הפועל חולון היא העולה האחרונה לפיינל פור

באווירה מטורפת בחולון נפגשו מחזיקת הגביע והפועל אילת למשחק חמישי ומכריע על המקום האחרון בחצי הגמר. הרבע הראשון עוד היה צמוד, אבל חולון ידעה להשתלט על המשחק ולברוח כל הדרך לניצחון. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| safsal

-- מאת אתר מנהלת הליגה --

בתום סדרה לוהטת ורוויית יצרים, נקבעה העולה הרביעית והאחרונה לפיינל פור 2018: הפועל חולון שגברה על הפועל אילת 71:82 במשחק מס' 5 של רבע הגמר, לעיני 4,500 צופים שהרעישו עולמות בהיכל טוטו. מחזיקת הגביע תתמודד על הכרטיס לגמר ביום שני בשעה 21:00 בהיכל מנורה מבטחים עם האלופה הפועל ירושלים, במשחק שיהווה שחזור לחצי גמר הגביע בשנתיים האחרונות.

חולון שלטה בקצב מהפתיחה בזכות ניהול משחק מצוין של תמיר בלאט שחזר לחמישייה ויכולת טובה של טו הולוואי, שסגר סדרה יפה מבחינה אישית גם העונה. ג'ו אלכסנדר עלה לשחק עם פציעה ביד, נפגע בקרסול בשלב מוקדם של הערב אבל חזר במהרה לפרקט ונלחם על כל כדור בצבע ביחד עם טיישון תומאס. החבורה של דן שמיר חוזרת לארבע האחרונות לראשונה מאז 2012 ובדיוק כמו בגביע, היא תעשה הכל כדי לחגוג בעוד שבוע מהיום תואר נוסף.

הפועל אילת סיימה עוד עונה יפה עם הפסד במשחק 5 של רבע הגמר. ג'ורדן לויד ועמית שמחון, שסחבו אותה על הגב כל הדרך לפלייאוף, לא הצליחו להיכנס לקצב ובלי היכולת הרגילה שלהם לחבורה מהדרום לא היה סיכוי אמיתי. החבורה של שרון דרוקר ראויה לכל המחמאות על ריצה יפה לאחר פתיחת עונה רעה, כשהיא הופכת את אולם בגין לאחד המבצרים הכי מרשימים בליגה. עם זאת, חיסרון הביתיות היה גדול עליה ואת העונה היא סגרה עם הפסד חוץ תשיעי ברציפות.