העתודה: בין 5 ל-8

אחרי ההפסד לרומניה סיימה נבחרת העתודה את שלב הבתים בהפסד לאוקראינה (פלג פלץ 19 נק'), שלא שינה למעשה דבר שכן כבר נקבע שהשתיים יתמודדו בשבת וראשון על המקום החמישי. תחילה בולגריה (שבת, 17:15)


| שי ברק

 

 

נבחרת העתודה ישראל 69 – נבחרת העתודה אוקראינה 87

יממה אחרי שהנבחרת איבדה את הסיכוי להעפיל לשלב הבא (גם אוקראינה איבדה את אותה האפשרות אמש), נפגשו שתי הנבחרות במשחק שלא שינה דבר לקראת משחקי הדירוג 5-8 שייפתחו ביום שבת. למעשה המשחק היה על המקום השלישי, אך כשבבית המקביל בולגריה גברה על טורקיה (54:52) ספק אם היה למי מהנבחרות העדפה באיזה מקום לסיים.

 

כך שלמשחק שכולו ירידת מתח הגיעו שתי הנבחרות והציגו רבע ראשון נטול הגנות שהסתיים 26-18 לטובת האוקראיניות.  צוות האימון הישראלי העדיף שלא לסכן את יערה יצחקי וצליל וטורי הפצועות שלא התלבשו למשחק, אך הפתיחה היתה כולה ישראלית. עדן רוטברג פתחה עם שתי נקודות מהעונשין ואחריה הגיע רבע מצוין של אלי רוזנבלום שהעלתה את הנבחרת ליתרון 4:3, האחרון שלה במשחק.

הדקות הבאות של הרבע עוד היו צמודות כשרוזנבלום, סער ופלג פלץ שמרו את עצמן קרוב ובשוויון 11 באמצע הרבע. אך משם התרחקה אוקראינה בהדרגה עד 21:14 וכשגם עדן רוטברג וסהר דגן הצליחו להוריד את ההפרש לכיוון 5 נקודות (23:18), הצליחה אוקראינה לסגור את הרבע בסל ועבירה.

 

אוקראינה המשיכה לקלוע כמה שרק רצתה וברבע השני הוסיפה 28 נקודות. היתרון הדו ספרתי הראשון במשחק הגיע 3 דקות מפתיחת הרבע כשאוקראינה עלתה ליתרון 36:25. רוזנבלום עוד הורידה לחד ספרתי אבל זמנית בלבד, מהסל הבא היריבה הצליחה לחזור ליתרון דו ספרתי ולשמור עליו עד לסיום. כשדקה וחצי להפסקה כבר הצליחה לברוח עד 20 נקודות יתרון (52:32) לפני ששלשה של עדן רוטברג, שניות למחצית, הצליחה להוריד מעט את ההפרש 54:35, כשהאוקראיניות בקצב של 100 נקודות למשחק.

 

עד כמה שהמשחק לא קבע דבר, עדיין יש הפסד ויש הפסד, ולנבחרת נותר לשחק על הכבוד ולהילחם על המשחק. למחצית השניה עלו הכחולות לבנות נחושות מתמיד להוכיח. פתחו את הרבע עם הרבה ביטחון, הנעת כדור ולחץ הגנתי שהוביל לחטיפות. 7 נקודות מהירות שייצרה נוגה פלג פלץ החזירו את ההפרש למינוס 12 בלבד (54:42) והכריחו את הספסל של אוקראינה לפסק זמן מהיר. ממנו חזרו והגדילו מחדש את ההפרש ל-58:42. פלג פלץ שוב הורידה את ההפרש ואחרי שלשה של עדן רוטברג התוצאה 63:49 כשאוקראינה קראה לפסק זמן שני וסגרה את הרבע השלישי ביתרון 65:50.

 

שוב היריבה פתחה טוב והחזירה את היתרון ל-20 נקודות הפרש (70:50), שוב הנבחרת לא נשברה ועם פלג פלץ ורוטברג חזרנו עד 70:57, שמונה דקות וחצי לסיום. אוקראינה הימרה, לקחה את הפסק זמן האחרון שלה במחצית אבל זה עבד. הן חזרו ליתרון 77:57 ומשם ועד לסיום היה גארבג' טיים ארוך כשרוטברג, רוזנבלום, דגן ופלג פלץ קלעו בו ונענו ע"י סלים של האוקראיניות. את המשחק חתמה דור סער שראתה איך היריבה עושה הכל כדי לסיים עם הפרש גבוה מ-20 נקודות, אך לא ויתרה להן ועם הבאזר צלפה שלשה שקבעה את תוצאת המשחק.

 

מחר יום מנוחה וביום שבת תנסה הנבחרת להתחיל במסע למקום החמישי עם משחק נגד בולגריה. היריבה האחרונה תגיע מהמשחק המקביל בין אוקראינה וטורקיה.

 

אגב במשחק הצמרת בין ליטא ורומניה, אחרי מחצית ראשונה צמודה (32:32), ברחו הליטאיות ליתרון דו ספרתי ושמרו עליו עד לסיום בדרך לניצחון 67:52 שמעניק להן את ראשות הבית. ליטא תתמודד מול בלארוס על כרטיס לדרג א' ורומניה תנסה את מזלה מול צ'כיה החזקה.

 

קלעו לנבחרת העתודה ישראל:

נוגה פלג פלץ 19 נק' (6 ריב', 1 אס', 4 חט')

עדן רוטברג 18 נק' (5 ריב', 3 אס', 3 חט')

אלי רוזנבלום 15 נק' (4 ריב', 1 אס')

דור סער 9 נק' (4 ריב', 3 אס', 1 חט')

סהר דגן 4 נק' (1 ריב', 2 אס')

רוני גולדין וליעד אורבך (8 ריב', 1 אס', 1 חט') 2 נק' כ"א

שיחקו ולא קלעו: מיקה יקיר, הדר חדד (1 ריב', 2 אס'), שירה בן דוד (2 ריב', 1 אס')