ארצית: הרפרוש האחרון

אוטוטו עונת 2018/19 יוצאת לדרך, הסגלים כבר כמעט סגורים, ולפני שנפתח את העונה: כמה מהחחתמות המעניינות מהימים האחרונים שליקטנו עבורכם. צפון ודרום יחד, אתם כבר יודעים להפריד בין המחוזות. רוצים להאמין.


| אלירן כהן

 

עוד רגע נתחיל בהכנות הרשמיות לפתיחת עונת 2018/19 בארצית, אבל רצינו לסגור את הקיץ עם כמה החתמות מעניינות שהצטברו אצלנו ולא רצינו שילכו לאיבוד מבין כל השורות.

הגדולה שבהם מגיעה מהפועל חבל מודיעין, שצרפה לשורותיה את מתן נאור שהעלה אשתקד את נתניה לליגה הלאומית אך לא המשיך בשורותיה. נאור מצטרף לסגל מאוד מעניין שהעמיד אופיר פלצמן בחבל והכולל בין השאר גם את רז ניסים כהן, ארז מרקוביץ', יניב שטראוס ואלן סקוורר, ונראה שהמטרה של הקבוצה העונה די ברורה: לא לעצור לפני שמגיעים לסדרת הגמר. לפחות.

שתי קבוצות שיתנו לה פייט, לחבל, תהיינה מכבי מעלה אדומים, שהתחמשה בעידו חליפה שמגיע אחרי עונה נוספת יוצא מן הכלל בחבל איילות, ומכבי שדרות, שעדיין לא אמרה את המילה האחרונה שלה הקיץ וצרפה לשורותיה את הקלעי יונתן שטרקמן, שעלה אשתקד ליגה עם אשקלון.

גם הפועל לוד עושה קולות של קבוצה מעניינת, ועם צירופו של הרכז אופק חכמון בהחלט יהיה לה מה להגיד בחלק העליון של הטבלה. מי שעוד השלימה רכש מעניין משלה היא אליצור פ"ת / גבעתיים, שצרפה את הפורוורד יניב חביב, שמביא איתו הרבה שנים של ניסיון בליגה ולבטח יהיה פקטור משמעותי בין הגוורדיה הותיקה של תומר רובין ואדיר זריהן.

אבל אם בדרום אנחנו עוד יכולים לנסות לנחש מה יהיה, בצפון - כשכל-כך הרבה קבוצות מכוונות לפלייאוף העליון אבל אף אחת מהן לא הצליחה לשבור שוויון, הגיעה הפועל צפת וביצעה עוד שתי החתמות יפות של יוצאי לאומית שמעמידות אותה עם סגל השחקנים העמוק בליגה. הראשונה היא של הקלעי הנהדר לירז אריאלי, שממשיך לעונה נוספת בארצית על אף ההזדמנויות מליגת המשנה, והשניה של ליאור סרף שמגיע מהגליל.

הפועל מעלות התחמשה גם היא ביוצא לאומית, רועי יחיא, ששיחק בשנים האחרונות בקריית אתא, קבוצת נעוריו, ובאמצע העונה שעברה החליק לשכנה ממוצקין. גם מכבי כרמיאל ביצעה רכש חביב עם צירופם של עוז וטורי, שמגיע אחרי עונה טובה במחוז הדרומי, וייבגני חולדוב, ששיחק אשתקד במדי מכבי רחובות בלאומית. את הקבוצה, אגב, יאמן שי ברוך, שיחליף את גיורגי אוסדאצ'י שאמור היה לעמוד על הקווים השנה.

עוד קבוצה שתלך על עונה צנועה, כמסתמן, היא בית"ר כפר יונה, שם אסף דותן, יחד עם עוזרו יוני ליבנה, ימשיך לעמוד על הקווים עם סגל שיהיה זהה בשלדו לעונה שעברה: בהובלת הגארדים אור ג'אנח ואבי גולה, הסנטר עמית בן דהן והפורוורד ערן שטייניץ. מי שעזב את הקבוצה בקיץ האחרון הוא מנהלה בשנים האחרונות, חיים כהן, שסייע לנו רבות באיסוף נקודות וקלעים (וזו ההזדמנות שלנו לומר תודה בריש גלי. אמרנו לכם ששווה לשתף איתנו פעולה, אה?) ואת מקומו ימלא הרי סימון.

הפועל עכו עוד תחפש את שובר השוויון שלה, כדי להצליח, אולי הפעם, לשבור את תקרת הזכוכית שנקראת חצי גמר הפלייאוף ולקחת עוד צעד קדימה. אל הסגל של שי מינסטר הצטרף בשבועות האחרונים גל ברוך החיפאי, שגדל במכבי, המשיך להפועל, וירצה לחזור לשם עונה טובה בארצית. ממינסטר הוא בטוח יקבל את ההזדמנות.