ארצית: מתחילים לעבוד

הרבה מאוד החתמות הצטברו במערכת, אבל חיפשנו את הצ'אנס להתחיל לעדכן. לא פחות משש (!!) עולות חדשות ישחקו בליגה בשנה הבאה, סידרנו לכם היכרות ראשונית עם המחוז הדרומי. וגם: על התכניות המשוגעות של אליצור רמלה לעונה הבאה.


| אלירן כהן

שש עולות חדשות מליגה א', שתי יורדות ישנות מהליגה הלאומית (אחת מהן עוד צפויה לחזור לשם), וסך הכל, חישבתם נכון, לא פחות מ- 8 קבוצות חדשות ישחקו בעונה הבאה בליגה הארצית. במילים אחרות - הליגה התחדשה בשליש.

אז בואו נתחיל עם ברכת ברוכות הבאות לנציגות הדרומית.

מכבי שדרות טיילה אשתקד במחוז הדרומי של ליגה א' וחזרה לליגה השלישית, אחרי שנים ארוכות של הפוגה. ישראל ברוך, שהוביל את הקבוצה מליגה ב' (מוכר לכם התסריט?) יאמן את הקבוצה גם בעונה הבאה, כשהמטרה, איך נאמר, מעניינת: להעלות את הקבוצה לליגה הלאומית.

"ראש העיר שם לנו מטרה", אמר הקאוצ', שאשתקד רשם את עליית הליגה ה- 15 שלו בקריירה (11 בקבוצות בוגרים), "לשים את שדרות בליגה השנייה. צפויה ליגה חזקה ומאתגרת, אבל אנחנו מאמינים בעצמנו. רשמנו שתי עליות בשנתיים, יש לנו תקציב טוב, אנחנו רוצים לבנות קבוצה חזקה ומקווים שנצליח לעשות פה משהו טוב. השחקנים שעברו פה נהנו מאוד להיות איתנו".

עד כה החתימה שדרות שני שחקנים, תקראו להם אפילו מיני קבלני עליות: הפורוורד תומר פיסצקי, שאשתקד חגג עם אשקלון עלייה ללאומית ולפני שנים לא רבות רשם שלוש עליות ליגה עם קריית גת, והרכז אופיר פרחי, שחוזר למחוז הדרומי של הליגה אחרי שבשנתיים האחרונות פספס עליה על חודו של ניצחון אחד בסדרת הגמר במדי רמת השרון ובת-ים.

 

אלופת מחוז מרכז, מכבי מכבים רעות,פתחה את הקיץ עם הצהרות קצת פחות מפוצצות, אבל נראה שגם היא תמצא את הדרך להתברג במקום טוב במרכז הטבלה. על הקווים יעמוד נמרוד כהן שהקים את הקבוצה מחדש לפני 4 שנים וגרף מאז הצלחות רבות, בהן 2 עליות ליגה עם הבוגרים ו- 4 אליפויות עם קבוצות מחלקת הנוער.

אשתקד, כזכור, חגגה הקבוצה עליה נאה מליגה א' עם סגל ששפע בשמות מעניינים כמו יואב דביר, אלעד אליהו ומיכאל בדלוב, אולם הם לא צפוים להשאר בשל התחיבויות למקום עבודתם, ובקבוצה כרגע עמלים על הרכבת תלכיד צעיר שיקבל את החיזוקים המתאימים.

"כרגע אנחנו מקיימים ימים פתוחים במטרה לתת הזדמנויות לשחקנים צעירים לתפוס את מקומם ולקבל במה לעונה הבאה", סיפר לנו כהן, "המטרה שלנו היא ליצור שילוב בין צעירים לותיקים ולהעמיד קבוצה שתתמודד כשווה מול כל קבוצות הליגה. מכבים ראות הוא ישוב נעים וקהילתי, ובשנים האחרונות הרבה שחקנים מצאו אצלנו בית חם. אני מאמין שכך יהיה גם השנה".

 

אליצור פ"ת / גבעתיים, שגברה במשחקי המבחנים על אליצור רמלה ועצמה מודיעין, הבטיחה לעצמה גם היא מקום בליגה השלישית בעונה הבאה. את הסיפור, בגדול, אתם כנראה כבר מכירים, חבורה של וטרנים קשוחים שהתאגדו יחדיו בעיקר בשביל ליהנות, ומפה לשם מצאו את עצמם בצמרת.

תומר רובין, שכבר קרוב ל- 20 שנה מאמן במחלקת הנוער של הפועל גבעתיים, הוא האיש שיוביל את הקבוצה גם בעונה הבאה בליגה הארצית, כשעל הפרקט יכדררו, לפחות כרגע, חלק מהכוכבים הגדולים של העונה שעברה, כשבראשם מאיר טפירו, שבמקביל ישמש כמנכ"ל עירוני נס ציונה, ליאור לוי, קבלן העליות של העשור הקודם, תומר אטלס הבלתי נגמר שחוזר לעוד סיבוב בארצית וגם ישראל שיינפלד שהביט מהצד במה שקורה ו... נדבק.

"היה לנו מזל בשנה שעברה והתחבר לנו סגל מדהים", סיפר לנו רובין. "שילוב מצוין של שועלי קרבות ותיקים וחבר'ה צעירים עם אופי מיוחד, וביחד עשינו הישג מדהים שלא ציפינו לו. המטרה שלנו לעונה הבאה היא קודם כל לתקוע יתד בליגה. הבסיס של הקבוצה אמור להמשיך ביחד, כשאנחנו מחפשים לצרף חבר'ה שמכירים את הליגה הארצית ויתאימו לאופי המיוחד של הקבוצה".

 

בליגה קצת אחרת, אבל לא לגמרי רחוק מכאן, תנסה אליצור רמלה המתחדשת לחזור בסערה לליגה השלישית אחרי כאב הלב של העונה האחרונה. על הקווים יעמוד אילן ברקוביץ', שלא פרש באופן רשמי ממשחק פעיל אך בחר כרגע להניח אותו בצד, ועל הפרקט... קבוצה שבקלות תוכל להתמודד בחלק העליון של הליגה הארצית העונה. ואולי זה אפילו עוד יקרה, נוכח חוסר הודאות סביב עתידה של מכבי קריית גת. לצידו של ברקוביץ' תמצאו את עבד וואתד, שימשיך לעונה נוספת כעוזר מאמן במועדון.

תומר רבינוביץ' הגיע אחרי עונה נהדרת במכבי פ"ת והוא ישוב לשתף פעולה עם ברקוביץ' אחרי שכבר עלה איתו פעמיים לליגה הלאומית, עם ר"ג/גבעתיים ורמה"ש. כמוהו גם איתי רון וסרגיי אולישנצקי שחגגו את אותה העלייה עם ר"ג / גבעתיים, אבל הרשימה לא מסתיימת כאן.

אולישנצקי, שהגיע אחרי שנתיים נהדרות בבת-ים, משך איתו גם את בר ויגודמן וחן ויישנקר, וכל השמות שהזכרנו יצטרפו לקו אחורי שכולל גם את חן זיגדון, שחזר לקדנציה נוספת, וקובי ניניו, שנשאר מהעונה שעברה. מי שיצטרף לרבינוביץ' בצבע, נכון להיום, הם עידו אזולאי שהגיע מעירוני ר"ג וטל הרמן, שהצטרף מעמק חפר. קבוצת ליגה ארצית טיפוסית. כל שנותר לראות הוא האם היא באמת גם תשחק שם בסופו של דבר.