ארצית: מאותתות לצמרת

שבועיים שלמים לא סיפרנו לכם מה קורה בארצית, אז ארזנו קצת אנרגיות ויצאנו לדרך. בצפון: עכו שוב הולכת על כל הקופה ונמצאת בעיצומה של בניית סגל נוצץ. בדרום: חבל מודיעין ושדרות הולכות ראש בראש. ויש גם עדכונים מקבוצות קצת-פחות-יומרניות, שינסו להיאבק על המקום בפלייאוף.


| אלירן כהן

 

מחוז צפון: עכו-טיים?

הפועל עכו של שי מינסטר הולכת ומסתמנת, גם השנה, כקבוצה שתאבק בצמרת הגבוהה של הליגה ואולי אפילו תצליח לשבור את תקרת הזכוכית של חצי הגמר ולעשות מעבר. מינסטר, שהגיע ממעלות אחרי עונת חצי-גמר נהדרת, שמר על שלד משנה שעברה, חיזק במקומות הנכונים, והשמועות מספרות שזו עדיין לא המילה האחרונה.

אילן נניקשוילי הבלתי נגמר נשאר לעונה נוספת, והוא יגובה בקו אחורי מרשים במיוחד שכולל שילוב מעניין של ותיקים וצעירים. אורן בן חמו הגיע ממעלות יחד עם מינסטר ויבלה איתו את העונה המשותפת המי-זוכר-כמה-שלהם-יחד (גם הם לא). ג'ונתן בייז ימשיך לחרוך רשתות מחוץ לקשת גם בעונה הקרובה, וגם רועי נבארו אחרי עונת פריצה בנצרת עלית וניר נצר הגיעו לעזרה. עידו קוז'יקרו ישאר עוגן בצע עונה נוספת וכמובן שיזכה לחיזוק לצידו - מהליגה הלאומית הגיע טל פרסלני, אחרי שנתיים נהדרות בחיפה ובעפולה, שאמור לתת את הטון ולהיות אחד הישראלים המובילים בליגה, ומצפת - שגב גרליק, שיעבה את המערך של מינסטר.

הפועל מעלות, שהחלה את הכנותיה לעונה מעט מאוחר התייצבה לה בימים האחרונים כשהחתימה את ולאדי ירמישין שיוביל את הקו הקדמי שלה, ואת צמד הגארדים ערן סעודאי ורותם ברזילאי. הראשון חוזר לקדנציה שניה במעלות, אותה העלה לארצית לפני שנתיים, והשני מגיע אחרי ששיתף פעולה עם בוכניק בעכו.

הפועל עמק חפר ביצעה הקיץ רכש מעניין, במונחים התקציביים שלה, והיא תקווה לשחזר גם השנה את ההישגים היפים מהשנים האחרונות יחד עם ארז דגן. הרכז המקומי שי בסיס חזר לעונה נוספת אחרי סיבוב בהוד השרון בליגת העל, הקלעי גיא מאיו הצטרף מרמלה, נמרוד רינסקי ששיחק בחצי העונה שעברה בנתניה הצטרף גם הוא, ואת עמדות הפנים ימלאו תומר שוקרון ואלמוג זקס, שכמו רינסקי העבירו כמה עונות על הספסלים בלאומית. מהעונה שעברה נשארו יונתן סיבוני, אביב סרוסי ועמית בר, ובגזרת הצעירים החדשים תמצאו את דן פריבר, גלעד גוט (הבן ואח של) ואריאל עייני.

יש לנו עוד קצת צפון, אבל בואו נחזיק את זה בבטן שבוע נוסף.

 

מחוז דרום: שדרות או חבל מודיעין?

עוד רגע נגיע לקבוצות ה"יותר קטנות" אבל אי אפשר שלא להתחיל עם שתי החתמות גדולות שעשו בימים האחרונים שתיים מהטוענות לכתר.

מכבי שדרות של ישראל ברוך, שלא תעצור את המסע שלה עד שתגיע ללאומית, הנחיתה בשורותיה את הסנטר ג'רמיין הול שהיה אחד השחקנים הדומיננטיים במחוז הצפוני של הליגה בעונה החולפת (ותאמינו לנו שזה לא היה קל במיוחד). הול, שיכול היה למצוא לעצמו בקלות קבוצה בליגה השנייה, יקווה שאחרי ההדחה בחצי גמר הפלייאוף אשתקד, הוא יגיע עם קבוצתו החדשה רחוק יותר.

הפועל חבל מודיעין של אופיר פלצמן הסתפקה בהחתמה אחת בימים האחרונים, אבל היא עשויה להיות מעניינת במיוחד, כשהקלעי יניב שטראוס, באמצעות סוכנו בועז בר-דיין, הצטרף אחרי שנים ארוכות בכפר בלום בליגה הלאומית. עם שטראוס מציבה חבל מודיעין קו אחורי אדיר ואיכותי שכזכור מונה בין השאר גם את רז ניסים כהן ואלן סקוורר. אם מישהו שואל איתכם על תהליך של הפקת לקחים, הנה הדוגמא.

מכבי מכבים רעות, העולה החדשה מליגה א' מרכז, השלימה גם היא בימים האחרונים סדרה של החתמות, צנועות ברובן, אך כאלה שאמורות לשמור אותה עם הראש מעל המים. במכבים שמו דגש על הרצון לשמור על קבוצה עם צביון מקומי ועשו זאת עם צמד האחים ארז ואלון ניניו, עם הקלעי אביב קושמקוב שנשאר לעונה נוספת ועם הצעירים אריאל ברצץ ועידן גורן. גם הרכז עדי ברגמן יכדרר בעונה הקרובה עבור נמרוד כהן, וכמוהו גם הסנטר שחר כהן, ששיחק אשתקד בחבל מודיעין וירצה להוכיח שהוא עדיין גבוה בעל השפעה בליגה הזו.

אליצור גבעת שמואל חזרה דרומה, והיא תקווה שעם המעבר למחוז "הנוח" היא גם תצליח להתברג גבוה יותר בטבלה. מהעונה שעברה נשארו הרכז יונתן אלפסי, הקלעים חגי בר-אב וחן שרעבי, שנתן עונה גדולה, הפורוורד ויטלי פליגל והסנטר ניב סולומון, שכמו קודמיו הפך בן בית בקבוצה של אריאל פשין. גם השנה תעמיד גבעת שמואל קאדר צעיר שינסה לעלות ולהפתיע, אבל ההחתמה המסקרנת שעשתה הקבוצה עד כה היא של הרכז תמיר שמחוני, שאחרי שנעדר מהמגרשים בעונה שעברה ירצה לקנות את מקומו חזרה בדרך ללאומית.

בין הצעירים שהצטרפו לקבוצה תמצאו את הרכז איתי גולדמן שעבר בין לוד וכפר יונה בעונה החולפת, את עמית פרז, יובל פדלון ושגב דזית, וגם צעיר מסוג אחר, קובי בוכריס המקומי, שבגיל 35 ימשיך להיות אחד השחקנים משמעותיים במערך של פשין.