ארצית דרום: הולכים למשחק שלישי

אחרי עוד מותחן נהדר, מכבי פ"ת ניצחה הערב את הפועל חבל מודיעין 75:79 וכפתה משחק שלישי ומכריע ביום ראשון הקרוב. נוימן וגוטמן הצטיינו בפ"ת, רז ניסים כהן הוביל כרגיל את קלעי חבל מודיעין.


| safsal

דרום

מכבי פתח תקווה - הפועל חבל מודיעין 75:79 (1-1 בסדרה)

---שייק'ה גונן ומאיר פרייליכמן מדווחים מ'עולמות---

איזה מותחן נהדר, איזו סדרה נהדרת. אחרי משחק של 50 דק' ביום ראשון, שהסתיים בניצחון של חבל מודיעין בזכות שלשה בשנייה האחרונה, ואחרי ששחקני חבל מודיעין חגגו אתמול בחתונתו של חברם לקבוצה דורי אסף, התייצבו הערב מכבי פ"ת והפועל חבל מודיעין למשחק השני בסדרת חצי הגמר ביניהן.

האולם בפ"ת היה מפוצץ, והקהל נתן אווירה נפלאה. האורחים פתחו חזק, ועלו ל0:6 מהיר עם שתי שלשות. פ"ת הייתה לחוצה מאד, ולא הצליחה לחבר מהלכים התקפיים ראויים, כשגם בהגנה שחקניו של קצנברג לא היו בעניניים, והאדומים טסו ל2:12. עד סיום הרבע שחקני פ"ת הצליחו לקזז מעט מההפרש, ולאחר 10 דק' האורחת ביתרון 14:21.

גם הרבע השני לא בישר טובות למארחת, ששוב לא הצליחה לעצור את חניכיו של יוסי מזרחי בהגנה, וגם כשאלו החטיאו, הם היו הראשונים לכל כדור חוזר וניצלו את ההזדמנות השניה. צאלי נוימן ורון גוטמן היו היחידים שתיפקדו ברגעים אלו בפ"ת, ובמחצית 31:37 לחבל מודיעין.

הרבע השלישי סימן את תחילת המפנה במשחק, ולמרות שהיתרון של האורחת הגיע, שוב, לדו ספרתי, קצנברג הגיב במספר חילופים טובים, ועם רוח רעננה מהספסל בדמות מתן כהן (שחזר לסגל לאחר פציעה שהשביתה אותו במשך כמה שבועות) שהטריף את השחקנים, ולקיחת אחריות של רז אלבז המנוסה, שפינק את חבריו במסירות טובות, שחקני פ"ת הצליחו לקזז לאט לאט את ההפרש. שלשה ענקית של רון גוטמן השוותה את התוצאה ל56:56, אך אקורד הסיום של הרבע היה שייך לחבל מודיעין, ושלשה של חבקין הורידה את הקבוצות להפסקה האחרונה הערב בתוצאה צמודה של 56:59 לאורחת.

מתחילת הרבע הרביעי אוהדי פ"ת לא הפסיקו לעודד לשנייה, ועם מספר מהלכים יפים בהגנה, קפיצות על הפרקט, טירוף חיובי על הספסל והרבה אחריות בהתקפה, הצליחו שחקניו של קצנברג לעלות ליתרון משמעותי ראשון הערב - 65:69. למרות שרז נסים כהן עוד גרם לכמה דפיקות לב ביציעי המארחת, דאגו צעירי פ"ת, בראשות נוימן, גוטמן וכהן, להשאיר את הניצחון ב"עולמות".

קלעו לפ"ת: צאלי נוימן (13 ריב') 18, רון גוטמן (4 שלשות) 14, רז אלבז (7 אס') 12, אור זינדרמן 11, דן שפי 9, נדב נאור 6, מתן כהן 4, דור וכנר 3, תומר רבינוביץ' 2.

קלעו לחבל מודיעין: רז נסים כהן 32, בן שוהם ותום חבקין 10 כ"א, גל כוהנר 9, דורי אסף 6, שחר כהן 5, יהונתן לוי 3. כן שותפו - גיא לויצקי וגיאורגי אוסדצ'י.

שפטו - גיא שמואלי, נטלי גליק, אופיר ויסטוך.
450 ב"עולמות"