הפועל כפר סבא – צעירה מתמיד

אחרי שאיבדה את מרבית נכסיה לשכנה מהוד"ש, הפועל כפ"ס והוד בן הרצל בנו קבוצה חדש כמעט מאפס. השנה בן הרצל ליכד סביבו קבוצה צעירה במיוחד (לא תאמינו מה ממוצע הגילאים שלה), שתנסה גם הפעם, בניגוד לתחזיות המוקדמות ולחוסר הניסיון, להפתיע את כולם. (צילום: לימור מלינוף)


| יניב סהראי

 

קיץ לא פשוט עבר על הפועל כפ"ס, כשהשריד היחידי מהקבוצה המפתיעה של העונה שעברה, הגיע דווקא מהקווים – הוד בן הרצל. בן הרצל, שכאמור, איבד מרבית מנכסיו לשכנה מהוד"ש, נאלץ לבנות קבוצה כמעט מאפס. בדומה לשנים האחרונות, הקו שהנחה את בן הרצל בבניית הקבוצה הוא בניית קבוצה צעירה, אך נראה שהפעם בכפ"ס הלכו על זה חזק מאי פעם. אור קורנליוס, שמגיע אחרי עונה לא רעה בקרית גת, עידן אלבר הכשרון הצעיר ועידו שבת, שהיה חלק מנבחרת העתודה שזכתה בזהב בקיץ האחרון, הם אלה שצפויים להוביל, יחד עם מרכוס ברהאם הזר, את הקו האחורי של בן הרצל. בקו הקדמי תוכלו לראות את ניב בלול, שמגיע אחרי שלא קיבל יותר מדי הזדמנויות בראשל"צ מהליגה הבכירה, תומר פורת, שהגיע מהוד"ש (כי לפחות משהו אחד היה צריך לעשות את הכיוון ההפוך מהוד"ש לכפ"ס), ונועם אביבי, אלוף אירופה נוסף. אלה מצטרפים למלסאן באסבה, המבוגר האחראי בקבוצה (והוא רק בן 26, כן?).

סגל השחקנים:  עידו שבת (עירוני נס ציונה), עידן אלבר (מכבי תל אביב), עומר בירנפלד (מכבי שוהם), אור מורדוך (הפועל עמק חפר), אור קורנליוס (מכבי קרית גת), אפי טיומקין, מרכוס ברהאם(מכללת פלורידה, ארה"ב), אופק סירקיס, נועם אביבי (בני הרצליה), תומר פורת (מכבי הוד השרון), ניב בלול (מכבי ראשל"צ), מלסאן בסאבה (הלסינקי, פינלנד).

מאמן: הוד בן הרצל. בן הרצל קיבל לידיו את הקבוצה באמצע העונה שעברה כשהיא שקועה עמוק במקום האחרון, אך הצליח להוציא את הקבוצה מהבוץ ולהוביל אותה עד למקום בפלייאוף העליון והדחה ברבע הגמר מול הפיינליסטית קרית גת. בכפ"ס, שאהבו את מה שראו מבן הרצל, החליטו לתת לו את הקרדיט והוא יפתח את העונה, לראשונה מזה זמן רב, על הקווים.

השם החם: מלאסן באסבה. בתוך כל הקבוצה הצעירה שנבנתה בכפ"ס, באסבה,שמחזיק ברזומה מרשים ועבר כבר לא מעט בקריירה, צפוי להיות המבוגר האחראי והאיש של בן הרצל על המגרש. באסבה, בוגר מכללת איווה הגדולה עבר בלא מעט מדינות, וביניהן: פינלנד, שם שיחק במשך שתי קדנציות שונות בהלסינקי, אנטוורפן הבלגית, עימה השתתף במפעל היורופ-קאפ והעמיד ממוצעים מרשימים, ובליגה היוונית הראשונה. יהיה מעניין לראות את ההשתלבות של באסבה בכפ"ס, שיוכל לספק לנו לא מעט כותרות משעשעות לו ייתן לנו את ההזדמנות.

באסבה. (צילום: fiba europe)שימו לב ל: בקבוצה שמשופעת בצעירים קשה לבחור שחקן אחד שצריך לשים לב אליו. אך אם בכל זאת אנו נאלצים לבחור שחקן אחד, יהיה מעניין מאוד לראות את ההשתלבות של עידן אלבר בקבוצת בוגרים. אלבר הוא אחד מכוכבי נבחרת הנוער, שאמנם כשלה בניסיון החזרה לדרג ב', אך עדיין סיפקה לנו סיבות לאופטימיות. אלבר, שאת העונה האחרונה העביר בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב והיה מהגורמים המרכזיים בזכייתה באליפות, יקווה ללכת בדרכיו של קודמיו בתפקיד (רועי הובר, עדי כהן סבן) ולבצע גם הוא קפיצת מדרגה לקראת השלב הבא בקריירה שלו.

התחזית האופטימית: עונה רביעית שאנחנו, הפרשנים, לא סופרים אותה, ועונה רביעית שאנחנו אוכלים את הכובע. כפ"ס שוב מדהימה את כולנו, ועל הדרך משיגה נקמה מתוקה בהוד"ש, כשהיא מנצלת את ההפסד של חניכיו של נתי כהן במחזור הסיום למכבי חיפה ותופסת את מקומה בפלייאוף העליון. ברבע הגמר, חיפה (1), שכזכור, סידרה לכפ"ס (8) את המקום האחרון בפלייאוף העליון, מנצלת את חוסר הניסיון של צעירי כפ"ס במעמדים אלה ומעיפה את הקבוצה של בן הרצל בסוויפ. בן הרצל מצידו, שוב מקבל את הקרדיט וחותם לעונה נוספת בקבוצה עוד לפני שמסתיימת העונה.

התחזית הפסימית: חוסר הניסיון הבוהק בסגל של כפ"ס, פוגע קשות בקבוצה. למרות שהקבוצה מצליחה לסחוב קבוצות צמרת למשחקים צמודים, חוסר הניסיון עושה את שלו והקבוצה אוגרת הפסדים. בכפ"ס שמבינים שהמצב לא יכול להמשך והם חייבים להתחזק בשחקן בכיר, מצליחים למצוא אחד כזה, אך זה כבר היה מעט מדי ומאוחר מדי ואחרי כמה עונות טובות בלאומית, כפ"ס נושרת לליגה הארצית כמה מחזורים בתוך הפלייאוף התחתון.

התחזית הריאלית: אם להודות על האמת, עושה רושם שיש יותר סיכוי שהתסריט הפסימי יתרחש מאשר האופטימי. מצד אחד, קבוצה צעירה מדי יכולה להיות יתרון, כאשר הצעירים רוצים להוכיח את עצמם ולקחת את הדקות שהם מקבלים בשתי ידיים. אך מצד שני, כשההפסדים יתחילו להערם יהיה חסר לקבוצה את המבוגר האחראי על המגרש שידע להרים את הקבוצה. בכל מקרה, אנו צפויים לראות בכפ"ס קבוצה לוחמת. האם זה יספיק להם להשארות בליגה? ימים יגידו.

טריוויה:
צעירי השרון – במשך כל הכתבה חפרנו לכם עד כמה צעירה הקבוצה שנבנתה בכפ"ס, ועכשיו גם הגיע הזמן לגלות עד כמה באמת צעירה הקבוצה (מקווים שנאזרתם בסבלנות ולא בדקתם את זה כבר, אחרת הרסנו לכם את כל הפואנטה). ממוצע גילאים של של 19.66 (!!!), שאם להוציא את מלסאן באסבה (26) הוותיק שבחבורה, הממוצע הזה עוד קטן. כזה דבר עוד לא זכור לנו.

זה שבא ואלו שהולכים – איתן רוטנברג, עידוי דוידי, טמיר אריאלי ויונתן רבינוביץ' היו אלה שעשו את הדרך (הלא ארוכה, יש לומר) מכפ"ס להוד"ש. אך מי עשו את הדרך ההפוכה? למעשה, יש רק אחד כזה – תומר פורת.

שינוי מגמה – בכפ"ס של השנים האחרונות אם יש מגמה ברורה (מלבד בניית קבוצה צעירה), והיא אי לקיחת הימורים בכל מה שקשור לזרים: בעונה האחרונה, היה זה דאליס ג'ויינר שהגיע אחרי 3 עונות באתא, לפני שתי עונות, היה זה טרנס ווטסון, שכבר הספיק לשחק בארץ בקרית גת (ומאז גם באשדוד), לפני 3 עונות, היו אלה ורנון טיל וריילי דיאנגלו שהמשיכו לעונה נוספת. המכנה המשותף? בכל 3 העונות האלה הקבוצה הגיע לפלייאוף העליון. הפעם האחרונה שבה הקבוצה לא הביא לפחות זר אחד שדרך קודם לכן בארץ הייתה בעונת 14/15, אז פתחה את העונה עם לאזלי מקדונלד וסם קולמן (זוכרים?). במקרה או שלא, אותה עונה הייתה העונה האחרונה שבה כפ"ס לא הגיע לפלייאוף העליון.