ד"ש מהגליל: נקבעו העולות לליגת העל

היום השני באליפות הארצית בגליל, שלבי הגמר בתלמידים ובתלמידות. רבין כפ"ס חוזרת לליגת העל לתלמידות, יחד איתה מקיף כאוכב שתערוך את הופעת הבכורה. ליד"ה ירושלים העולה הראשונה מנבחרות הבנים אחרי ניצחון על מוצקין, הדרים הוד"ש היא העולה האחרונה של היום.


| miriam

תלמידות - חצי הגמר

מקיף כאוכב כאוכב אבו אל היג'א - שק"ד שדה אליהו 7:51

רבין כפ"ס - עירוני ט' ת"א 7:37
עירוני ט' הפתיעו באיכויות שלהן באליפות הארצית והעפילו לחצי הגמר. מולן ניצבו בנות "רבין" שכבר יודעות ליגת על מה היא ורצו לחזור למקומן "הטבעי".

כפ"ס שהשיגה הבוקר ניצחון יקר על שדה אליהו (36:32) סיימו את שלב הבתים במאזן מושלם הגיעו לחצי הגמר ולא השאירו ליריבה סיכוי. אחרי 10-0 מדהים בפתיחה, יפרח ומלכה המשיכו את התנופה גם ברבע השני ועצרו עם 20:1 שלוש דקות להפסקה ומשם לא היה לעירוני ט' סיכוי לחזור. כשהמחצית הסתיימה 22:3. המחצית השניה כבר היתה לפרוטוקול בלבד כשנויה אייזיק העבירה את ההפרש למעל 20 נקודות הוכרעה ההתמודדות.

קלעו ל"רבין": עמית מלכה ותמר קנדל 8 כ"א, שחף יפרח 6, נויה אייזיק 5, רותם ברנשטיין ושירה גרינבוים 4 כ"א, אור שרפי 2

קלעו ל"עירוני ט'" : אנה שבינשטיין 7

 

תלמידים - חצי הגמר

הדרים הוד השרון - דה שליט רחובות 33:40
רחובות פתחה בסערה את המשחק וקבעה 11:2 בהובלת טומס כץ. חי דווידי לקח פסק זמן שעורר את ההתקפה שלו ומנע מרחובות לברוח עוד. סוף רבע ראשון 14:7 כחול. הסקור הנמוך נשמר גם ברבע השני. החניכים של דווידי הורידו כבר לשתיים, אבל 5-0 של רחובות קבע 23:16 במחצית

רבע קטלני של הוד"ש השאיר את רחובות על 2 נקודות בלבד בזמן שסער אגמון ויונתן לוי קובעים מהפך, 23:27 לשרונים. המשחק המשיך צמוד כמעט עד הסיום. רחובות שוב נתקעה וקלעה נקודה בודדת ב2 הדקות האחרונות, וראתה את הוד"ש רצה כל הדרך לליגת העל.

אורט קרית מוצקין - ליד"ה ירושלים 45:24
ניצחון גדול לתיכון הירושלמי שרושם העפלה היסטורית לליגת העל לתיכונים. החניכים של בועז טייב הציגו משחק קבוצתי יפה לכל אורכו בהובלת אריאל דרעי ואייל ספיר, ומסיימים אליפות מצויינת במאזן מושלם.

ירושלים פתחו בסערה ועלו ליתרון 9:0, וזה רק היה ההתחלה. הפער הלך וגדל כשליד"ה לא מסתכלים לאחור ומגדילים את ההפרש בהדרגה עד לסיום. עמית אלמוג שנתן אליפות מצויינת (מעל 18 נק' בממוצע למשחק) לא הצליח לבוא לידי ביטוי לאור ההגנה של ליד"ה עליו. הרבע רביעי כבר היה לפרוטוקול בלבד כאשר מוצקין עשו קצת קולות של חזרה והורידו ל15. פסק זמן של ירושלים החזיר אותם לפרקט עם ריצת 6-0 שסגרה סופית את המשחק.

 

 

תלמידים - רבע הגמר

שמעון בן צבי גבעתיים - אורט קרית מוצקין 50:43
האם אנחנו בדרך לחזרת הקריות לבמה המרכזית? אורט מוצקין שכבר ידעה ימים בליגת העל עולה לחצי הגמר אחרי שהובילה כמעט כל המשחק מול בן צבי גבעתיים.

שלשות של עמית אלמוג וירדן בר לצד נקודות בצבע של שי אברהם הריצו את מוצקין ל10:4 בפתיחת המשחק. שלשה נוספת של אלמוג הגדילה ל15:8, נדב אלקיים ורועי שבתי הצליחו להחזיר את גבעתיים למשחק וצימקו ל16:14. שלשה של אלקיים קבעה מהפך בתחילת הרבע השני, אבל זה היה היתרון האחרון של גבעתיים להיום. ניב אסייג עם 5 רצופות הקפיץ שוב את הפער של מוצקין ל28:19 במחצית.

גבעתיים שוב פיתחה מומנטום והצליחה להוריד לנקודה בלבד. אבל שוב אלמוג בשלשה ואלמוג אחר (הירש) בדקות מצויינות ו4 נקודות משלו ובלי ששמנו לב יתרון דו ספרתי 42:31. מזה גבעתיים כבר לא הצליחה לחזור, 50:43 בסיום למוצקין.

ליד"ה ירושלים - רוטברג רמת השרון 42:45
משחק צמוד מאוד והפכפך בפתיחת שלב רבע הגמר. ירושלים מחוזקת בשחקן נבחרת הקדטים אריאל דרעי רושמת את ניצחונה השלישי ומעפילה לחצי הגמר, מה שמבטיח לה לפחות מבחנים לליגת העל. חלום החזרה של רוטברג לליגה הבכירה נעצר שוב בשלב האליפות הארצית בגליל.

השרונים פתחו עם ריצת 7-2 כולל שלשה של אלון דותן, ירושלים החזירו בריצת 2-8 משלהם בהובלת טל בן עטר. בסיום הרבע הראשון 12:10 לרוטברג. ירושלים המשיכה במומנטום ועלתה ליתרון 15:21 באמצע הרבע השני. נועם רביבנוביץ' עם נקודות בצבע הוריד ל21:25 בהפסקה.

דותן פתח טוב את הרבע השלישי והשווה את התוצאה, אריאל דרעי ועדן ארקין החליפו שלשות ואחרי 3 רבעים ירושלים שומרת על היתרון 32:34. אייל ספיר החזיר את הירושלמים לפלוס 6, אבל רמה"ש הצליחה להפוך שוב ולהוביל 40:39 2 דקות לסיום. דרעי בשלשת מאני טיים פלוס נקודה מהקו החזיר את ההובלה לירושלים, ששמרה עליה עד הסיום.


מקיף חוף הכרמל מעגן מיכאל - הדרים הוד השרון 47:35

הרבע הראשון עוד היה צמוד, כשהקבוצות החליפו בינהן סלים והוד"ש שומרת על פער קל. אסף כהן עם 6 נקודות הוביל את השרונים ליתרון 14:11 בסוף הרבע. כהן המשיך לצלוף מכל בלטה ונקודות של סער אגמון העלו לדו ספרתי בדרך ל25:17 בהפסקה.

יותם בוטבול ודניאל נג'ר עם נקודות למעגן מיכאל לא הצליחו להחזיר את נבחרתם לתמונה, כשהפער של הוד"ש נשמר. 39:26 בתום הרבע השלישי. שלשה של אמיר מור העלתה ליליתרון שיא 44:26, גור לביא בצד השני נתן דאנק בשביל השואו ונמרוד פוארטי מיזער נזקים בסיום.


בן צבי קרית אונו - דה שליט רחובות 48:36

3 רבעים סופר צמודים ברבע הגמר האחרון, ואז רבע אחרון קטלני של רחובות שלח אותה לחצי הגמר. יונתן לוי עוד פתח את הרבע עם שלשה לזכות קרית אונו, אבל רחובות הגיבו בריצת 14-0 מנקודות של סתו פוקס ורועי תמר וסגרו את הסיפור.