הערב בלאומית: לאן ילך גביע הליגה?

גמר שני ברציפות לקריית אתא, גמר ראשון לרעננה. שתי הקבוצות הטובות בהכנה שמחזיקות עד כה במאזן נקי מהפסדים תפגשנה הערב (19:00, מטרווסט) למשחק הגמר של גביע הליגה הלאומית. (צילום: לימור מלינוף)


| אלירן כהן

 

קצת חורה לנו שמנהלת הליגה הלאומית לא נותנת לגביע הקרוי על שמה את הכבוד הראוי לו: פרסום מינימאלי, היעדר סטטיסטיקה רשמית, מעט מאוד באזז. משחק רשמי בלי סטטיסטיקה רשמית? אפילו מהליגה הארצית הסיפור הזה ילך ויעלם בשנים הקרובות.

ובכל זאת, הכבוד לעירוני קריית אתא ועירוני רעננה, לא הפייבוריטיות הבכירות לעלייה, ששרדו את שלב הבתים, קיפצו על חצי הגמר, ויפגשו הערב לקרב על התואר הראשון של העונה.

עבור עירוני קריית אתא - המעמד לא זר. היא תרשום הערב הופעה שלישית בגמר בארבע השנים האחרונות, ותנסה לקחת את הגביע בפעם השנייה, אחרי שאשתקד הפסידה לקריית גת במשחק שהיה חד צדדי כמעט לחלוטין. הקבוצה של שרון אברהמי תופיע למשחק ללא גיא דותן הפצוע.

רעננה, שמתהדרת בצמד שחקני העתודה בריסקר-בני, קיבלה בחצי הגמר משחק ענק של גארמר גאלי שקלע 41 נקודות ושלח את המועמדת הבכירה לעלייה הביתה. הקבוצה מפנינת השרון, שכאמור - גם תארח את המשחק, תקווה להשלים ספתח מושלם לעונה.

זה לא מבטיח דבר, אתם יודעים, ודי לראות מה עלה בגורלה של הזוכה האחרונה, אבל אם ברעננה או בקריית אתא רוצים לחגוג אליפות בסוף העונה, הם צריכים בעיקר לזכור דבר אחד: רק קבוצה אחת במבנה הנוכחי של המפעל חגגה דאבל. והיא יצאה מגבולות התלבושות האחידות ולבשה כתום.