זאת שעלתה וזאת שכמעט עלתה

מכבי מעלה אדומים ביצעה שינויים נרחבים בסגל אחרי האכזבה בסיום העונה שעברה אבל היא ממשיכה לכוון לפלייאוף העליון ולתת במה לבוגרי מחלקת הנוער. קרית ביאליק שבה לליגה הארצית ולמרות הסגל הצעיר שהעמידה תנסה לשרוד בגוב האריות, ויש לה גם מאמן מגניב במיוחד שכבר עבר פה פעם בארץ.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

מכבי מעלה אדומים

למרות שהעפילה לפלייאוף, העונה שעברה לא ממש תיזכר לטובה במעלה אדומים. למרות השקעה כספית גדולה והנחתה של סוללת כוכבים כולל הקו הקדמי המאיים בליגה בדמותם של אלעד קנפו ושל המתאזרח הענק ג'פרי פריד, ושחקנים כמו אלן סקוורר ואבישי דרעי שעליהם מנצח מהקוים אבי סוכר, הקבוצה לא הצליחה לממש את התחזיות המוקדמות ממנה. מעלה אדומים אמנם הובילה בצוותא עם חבל מודיעין את הליגה במרבית שלביה, אך סיומת חלשה של העונה הביאו לאובדן יתרון הביתיות ממש במחזור האחרון ולאחריו הדחה בסוויפ על ידי מי שעלתה בסופו של דבר, אליצור אשקלון.

בקיץ רוב הסגל של העונה שעברה נשלח הביתה כשרק המקומיים אלחי מנצבך, נדב בלש וטל לפידות ממשיכים לעוד עונה. במעלה שגאים מאוד במחלקת הנוער שלהם החליטו הפעם ללכת עם הקו עוד צעד אחד קדימה כשמינו את הסמל המקומי והקפטן לשעבר יאיר גבירץ למאמן הקבוצה, לו זו גם תהיה עונה ראשונה כמאמן ראשי בליגה.

למרות הכישלון היחסי בעונה שעברה במעלה החליטו שגם השנה יעמידו קבוצה חזקה וצירפו לסגל שחקנים מוכחים ומנוסים. רז אלבז ונדב נאור שהגיעו עד לגמר בעונה שעברה הגיעו ביחד מפתח תקוה, יובל גורפיין הגיע מרמלה, ומשני קצוות הארץ עידו חליפה הגיע מאיילות ובני אלשיר ממעלות. לכל החבורה המוכשרת הזו הצטרף גם אחד השחקנים הכי מסקרנים שהצטרפו לליגה, דזי בארמור ג'וניור, שאליו נגיע עוד רגע.

סגל הקבוצה: רז אלבז, נדב נאור, יובל מיכאלי, נדב בלש, טל לפידות, אלחי מנצבך, דני בלנקי, דזי בארמור, עידו חליפה, יובל גורפיין, בני אלשיר, דן קמיניץ. מאמן: יאיר גבירץ.


שימו לב ל...
בארמור ג'וניור הגיע אשתקד להפועל ב"ש בלאומית בקול תרועה רמה, אך התקשה למצוא את עצמו ולאחר כמה מחזורים שוחרר לטובת אליצור יבנה, שם הצליח להשתלב וסייע לקבוצה להשאר בליגה. ההתאקלמות שלו בארץ הקודש אולי תעבור עוד כמה מכשולים, אבל כבר בעונה שעברה ראינו שמדובר באתלט נדיר ומוכשר, שבמידה ויצליח למצות את מלוא הפוטנציאל שלו יהיה לחלוטין קלף מנצח.

מה יהיה?
מעלה אדומים מתהדרת בסגל מנוסה, מוכשר ועמוק שיכול וצריך להעמיד אותה בעמדת התמודדות על הפלייאוף העליון. בשנים האחרונות למדנו שדווקא בעונות בהן במעלה השקיעו פחות, ההישגים היו גבוהים יותר ביחס לציפיות והעובדה הזו, בשילוב אחד האולמות הכי ביתיים בליגה, בהחלט יכול להעמיד את הקבוצה של יאיר גבירץ בעמדה טובה בעונת המשחקים הקרובה.

 

מכבי קרית ביאליק

העולה החדשה (אבל גם אחת הקבוצות הוותיקות בליגה הארצית) לא מתגאה בתקציבים גבוהים אבל מתהדרת באולם חדש וביו"ר (משה פנחס האגדי) שהוא גרסת השמעון מזרחי של הליגה השלישית בצפון. מהסגל שעשה עליית ליגה מרשימה נשארו הקפטן והסנטר תמיר לקס והפורוורד הוותיק שלומי אייזנקוט (ולא, אין קשר לרמטכ"ל, למרות שהיה רוצה).

שאר השחקנים קובצו מכל קצוות הארץ, ביניהם הקלעי תום סלוצקי שהגיע מצפת ואמור לקבל דקות משמעותיות ולהיות אחד הגארדים המובילים בליגה, מתן וילהלם שהגיע מעפולה ויקווה שוב לבלוט לטובה כדי לחזור לליגת המשנה ואפילו מאמן שהגיע מאנגליה ואליו נתייחס בנפרד כי הוא בהחלט שווה סיפור.

סגל השחקנים: תמיר לקס, תום סלוצקי, כפיר אסייג, תומר אסייג, איתי ויינטראוב, מתן וילהם, אמיר שפיר, ירין מגירה, בן מסעודה, להב הולי ועמית אלמוג. מאמן: סם סטילר.

שימו לב ל:
סם סטילר. האם זאת תהיה הגניבה של הליגה (והיה פה משחק מילים...)? שגיא רטנר שהיה אחראי על העלאת הקבוצה התקדם לתפקיד המנהל המקצועי והביא למשבצת של עצמו, היישר מאנגליה, את סם, שחקן עבר מצטיין בליגת העל (הפועל חיפה, צפת וב"ש) בשנות ה-80 העליזות. סם, בן 53, יהודי שעשה (שוב) עליה לארצנו הקטנה מגיע עם רזומה של שחקן נבחרת אנגליה ומאמן בליגה הבריטית השנייה, נשוי לישראלית. בנו בן ה-15 משחק בקבוצת הנערים של מוצקין ובמקביל לאימון הבוגרים של ביאליק הוא יאמן גם את קבוצת הנוער של השכנה ממול.

מה יהיה ?
הסגל הצעיר של ביאליק ינסה לתת פייט לקבוצות הוותיקות והעשירות של המחוז אבל קל זה לא יהיה. המטרה הינה להשתלב בחלק התחתון של הליגה אבל מבלי להיות מעורבים יתר על המידה במאבקי הירידה. ביאליק צריכה שנת הסתגלות ולאחריה לקבוע מטרות ארוכות טווח תוך קידום שחקנים.