הבלאגן בליגה הלאומית נמשך

בצהריים פירם האיגוד מכתב לתקשורת לפיו השביתה הגיעה לסיומה, והמחזור שהיה אמור להתקיים היום (שלישי) ישוחק במלואו ביום ראשון הקרוב אחרי שהייתה התקדמות במגעים עם קבוצות הליגה. במנהלת ממש לא אהבו את ההודעה של האיגוד, הודיעו שהיא חד צדדית ושהשביתה עדיין בתוקף. אז מה יהיה ביום ראשון? נחכה ונראה (צילום: גלעד חזון)


| לילך וייס

 

אם למישהו עוד היה ספקות, גם המחזור השלישי בליגה הלאומית שהיה אמור להיערך היום לא יתקיים. אם אתמול עוד היו דיבורים על משחק בין מכבי חיפה לקרית אתא, היום כבר נקבע סופית שגם הוא לא יערך. אבל כאן רק מתחיל הבלאגן.

בצהריים פירסם איגוד הכדורסל פירסם הודעה לפיה ישנה התקדמות במגעים עם קבוצות הליגה הלאומית, במטרה להגיע לסיום השביתה. לפי ההודעה, המחזור השלישי, שהיה אמור להתקיים היום (23.10) ישוחק במלואו ביום ראשון (28.20). המחזורים הראשונים שנדחו יקבע להם מועד חדש בהמשך.

בנוסף האיגוד בחר להקים מספר צוותים שיטפלו בדרישות מנהלת הליגה הלאומית - צוות שיבדוק את הגדלת ליגת העל ל-14 קבוצות, וצוות שמטרתו שיפור וקידום השחקן הישראלי. כמו כן באיגוד ממליצים על הקצאה של 150 אלף שקלים לטובת שיווק הליגה באופן חד פעמי. כמו בן באיגוד הודיעו כי מדובר בדחיה אחרונה בהחלט של משחקי הליגה, ומכאן והלאה קבוצות שלא יופיעו למשחקים צפויים לעמוד לועדת משמעת.

 

במנהלת הליגה הלאומית לא אהבו, בלשון המעטה, את המכתב של האיגוד, ולהלן תגובתם הרשמית:

"זה לא פחות מהזוי שאיגוד הכדורסל מוציא הודעה בשמנו על סיום השביתה בזמן שאנחנו נמצאים במו״מ מולו. האיגוד מתבלבל ומטעה. המכתב שפורסם הוא הצעת איגוד הכדורסל (הצעה בלבד שכמובן אינה מגרדת ולו במעט את הנדרש) שלא התקבלה כלל על ידי קבוצות הליגות הלאומית. צר לנו (ששוב) מבלבלים בין עובדות ומציאות. השביתה נמשכת ולא יהיה כדורסל ישראלי אמיתי כל עוד לא ישקיעו בו באמת."