הפועל חיפה - לסיים עונה בשלום

אחרי שהעונה שעברה נגמר במפח נפש גדול, האדומים מהכרמל רק רוצים לסיים את העונה במקום שהוא מעל הקו האדום, ורצוי לא לגרור את זה למחזור האחרון. למרות בניה מאוחרת וסגל שעדיין לא השולם, בקבוצה מאמינים שעופר רחימי ידע לחבר את השחקנים ולתת לאוהדים קצת נחת, או לפחות ניצחון בדרבי.


| אדי מינץ

 

הפועל חיפה עברה קיץ מטלטל מה שבהחלט לא הקל על הכנותיה לעונת 2018/19. מה שהחל בירידת ליגה טראומטית, המשיך בהמתנה מורטת עצבים לגורלה של קריית גת והסתיים באנחת רווחה שנשמעה עד הרי ירושלים. קיצר, אחרי שתי עונות בכורה לאומיות שבהן חיפה ניצלה, כך או אחרת, מירידת ליגה, מתכוננים בכרמל לעונה לאומית נוספת ומקווים שזו תהיה מוצלחת מקודמותיה.

השריד היחיד מהסגל של השנה הקודמת, שהיה אמור להצעידה לפלייאוף וכשל, הינו אופק אביטל שממשיך זו השנה השלישית בקבוצה. את עמדת הקרוסלה של השנה שהייתה, עמדת המאמן בשבילכם, תפס עופר רחימי המנוסה, שהינו גם עוזר מאמן הנבחרת הלאומית וגם הוא, כמו הנהלת הקבוצה ואוהדיה, מקווים שתהיה בה העונה יציבות ורוגע שתקרין על כל המערכת.

בניגוד לשנה שעברה שהסתמכה על "שמות", רחימי בנה השנה קבוצה צעירה ורעבה, פועל יוצא לתקציב שנבנה תוך כדי ריצה. המטרה השנה הינה השתלבות בפלייאוף וכדורסל איכותי שיצליח להגדיל משמעותית את כמות הצופים ברוממה הבנויה.    

סגל השחקנים: ארד הררי (מגדל העמק), אייזיה אייזנדורף (מכללת לה מוין), נאור שרון (נס ציונה), יונתן לוי (ק.אתא), וייל גרייבס (היריבה העירונית), אופק אביטל, ג'וש פורצ'ון (הונגריה), נועם לייש (גבעתיים), עמית זיס (ק.גת) . בחודש האחרון מתאמנים עם הקבוצה 3 שחקנים צעירים שיוחתמו בקרוב.

מאמן: כפי שכבר הוזכר בפסקת הפתיחה, עופר רחימי יורד ללאומית אחרי מס' עונות לא מבוטל בליגת העל אותן העביר באותו אולם כך שהאוטו כבר יודע איך להגיע לבד. עונתו האחרונה אצל היריבה העירונית הייתה מאכזבת (ירידת ליגה) אבל עונתו הקודמת הייתה הצלחה (הפסד בגמר לירושלים). מה יהיה העונה ? ימים יגידו.

השם החם: נאור שרון. רק שרון יביא שלום ? אז אחרי 4 עונות בליגת העל נאור החליט שעדיף לו לשחק 30 דק' במקום 12 ובחר לקחת (שוב) קבוצה על כתפיו. הרכז הראשון של כל הנבחרות הצעירות (קדטים, נוער ועתודה) רוצה לחזור אל קדמת הבמה ואין כמו לעשות זאת תחת עוזר מאמן בנבחרת.

שימו לב ל: אייזיה אייזנדורף. המתאזרח הצעיר, שזו שנתו הראשונה כמקצוען, עשה עליה והוא לא מתכוון לעצור כאן. הבחור לוחם, שומר, ריבאונדר וקלעי שיודע לשחק ב 3 עמדות שונות. נבחר לחמישיית העונה השנייה במכללות עם ממוצעים של 11.5 נק' ו 4.5 כ"ח.

 

התחזית האופטימית: עופר רחימי מצליח להעביר את סגנון הריצה והפיק אנד רול הנצחי של הנבחרת גם לקבוצה, הפועל מנצחת בדרבי ההיסטורי שחוזר אחרי 20 שנה ומסיימת ברביעייה הראשונה תוך תצוגות קליעה שמטריפות את יציעי רוממה.

התחזית הפסימית: גרייבס לא מצליח להתגבר על הפציעות ופורש, אייזנדורף מתגעגע לחברים מהקולג' ונדחק לספסל, שרון לא מביא שלום ורחימי עושה הצרחה עם אברהמי. חיפה שוב יורדת ליגה אבל ניצלת אחרי שהמנהלת מקפיאה את הירידות ומגדילה את ליגת העל ל-18 קבוצות.

התחזית הריאלית: סוף סוף פלייאוף. חיפה עושה חצי ראשון טוב וחצי שני סביר, נותנת פייט לרוב הקבוצות בליגה, רחימי סוגר עונה מלאה, הזרים לא רואים את נתב"ג לפני סוף מאי וכולם מרוצים.

 

טריויה:

- המגמה נמשכת. בשנה שעברה שני השורדים היחידים היו אביטל ומשגב הצעירים כשכל האחרים, כולל המאמן, הוחלפו. והשנה? (שוב) אביטל הינו השורד היחיד. כל האחרים-חדשים.

-משנה מקום משנה מזל. כל הישראלים מגיעים לחיפה אחרי עונה אחת בלבד (מוצלחת יותר או פחות) בקבוצתם הקודמת. האם השנה תהיה סוף סוף המשכיות? מי ישרוד לעונה שניה? נדע ביוני.

-שינוי מגמה? לפני שנתיים: שני מאמנים -4 זרים. לפני שנה 5 (!) מאמנים ו-4 זרים. האם השנה היציבות בעמדת המאמן והזרים תשמר? מבטיחים לעדכן.