הערב: חצי גמר גביע המדינה

חולון רוצה גביע, אחרי שבשנתיים האחרונות רמת חן מנעה ממנה, הפעם חולון הדיחה אותה כבר ברבע ומי יעצור אותה? הרצליה רוצה גביע, שלוש שנים מאז הגביע הקודם ורגע לפני שסואץ-קרני פורשת, אפשר לעשות את זה? אשדוד רוצה גביע, יש להן 4 אליפויות ברציפות אבל רק גביע אחד מאז 2013, ישיגו? רמה"ש לקחה תואר אחרון ב-2010 אבל האם דווקא עם שתי זרות ישיגו את הגביע?


| safsal

בנות הרצליה – אליצור גולדן טורס חולון (17:00)

שופטים: אייל פוהורילס, אורי שלהבי, אסף אנגלברג

בנות הרצליה, הקבוצה שהעפילה בשנתיים האחרונות לפיינל פור, לפני שנתיים עוד שיחקה במעמד חצי הגמר ולפני שלוש שנים זכתה בעצמה בגביע המדינה, מגיעה לחצי הגמר כ"סינדרלה". הנציגה היחידה מהפלייאוף התחתון, שסיימה את העונה בשבוע שעבר במקום השמיני בליגה. אבל, קשה יהיה להמעיט בסיכוייה להעפיל לגמר כשבכל זאת בסגל שלה עדיין יש את ליעד סואץ קרני (שתנסה למשוך את הקריירה עוד משחק אחד ולפרוש עם תואר) את נוגה פלג פלץ בעונה נהדרת ולצידה אופיר בנט, מרים חנון וליעד אורבך. אבל באופן דיי טבעי הסיכויים להעפיל לגמר תלויים בזרות ובבריאות של ניקי גרין שנפצעה לפני שבוע וחצי במשחק הליגה. מאתי אג'אבון ובריאנה ריצ'ארדסון יספקו ככל הנראה את הסחורה, אבל עם שתי זרות יהיה קשה להרצליה להמשיך הלאה.

חולון רוצה גביע. בסך הכל משפט הגיוני כי – מי לא? אבל בחולון זו שנה שלישית ברצף כשהן במעמד חצי הגמר. לפני שנתיים נכנעו בחצי הגמר לרמת חן, ובעונה שעברה עשתה עוד צעד קדימה ונכנעה רק בגמר מול אותה היריבה והעונה...יסתיים עם הגביע? זה לא יהיה מופרך כשחולון באחת העונות הטובות שלה בשנים האחרונות. בסגל הישראלי משחקות נופר שלום שזכתה לפני שלוש שנים בגביע עם הרצליה, לימור פלג שזכתה בגביע לפני שנתיים במדי אשדוד.

איתן נועה זליבנסקי שחוזרת למעמד חצי הגמר אחרי שנה וקטיה אברמזון שנכנסת לכושר ותוסיף לקבוצה עומק. והזרות? לא פחות מנוסות במעמדים האלה כשרק בעונה שעברה הניפה דניאל אדאמס את הגביע במדים הסגולים של רמת-חן וקריסטל ברדפורד היתה קרובה להדהים את המחזיקה כשהיתה קרובה להדיף אותה במדי פ"ת סיאניה צ'ונג היחידה שעוד לא היתה במעמד הזה, אבל כשהיא מחזיקה בממוצע של 19 נקודות למשחק (חמישית בליגה) ו-5 אס' (רביעית בליגה) את הסחורה היא אמורה לספק

במפגשים העונה: במשחק הראשון גברה חולון בקלות יחסית על היריבה 75:56, מלבד הזרות היתה זו זליבנסקי עם 12 נקודות שבלטה אצל המנצחת. במשחק השני ההתמודדות היתה צמודה יותר וחולון ניצחה "רק" 77:72, אז אדאמס וצ'ונג קלעו יחד 52 נקודות ובהרצליה היו קרובות להפתיע בזכות התרומה הישראלית עם 19 נקודות של פלג פלץ ועוד 17 נקודות אישיות של בנט.

 

שיין נדל"ן רמת השרון - מכבי "בן" בנות אשדוד (19:30)

שופטים: ארז גוריון, אלי מרון, אלכס נפתלי

רמת השרון ללא לורין ארווין היא קבוצה פגיעה. שחקנית הפנים המחליפה, צעירה עדיין ותתקשה מול שחקנית הנבחרת קטיה לויצקי, כך שגם אם לא נקח בחשבון שמדובר בזרה, מאחר ורמה"ש חסרה שחקנית בצבע קשה לראות איך תצליח להתמודד. אמנם לפני 3 שנים רמה"ש כבר חוללה הפתעה גדולה כשהדיחה בחצי הגמר את אשדוד (60:57). אז עם עדני דגן על הקווים נסללה הדרך לגביע של הרצליה.

יעל אהרונוב בוודאי זוכרת את אותו משחק, שכן היא היחידה שנשארה מהסגל האדום, אבל קשה להתעלם מכך שבשורותיו של דגן עמדו 3 זרות מהן אחת, תמרה ג'יימס. אי אפשר לזלזל בשיי קלי ואלכס הארדן, אבל גם אי אפשר לחשוב שהן מסוגלות להדיח את האלופה. בגזרה הישראלית כאמור יעל אהרונוב כבר הוכיחה את עצמה במעמדים האלה וגם עבור עדן רוטברג הצעירה זו תהיה הופעה שניה בחצי הגמר, כשלפני שנתיים במדי חולון הרשימה עם 10 נקודות הפעם הציפיות ממנה גבוהות יותר. יום הקליעה של יעל גלילי ולירז קניג יכולות להפוך משחק עם פייבוריטית ברורה לצמוד.

במסיבת העיתונאים אמר עדן ענבר "אנחנו פייבוריטיים ולא בורחים מזה, זה יהיה שחצני להגיד שלגביע חוקים משלו, הם עם זרה פחות ואנחו מודעים לכך" עדן סיים ואמר "מבחינתנו העונה מתחילה מחר". זה אולי הסיפור של אשדוד ולא רק בגלל היתרון בזרה. עם שלישיית זרות ג'קסון, הייז והופקינס ועם הישראליות דורון ולויצקי, לא משנה מי היריבה אשדוד חייבת להיות פייבוריטית.

אז אמנם בתחילת העונה שי דורון עוד לא היתה, טיה פרסלי נפצעה ולהופקינס לקח זמן ללמוד את השיטה של ענבר ואת חברותיה, אבל אחרי 5 חודשים בתוך העונה ובלי שינויי זרות בכלל לאשדוד שעד עכשיו שייטה לצמרת יש חודש וחצי לכל היותר כדי לשמור על האליפות ולהחזיר לעצמה את הגביע. קטיה לויצקי ורוני בן נון זכו בחמש השנים האחרונות בשני גביעים, גם ענבר, אבל לאשדוד יש הרבה צלחות ורק גביע אחד בעשור האחרון והם רוצים עוד

במפגשים העונה: 88:66 במחזור השני, 79:63 בשבוע שעבר – ככל הנראה מלמדים על יחסי הכוחות בין רמת השרון ואשדוד. לעומת זאת לפני חודשיים וחצי בחודש דצמבר היתה רמה"ש מרחק מהלך מכריע אחד מניצחון על אשדוד כשנכנעו לה 80:79. אבל באותו משחק ארווין סיימה עם דאבל-דאבל (15 נק' ו-13 כ"ח) ומחר היא תחסר. אבל גם יש עוד נתון מעניין, שבכל המשחקים במחצית ההפרש היה 6-7 נקודות בלבד. כלומר רמה"ש ידעה להסתדר עם היריבה וכל מה שנשאר לה, במאני טיים של העונה, לחבר למחצית הראשונה גם מחצית שניה טובה – סה"כ נשמע פשוט.