גביע האיגוד: ערב קשה לכדורסל

זה התחיל כחגיגה של כדורסל, קצב טוב, אווירה נהדרת, ואז משחק אגרסיבי הפך לאלים, והשופטים התקשו להשתלט על המשחק. בתחילת הרבע האחרון הגיעה פגיעה ללא כדור בברכה של דניאל קארש (28 נקודות ב-3 רבעים) ואחת מהשחקניות שסומנו להוביל את ראשל"צ והנבחרת בקיץ, נלקחה למיון והמשחק הסתיים עם תחושות קשות. ראשל"צ הצליחו עוד להישאר בתמונה והעבירו את ההכרעה לגומלין עם הפסד בנקודה 66:65, אבל בלי קארש המשימה תהיה קשה.


| safsal

20 שניות להפסקה נשרקה עבירה טכנית לזיו ארז, הוא מחה בפני השופטים על האגרסיביות שהם מאפשרים במשחק. 11 דקות מאוחר יותר, כשדניאל קארש ספגה חבלה קשה בברכה ופונתה מהמגרש התברר שזו היתה קריאת השכמה שלא נענתה.

חומרת הפציעה עדיין אינה ידועה כשקשה היה לאבחן את המקום הפגוע, אבל ענף הכדורסל הישראלי מקווה שזה לא הרע מכל. דניאל קארש סומנה להוביל את נבחרת הנערות בקיץ הקרוב, בגיל 16 היתה חתומה על השינוי שחל בקבוצה מליגת העל שנשארה בסופו של דבר בליגה גם בזכותה. קארש הראתה שיכולה להוביל קבוצת נערות לצמרת הטבלה בליגה הלאומית - ונדמה שאין הערב גורם אחד בענף הכדורסל נשים שלא מתפלל להחלמתה.


הפועל ראשון לציון 65 - הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 66


המשחק עצמו נפתח בקצב משחק גבוה ומעט מאד הגנות. מעגן מיכאל התחילה עם הגנה טובה שהפכה למתפרצת ונקודות של שי אלון ואחריה שירלי שבתאי העלתה ליתרון 4:0. ראשל"צ החלה לשמור, הלכה בכוח לריבאונד ושלשה של דניאל קארש הכניסה אותן למשחק ונתנה אות לריצת 15-0. גאיה סלס הוסיפה עוד שתי שלשות, גילי אייזנר עם 4 נקודות רצופות וגם פסק זמן במצב של 11:4 לא עצר את הריצה. שי אלון בשלשה במעבר הצליחה לאזן את המשחק סביב 8-10 נקודות הפרש. קארש הוסיפה עוד 9 נקודות ברבע ומנגד במעגן מיכאל שיחקו פנימה לאלה יערי ונועה רודה שעם 9 נקודות משותפות הצליחו לקבוע בסוף הרבע הראשון 26:19.

מהלך הגנתי נהדר של זיו ארז הוריד את קארש לשמור בצבע על יערי והמומנטום השתנה. קארש וסלס ענו לשלשה של דניאל שרד ושמרו על הפרש דו ספרתי, אחריו הגיעה מהלך אישי גדול של שחר ברנר שסובבה את כל הגנת האורחת בדרך ללייאפ ומנגד שי אלון ודניאל חג'ג' שמרו שהמשחק לא יברח בקליעות מחצי מרחק שקבעו רק 36:28, 4 דקות להפסקה. שוב היתה זו קארש בסל בלי אפשרי שהחזירה את ההפרש ל-10 ואייזנר שקיבלה אסיסט יפה ממיכאליץ החזירו לדו ספרתי ושי אלון מהקו, אחרי שריקה לטכנית לספסל המקומי קבעה 51:41 במחצית.

הגנה טובה של ראשון לציון הובילה לריצה ברבע השלישי. עם 7 נקודות רצופות של קארש עלתה ראשל"צ ליתרון 14 נקודות ואחריה שלשה של סלס קבעה יתרון שיא 53:36 למארחות בלבן. נועה רודה עם 6 נקודות ברבע הצליחה בשיניים לשמור את האורחות במשחק ברבע שהסתיים 55:44.

אם פתיחת הרבע האחרון הצליחה אלה יערי לקלוע נקודות מהירות ואז הגיע המהלך שהכריע את המשחק, בתום דקות אגרסיביות במיוחד שלא זכו לשריקה ספגה קארש פגיעה קשה ללא כדור וירדה אל הפרקט, הצוות הרפואי שרץ לטפל בה הוציא אותה אל הספסל והיא לא חזרה עוד. ההלם הורגש בראשל"צ שהתקשתה לתפקד בדקות שאחרי , מעגן מיכאל שאבה ביטחון מהעובדה שקארש ירדה מהפרקט והחלה לשנות את המומנטום, לחץ, אגרסיביות שהמשיכה לשחק תפקיד וריצה מהירה למתפרצות מחקו את ההפרש, יערי, רודה ואלון המשיכו להיות הקלעיות הבולטות ההפרש התקזז עד 62:60 שתי דקות לסיום, מיכאליץ עם חמש נקודות היתה זו שעוד החזיקה בהפרש ואחרי נקודות של סלס , אבל דקה לסיום בשלשה של דניאל שקד עלתה מעגן מיכאל ליתרון ראשון מאז אותו 4-0 ולמרות שלסלס עוד היתה הזדמנות להשוות בסיום, קלעה רק נקודה מהקו והעבירה את ההכרעה למעגן מיכאל.

משחק אחד בסוף אפריל (28.4), המנצחת תחזיק בגביע.

קלעו להפועל ראשון לציון:
דניאל קארש 28
גאיה סלס 15
גילי אייזנר וניקול מיכאליץ 7 כ"א
שחר ברנר ואנה שפובלוב 4 כ"א

קלעו להפועל זיכרון/מעגן מיכאל:
שי אלון ונועה רודה 16 כ"א
אלה יערי 12
דניאל חג'ג' 7
דניאל שקד 6
שירלי שבתאי-קאלו 4