרדרת למאבקי תחתית. בפלייאוף התחתון הצעירים לא עומדים בלחץ והקבוצה חוזרת לאחר כבוד לליגה הארצית.

התחזית הריאלית: עוד פלייאוף. כי כבר התרגלנו. נתניה עושה חצי ראשון טוב וחצי שני סביר, נותנת פייט לרוב הקבוצות בליגה ומודחת ברבע או בחצי הגמר (מחק את המיותר). הצעירים נותנים לחץ על כל המגרש והוותיקים מחזיקים את המסגרת במקומה.

 

טריויה:

- אוויר פסגות. לפני שנתיים, בארצית, נתניה סיימה את העונה הסדירה ראשונה והודחה בפלייאוף מרתק ע"י השנייה. לפני שנה (שוב, ארצית) נתניה סיימה שנייה והדיחה במשחק פלייאוף מרתק את הראשונה. ומה צופה לנו העונה הלאומית? נעדכן.

- המשכיות. גואטה בן ה-43 פותח את עונתו ה-50 בקבוצה (סופרים רגליים, שכחנו לחלק) וכך גם רז אדם, עידן מהרט ועוד. הצוות המקצועי והשחקנים מכירים שנים רבות וזה יתרון.

- זה לא הגיל, זה התרגיל. גואטה בן ה-43 וסאמרוויל בן ה-36 ולעומתם רז אדם בן ה-19 ועידן מהרט ונטע סגל בני ה-23. יופי של שילוב.