בת ים ועמק חפר נגד התחתית

ארז דגן וליאור רובינשטיין עבדו לא מעט עם שחקנים צעירים בשנים האחרונות. השנה הם על הקווים בארצית וינסו לקחת את ההצלחה שלהם ולשלב אותה בקבוצות הצעירות שבנו בבת-ים ובעמק-חפר, בתקווה שזה לא יסתיים במאבקי הישרדות. ממשיכים להתכונן לעונת 2018/19 בארצית.


| אלירן כהן

 

מכבי בת ים

אחרי שנים ארוכות בהן התמודדה חזק בצמרת, מכבי בת-ים הנוכחית היא קבוצה אחרת. צעירה, נלחמת (לא שכזו היא לא הייתה עוד קודם לכן) שהלחם והחמאה שלה הם כבר לא מקום בפלייאוף, אלא הישארות בליגה. בעונה שעברה 11 נצחונות הספיקו כדי להיות שם, אחד פחות - כבר לא לחלוטין.

לא הרבה שרידים נשארו מסגל הקבוצה מהעונה שעברה, שתקציבה שוב דולל אפילו יותר משעוד היה. ובכל זאת אם בעונת 2017/18 עוד יכולתם למצוא כמה שרידים מהשנים המוצלחות יותר של בת-ים, וכמה שחקנים שעוד אפשר היה לדבר עליהם כעל משמעותיים בליגה הזו כמו אלכס וינוקור וחן ויישנקר, השנה הסגל של הבתימים יהיה לכם אלמוני אפילו יותר. לפחות את המאמן, ליאור רובינשטיין, שעוד נגיע אליו, אתם לבטח מכירים.

בבת ים הלכו השנה על קונספציה מעניינת שהולכת וצוברת תאוצה בליגה: חבר'ה מוכשרים וצעירים שחלקם עברו בנבחרות הצעירות או ישבו על קצות הספסל בקבוצות ליגת העל, שיבואו לקבל דקות, לצבור ביטחון, להלחם, ואולי גם להפתיע. ברשימה הזו תמצאו שחקנים כמו הראל דדון, אמיר זילברמן ורון נקרשביץ, שמקבלים בבת ים יופי של הזדמנות לדחוף קדימה את הקריירה שלהם.

מי שאמור להוביל את הסגל הבת-ימי הוא רון גוטמן, שמגיע אחרי עונת פריצה במכבי פ"ת אותה הוביל לגמר הפלייאוף. אשתקד נבחר גוטמן לשחקן השישי של העונה ברוב משמעותי של קולות, והפעם הוא יצטרך לקחת את הבחירה הזו הלאה, ולהצליח להוביל קבוצה. לא לפלייאוף. רק לעוד עונה בליגה השלישית.

סגל הקבוצה: נרי הריסון, שחר אליהו, רון גוטמן, ליאור סידס, דוד סבאטייב, אמיר זילברמן, שליו הוג, הראל זאנו, גל שטיינברג, רון נקרשביץ, נמרוד תבור, אלון אליהו. מאמן: ליאור רובינשטיין.

שימו לב ל...
יש כאן מישהו שלא מכיר את הסיפור של ליאור רובינשטיין? הקלעי הגדול של העשור הקודם, שחרך רשתות בליגה הלאומית, הספיק לפרוש מכדורסל, לחזור לכדורגל, ולתת עוד סיבוב על הפרקט, החליט לפני שנתיים לתלות את הנעליים באופן סופי ולעבור לקריית אימון. רובינשטיין, שמשמש כעוזרו של ברק דמציאן בנבחרת ישראל עד גיל 14 (מדליית כסף באליפות אירופה עד גיל 14 בסלובניה), נשמע כמו האיש הנכון להוביל את הפרויקט הזה בבת-ים. האם הניסיון, ההיכרות, והדרישות הבלתי מתפשרות שלו יובילו את הקבוצה למקום בטוח? דלגו רגע לפסקה הבאה.

מה יהיה?
אז זהו, שעל הלשון עומד לנו להגיד שלא בטוח. עם סגל צעיר, שהשחקן המנוסה בו הוא ילד בן 23, האינסטינקט אומר שזה יהיה לא פשוט במיוחד. היתרון של בת-ים הוא בעובדה שהיא לא הקבוצה היחידה שמעמידה סגל דומה, שההיכרות של הקבוצה עצמה עם הליגה היא משהו ששווה נקודות, ושבסופו של יום מה שקובע הוא לא מה שרשום לך על הנייר אלא מה שאתה מניח על הפרקט. הישארות בליגה בהחלט תהיה די מפתיעה, אבל היי - אתם הולכים לקרוא את המשפט הזה על עוד כמה קבוצות בסקירה הזו, אז אולי - לא לגמרי?

 

הפועל עמק חפר

שני מקומות וארבעה ניצחונות הפרידו בין עמק חפר של העונה שעברה להופעה שנייה ברציפות בחצי גמר הפלייאוף. למען האמת - זה לא מעט במיוחד, אבל בכל זאת, לקבוצה שמנבאים עונה אחרי עונה מלחמות קשות בתחתית הטבלה, להגיע קרוב כל-כך לצמרת זה בהחלט מרשים.

ובכל זאת, בקבוצה מינו הקיץ מאמן שלישי בשלוש שנים ונפרדו מדן ג'י אחרי עונה אחת בלבד. ארז דגן שאימן שנים באקדמיה של וינגייט יעמוד על הקווים השנה ברופין, וינסה להוביל חבורה צעירה ולוחמת שתקווה שוב ללכת בדרכיה של הקבוצה מהשנים האחרונות ולהתבסס במרכז הטבלה וצפונה, משימה לא פשוטה במיוחד בליגה שמחכה לנו השנה.

את הסגל של עמק חפר צפוי להוביל שי בסיס, שחוזר אחרי עונה בהוד השרון בלאומית. גם לנמרוד רינסקי עבר קצר בליגה השנייה וכן לגבוהים תומר שוקרון ואלמוג זקס. המשותף לכולם: צורך בדקות משחק של ממש כדי להתפתח. גיא מאיו הגיע אחרי עונה טובה ברמלה, ומסגל הקבוצה בעונה שעברה תמצאו בין השאר את אביב סרוסי ויונתן סיבוני, שיקבלו את הקרדיט גם השנה.

סגל הקבוצה: שי בסיס, יונתן סיבוני, יהונתן לוי, תומר שוקרון, אלמוג זקס, אביב סרוסי, גיא מאיו, נמרוד רינסקי, גלעד גוט, עמית בר, נדב לוי, אריאל עיני, יונתן ישראל, אביתר מור יוסף, שוהם גת. מאמן: ארז דגן.

שימו לב ל...
שי בסיס, אחד מכוכבי הקבוצה בעונה הגדולה בה זכתה בגביע האיגוד, שיחק בשנתיים האחרונות במכבי הוד השרון בליגה הלאומית אך לא הצליח להפוך לשחקן משמעותי. נתוני הפתיחה דווקא היו טובים, בעונה שעברה הוא זכה לליווי צמוד מאילן ברקוביץ' למשך מספר שבועות וגם העמיד ממוצע נקודות לא רע, אך נפצע בשלב יחסית מוקדם ולא חזר לשחק. גם בסיס וגם עמק חפר יקוו שהחזרה שלו לקבוצה תהיה מקפצה חזרה לליגת המשנה. בריא יותר ומשמעותי יותר.

מה יהיה?
בעמק חפר תמיד מנסים לכוון גבוה ולחשוב על פלייאוף. לפני שנתיים עם ניב רבי על הקווים זה עבד, אשתקד קצת פחות, ונראה שהפעם - בסיטואציה הקיימת - יסתפקו בקבוצה בהישג דומה. אם לא יקרו דברים חריגים, תחתית הליגה תהיה מאוד טעונה השנה, וכל ניצחון החוצה משם ישחרר הרבה אוויר לילדים מרופין, שחלקם בהחלט רואים את הליגה הלאומית מחכה (שוב) מעבר לפינה.