הפועל גליל עליון - צעד אחד קדימה?

בעונה שעברה הצליחה גליל עליון לנפץ חלק מהתחזיות, להגיע לפלייאוף, ולהפסיד בשלושה משחקים קשוחים לאלופה מבאר שבע. במועדון ניצלו היטב את הפגרה כדי לעשות שינויים והתאמות, ויש עדיין מקום לזר אחד. האם השנה הם יצליחו ללכת צעד אחד יותר או לאיים על הכתר?


| צוד בדיחי

 

בעונה הקודמת, שהייתה השניה של אבישי גורדון על הקווים, אבל הראשונה שבה הוא בנה את הסגל, הגליל חוותה עונה נהדרת. קורטני פלס הותיק חזר לשתף פעולה עם גורדון אחרי שהשניים שיחקו בעבר ביחד, ומתחת לסלים היה זה ברנדון אדוארדס שתפקד בתור גו טו גאי ומניה בטוחה. גם בגזרת הישראלים הקבוצה הציגה כמה שמות נהדרים, ביניהם גל גילינסקי האנרגטי, רום גפן ויניב שטראוס האינסופי. תגלית העונה היה ללא ספק מירון רוינה, שגם זכה בקיץ באליפות אירופה עם נבחרת העתודה. הקבוצה סיימה במקום השישי, ונכנעה בפלייאוף רק להפועל ב"ש, שעשתה את כל הדרך לליגת העל.

לעונה הבאה הגליל מציבה סגל חדש כמעט לחלוטין עם שמות נוסטלגיים מהעבר. הנוסטלגי מכולם הוא ללא ספק גוני יזרעאלי. האיש שחלק עם אבישי את השיא הישראלי של אליפות בשתי קבוצות שונות (שאינן מכבי ת"א) חוזר לשתף איתו פעולה בתקווה לאליפות שלישית. לצידו יכדרר גם רון סבג, עוד שם אהוב וזכור היטב בכפר בלום, ומי שהיה קפטן של הקבוצה בעבר. בגזרת הזרים – הקבוצה הספיקה לשחרר את שני הזרים שנחתו פה, להחתים את רשאד מאדן, וכעת מחפשים זר נוסף. סטורם וורן זה לא יהיה למרבה הצער, אבל אל דאגה, גם את קורטני החתימו רק ברגע האחרון. תסמכו על הסקאוטינג בגליל שלא יישאר בידיים ריקות. אי אפשר לסיים בלי להזכיר שוב את מירון רוינה הנפלא, קיר בטון בהגנה ואולי יורש ראוי לקוז'יקרו? ימים יגידו.

סגל השחקנים: גוני יזרעאלי, ראשד מאדן, שקד ירושלמי, ליאור קררה, די.ג'יי שארפ, אלון ספיר, רון סבג, בר נקש, עדי חזן

מאמן: אבישי גורדון, האיש שאולי הכי מזוהה עם הפועל גליל עליון בכל גלגוליה, מתחיל עונה שלישית על הקווים. אבישי הוכיח לא פעם ולא פעמיים שהוא יודע למקסם את היכולות של השחקנים שלו, ולהתמודד באופן יצרתי עם משברים של פציעות והרחקות. בגזרה הזו, אפשר לומר שהצפון שקט.

 

השם החם: גוני יזרעאלי. כיכב בליגת העל, והיה בורג מרכזי באליפות של הגלבוע. החברות עם אבישי גורדון היא ללא ספק נכס, והניסיון שלו על המגרש בוודאי יתרום הרבה לקבוצה האדומה. אם הידית נשארה כמו שהייתה, גוני הולך לעשות הרבה כאב ראש להגנות היריבות.

שימו לב ל: מירון רוינה. כבר בעונה הבאה הימרנו עליו בתור אחת מתגליות העונה ולא טעינו. העונה כבר יש למירון קבלות, בנבחרת ובקבוצה. בהגנה מירון הוא אס בטוח, אם יצליח לייצר גם איום משמעותי על הסל, אתם יכולים להיות בטוחים שבעונה הבאה הוא לא ישחק בלאומית.

 

תחזית אופטימית: גליל, שבמהלך העונה הסדירה אשתקד שברה לא מעט מהתחזיות, עושה זאת שוב. הגורדונים מסיימים בין 8 הראשונות ולמרות חסרון הביתיות בפלייאוף, משיגים ניצחון חוץ ועולים לחצי הגמר.

תחזית פסימית: העונה הארוכה והליגה הקשה דורשים מגליל קצת יותר ביחס לשנה שעברה, ולמרות המאבקים בכניסה לפלייאוף - היא מוצאת את עצמה במקום התשיעי, אולי במרחק מספיק בטוח מהירידה.

תחזית ריאלית: הסגל של גליל אמור להגיע לרבע הגמר. פתיחת העונה המאוחרת אפשרה לאבישי גורדון לחדד את הפינות האחרונות בסגל ולהחליף את הזרים, שאולי יהיו אלה שיעשו את ההבדל מבחינתה.

טריוויה:

* בעונה שעברה שיחק בגליל קורטני פלס, שלקח עם אבישי גורדון שתי אליפויות (אליפות המדינה וליגה בלקנית), השנה יכדרר בכפר בלום גוני יזרעאלי שזכה עם אבישי בשלוש אליפויות. האם הם יצליחו לעשות זאת שוב?