ד"ש מהגליל: עידכונים מהאליפות הארצית

כמידי שנה, 12 נבחרות תלמידים ו8 נבחרות תלמידות עשו את הדרך הארוכה לגליל העליון לטורניר הארצי. 4 נבחרות יעפילו לליגת העל, עוד 2 יגיעו למבחנים.


| miriam

עידכוני תוצאות מהיום הראשון

תלמידות - שלב בתים

2 הראשונות בכל בית עולות לחצי הגמר, המנצחת בחצי הגמר עולה לליגת העל.

בית א'


המושבה זיכרון יעקב - שק"ד שדה אליהו 45:39

רבין כפר סבא - שקמה יד מרדכי 57:58

המושב זיכרון יעקב - שקמה יד מרדכי 37:33

שק"ד שדה אליהו - שקמה יד מרדכי 25:42
יד מרדכי פתחה מצוין והפתיעה את שדה אליהו. האחיות שיר וסול קרמר, שחקניות הפועל באר טוביה בלאומית נשים, פתחו מצוין והעלו את קבוצתן ליתרון 8:0. נעה שמעוני וטליה פרידמן הצליחו להגיב ועד סוף הרבע הפכו את התוצאה עם 16:10 (ריצת 16-2). פרידמן, גולן ושמעוני המשיכו לשחק מצוין גם בפתיחת הרבע השני ועם שתי שלשות ו-4 של גולן עלו ליתרון 26:12 ומשם לא איבדו את הניצחון עד לסיום (תוצאת המחצית 29:16).

קלעו לשדה אליהו: טליה פרידמן 15, נעה שמעוני 14, אלה גולן 10, הדס נורדן 3.
קלעו ליד מרדכי: שיר קרמר 14 (11 ריב'), סול קרמר 7, נטע פורטל ויעל אזולאי 2 כ"א.


רבין כפר סבא - המושבה זיכרון יעקב 22:47 

הפתיחה היתה צמודה כשכפ"ס הובילה בהפרשים קטנים של 4-6 נקודות אך לא הצליחה לברוח. כשלירי סילקו עוד קבעה 10:8 ברבע הראשון שנגמר 12:8. הגנה טובה של שחקניות "רבין" הצליחה לעצור את היריבה על 4 נקודות ברבע השני ובהתקפה רצו ליתרון דו ספרתי מנקודות של מלכה ויפרח עד 24:12 ובמחצית 26:12 מנקודות של אייזיק. הרבע השלישי היה צמוד יותר, הקבוצות החליפו ביניהן נקודות וסלים, אך באחרון שחקניות המושבה התעייפו ו-9-0 של כפ"ס קבע את תוצאת המשחק.

קלעו לכפ"ס: שחף יפרח 18, עמית מלכה 12 (12 ריב'), שירה גרינבוים 9, נויה אייזיק 6, רותם ברנשטיין 2.
קלעו לזיכרון יעקב: נויה זר 8, הדר גלידואני ולירי סילקו 4 כ"א, רעות קרניאל, עומר ישראלי, זהר חזן 2 כ"א


שק"ד שדה אליהו - רבין כפר סבא 32:36

בהגרלה אחרת המפגש בין השתיים יכול היה להיות הגמר. שחקניות נערות כפ"ס וחלקן בקבוצה הבוגרת מול שחקניות גלבוע/מעיינות, גם כאן חלקן שחקניות הקבוצה הבוגרת, נפגשו למשחק הצמוד ביותר בשלב הבתים.

יפרח, מלכה וגרינבוים פתחו מצוין עבור כפ"ס והובילו ליתרון 9:1. בהפרש שיא 16:3 החלה החזרה של שדה אליהו כש-שמעוני ופרידמן עוד קיזזו עד סוף הרבע הראשון 16:7. ברבע השני המשיכה פרידמן עם 5 נקודות וגם דקות טובות של אלה גולן קבעו בהפסקה 20:16. ברבע השלישי ההפרש ירד כבר לנקודה אך היתה זו גרינבוים ולצידה יפרח שבכל פעם ענו והרחיקו את תיכון "רבין" ליתרון 5 נקודות (27:22 בסוף הרבע השלישי).

הדרמה נכנסה לתוך הרבע האחרון כשפרידמן עם 5 נקודות רצופות התקרבה עד 33:32. אבל שדה אליהו לא הצליחו להשלים את הקאמבק למהפך ועד הסיום קבעו שחקניות כפ"ס את ההפרש מקו העונשין. המשחק שעמד בציפיות הסתיים בניצחון חשוב של כפ"ס.

קלעו לשדה אליהו: טלי פרידמן 16 (10 ריב'), נעה שמעוני 7, אלה גולן 6, מתת פוה 3.
קלעו לכפ"ס: שחף יפרח 14,עמית מלכה ושירה גרינבוים 9 כ"א, רותם ברנשטיין ונויה אייזיק 2 כ"א

בית ב'


מקיף כאוכב אבו אל היג'א - אורט בנימינה 12:73

עירוני ט' ת"א - אורט בנימינה 17:24

עירוני ט' ת"א - זיו ומרקס ירושלים 20:25 
אחרי שוויון 5 בסוף הרבע הראשון ובפיגור 7:5 בתחילת הרבע השני אנה שבינשטיין קלעה את כל 11 הנקודות של קבוצתה והובילה ליתרון במחצית 16:9. סופי נפישוילי הצטרפה במחצית השניה ויחד העלו את ההפרש לדו ספרתי (22:12) ושמרו על הניצחון עד לסיום.

קלעו לעירוני ט': אנה שבינשטיין 17 נק', סופי נפישלוילי 7 נק'
קלעו לזיו ירושלים: אור מור יוסף 12 נק', נועה וינקר, אביה מנור, הדס רינגולד ושירה יחזקאל 2 כ"א


מקיף כאוכב אבו אל היג'א - זיו ומרקס ירושלים 16:38 

כאוכב המשיכו והרשימו גם נגד היריבה מירושלים. שוב פתחו חזק את המשחק ולא השאירו סיכוי ליריבה עם יתרון דו ספרתי עוד לפני ההפסקה.

אחרי פתיחה של 7-0, נצמד המשחק ברבע ראשון שהסתיים 13:6. אז סירין מוחמד ופיירוז חאג' מוחמד השתלטו על המשחק ועד סוף הרבע השני הובילו תלמידות כאוכב 21:8. היא סלאח בסל ועבירה ואחרי 8 נקודות רצופות של חאג' מוחמד הובילו ליתרון 29:10 ושם הוכרע המשחק.

קלעו לכאוכב: פיירוז חאג' מוחמד 19, סירין מוחמד והיא סלאח 9 כ"א, נעמה חליל 1
קלעו לירושלים: אור מור יוסף 7, הדס רינגולד 6, נועה וינקר 2, שירה יחזקאל 1


מקיף כאוכב אבו אל היג'א - עירוני ט' ת"א 11:48 

אחרי 3 שנים של התקדמות באליפות הארצית בתיכונים הגיעו כאוכב כקבוצה הפייבוריטית ואחת הקבוצות שמסומנות כמסוגלות גם להפתיע ולעלות לחצי הגמר בליגת העל לתיכונים. וכבר ברבע הראשון הכריעו את המשחק עם 18:4.

אחרי 4:2 בתום הדקה הראשונה היא סלאח וסירין מוחמד הובילו ריצה 12-0 אותה סגרה נעמה חליל ובסך הכל 16:2. פיירוז חאג' מוחמד בשלשה וסירין אחריה הקפיצו את הפרש כבר ל-23:4 ומשם עירוני ט' לא חזרו מול כאוכב שהמשיכו לשלוט, כולל רבע אחרון 11-0 שקבע את ההפרש בסיום.

קלעו לכאוכב: פיירוז חאג' מוחמד 16, סירין מוחמד 14, היא סאלח 8, סאלי חאג' מוחמד ופאטמה חליל 4 כ"א, נעמה חליל 2.
קלעו לעירוני ט': אנה שבינשטיין 5, סופי נפישוילי 4, שיר עדי 2.


אורט בנימינה - זיו ומרקס ירושלים 30:7

שחקניות בנימניה עוד החזיקו מעמד במחצית הראשונה כשהחזיקו את ירושלים על 12 נקודות בלבד ורק 6 הפרש במחצית. אבל במחצית השניה ירושלים כבר רצו 20-1, אור מור יוסף ואביה מנור הובילו את הניצחון הראשון של ירושלים.

קלעו לבנימניה: רוני גולדינר 4, כליל יוגב 3.
קלעו לירושלים: אור מור יוסף 10, אביה מנור 8, הדס רינגולד 6, שירה יחזקאל ותמר גנדלר 4 כ"א.

 

תלמידים - שלב בתים

2 הראשונות בכל בית עולות לרבע הגמר, המנצחות בחצאי הגמר יעלו לליגת העל, המפסידות בחצי הגמר יעלו למשחקי המבחן.

בית א'
נווה איתן גאון הירדן - אורט קרית מוצקין 48:30
נווה איתן גאון הירדן - בן צבי קרית אונו 61:23
אורט קרית מוצקין - בן צבי קרית אונו 46:49

בית ב'
דה שליט רחובות - שמעון בן צבי גבעתיים 39:32
דה שליט רחובות - אזורי באר טוביה 34:46
שמעון בן צבי גבעתיים - אזורי באר טוביה 46:41

בית ג'
מקיף העמק המערבי יפעת - הדרים הוד השרון 50:42
מקיף העמק המערבי יפעת - ליד"ה ירושלים 52:39
הדרים הוד השרון - ליד"ה ירושלים 49:42

בית ד'
רוטברג רמה"ש - מקיף חוף הכרמל מעגן מיכאל 50:42
רוטברג רמה"ש - מקיף ג' ב"ש 37:47
מקיף ג' ב"ש - מקיף חוף הכרמל מעגן מיכאל 40:37