הערב: טורניר פתיחת העונה יוצא לדרך

טורניר פתיחת העונה בליגה הלאומית אולי לא ימנע ממשחקי האימון הבלתי-רשמיים להמשך, אבל לבטח ידאג שיהיה לכם קצת יותר מעניין. כמה מילים על הטורניר שבפתח ולוח המשחקים המלא.


| אלירן כהן

 

עונת 2018/19 בליגה הלאומית תצא לדרך, רגע... רק בשבוע השני של אוקטובר. אבל כמיטב המסורת - טורניר פתיחת העונה המסורתי יבקר אותנו עוד קודם. כי איך נוכל לכתוב לכם פריוויו בלי לדעת על מי כדאי לנו להמר.

כמו בכל שנה, ארבע-עשר קבוצות הליגה צפויות היו ליטול חלק בטורניר, אשר יחל בשלב בתים ויעבור דרך משחקי חצי הגמר ומעמד הגמר, בסיומו יוענק גביע הליגה למנצחת. כמו כמעט בכל שנה - קבוצה אחת, הפעם - מכבי חיפה, ביקשה לוותר על השתתפותה בטורניר לאור המסע השנתי הקבוע שהיא עושה מעבר לים. המשמעות: שלושה בתים של שלוש קבוצות, בית אחד נוסף, בלב ליבה של גוש דן הפקוקה, של ארבע.

בבית הדרומי יפגיש בין מכבי רחובות, המועמדת הבכירה לעלייה, אליצור "איתו" אשקלון, העולה החדשה מהליגה הארצית, ואליצור יבנה, אולי הקבוצה המפתיעה של קיץ 2018 בליגה.

• מכבי רחובות - אליצור יבנה יום שישי 21.9.18 שעה 12:00, אולם קציר
• אליצור אשקלון - מכבי רחובות יום שני 24.9.18 שעה 20:30, אולם בן גוריון
• אליצור יבנה - אליצור אשקלון יום חמישי 27.9.18 שעה 19:00, היכל רלף קליין

 

בבית הצפוני יחכו לכם הפועל גליל עליון, עירוני קריית אתא והפועל עפולה. אנחנו לא הולכים לדבר אתכם על פייבוריטית לעלייה מהבית הזה, אבל בעוד אתא וגליל הן אולי "החזקות" יותר, דווקא עפולה יכולה לעלות שוב משום מקום.

• אליצור קרית אתא - הפועל גליל עליון יום חמישי 20.9.18 שעה 19:30, רמז
• הפועל עפולה - אליצור קרית אתא יום שני 24.9.18 שעה 20:30, היכל הספורט העירוני
• הפועל גליל עליון - הפועל עפולה יום חמישי 27.9.18 שעה 19:30, כפר בלום

 

בית חיפה והקריות הוא כבר לא בדיוק בית חיפה והקריות, כשנציגה אחת מהאזור עלתה צפונה ונציגה אחרת יצאה למסע טרנס-אטלנטי. מי שכן תהיה כאן היא העולה החדשה מנתניה, שתפגוש את העולה החדשה מאשתקד - מוצקין, ואת העולה ברת המזל הפועל חיפה, שנהנתה מההפקר וממקומה של מכבי ק"ג שהתפרקה.

• מכבי קרית מוצקין - הפועל חיפה יום חמישי 20.9.18 שעה 19:00, אולם גושן
• אליצור נתניה - מכבי קרית מוצקין יום שני 24.9.18 שעה 20:30, ביה"ס ישורון
• הפועל חיפה - אליצור נתניה יום חמישי 27.9.18 שעה 19:00, רוממה

 

הבית "המרכזי", יכלול, כאמור, ארבע קבוצות: שלוש נציגות השרון הנוספות, שהלכו כולן על בנייה כמעט חדשה, והפועל ר"ג / גבעתיים, שתרצה לעשות העונה עוד קפיצת מדרגה ולהתמודד באופן ישיר על העלייה לליגת העל.

• הפועל ר"ג/גבעתיים - הפועל כפר סבא יום חמישי 20.9.18 שעה 19:00, זיסמן
• מכבי רעננה - מכבי הוד השרון יום שישי 21.9.18 שעה 13:30, מטרווסט
• הפועל כפר סבא - מכבי הוד השרון יום שני 24.9.18 שעה 20:30, היובל
• הפועל ר"ג/גבעתיים - מכבי רעננה יום שני 24.9.18 שעה 20:30, זיסמן
• מכבי רעננה - הפועל כפר סבא יום חמישי 27.9.18 שעה 17:30, מטרווסט
• מכבי הוד השרון - הפועל ר"ג/גבעתיים יום חמישי 27.9.18 שעה 20:00, עתידים

משחקי חצי הגמר ייערכו ביום שני, ה- 01.10. משחק הגמר ייערך שלושה ימים לאחר מכן, ביום חמישי, וסביר להניח שכמו בשנים האחרונות - יועבר בשידור ישיר בערוץ הספורט.