חדרה מכוונת ללאומית, שחקן אמיתי בר"ג

מכבי חדרה רק חזרה לליגה הארצית וכבר מכוונת ללכת עד הסוף עם סגל שרץ ביחד כבר לא מעט זמן. עירוני ר"ג הצטרפה לפרויקט "שחקן אמיתי" ועם סגל צעיר וקצת אנונימי תנסה להפתיע גם השנה. ממשיכים להתכונן לעונה בליגה הארצית.


| אלירן כהן

 

מכבי חדרה

עונה אחת בלבד הספיקה למכבי חדרה בליגה א' כדי לחזור בסערה לארצית. ואולי אפילו קצת פחות מזה. לא עבר שבוע מאז הסתיימה עונת 16/17 בליגה השלישית עד הרגע בו כבר לרוב האנשים על פני כדור הארץ היה ברור מי תהיה הראשונה לחזור לשם. נכון, על הנייר זה נראה קצת יותר מאתגר מלכתוב את השורות הללו, אבל בפרקטיקה - מכבי חדרה טרפה את הליגה הרביעית בקלות יתרה. ולא בכדי.

בחדרה, זו של העונה שעברה, החליטו ללכת הכי בטוח שיכלו והחתימו את ניב רבי והרביעייה שהביאה איתו את המקום הרביעי בפלייאוף, שעליה עוד נרחיב בעוד כמה שורות. כולם הגיעו עם חוזה לשנתיים, לכולם היה ברור שהעונה השנייה תהיה בארצית: טל יזרעאלי, מושון יעקוסי, הראל קרני ושי קליינמינץ. הפועל כפר קאסם, שבנתה קבוצה נהדרת גם היא, נשברה כבר במשחק הראשון, וחדרה דהרה לארצית כמו סוס מירוץ על סטרואידים. וזה היה מרשים.

גם בקיץ האחרון כיוונו בחדרה למקום דומה. עם אולם עירוני חדש שאמור לארח את משחקי הבית של הקבוצה החל מהחורף הקרוב, רוח גבית שמגיעה מהעיר ומהאנשים שבה, ומטרות גבוהות במיוחד, כלומר - פלייאוף (ואת זה ניב רבי כבר הספיק לעשות), נבנתה בעיר קבוצה מרשימה.

קחו את כל השמות שהזכרנו, תוסיפו להם את: אבי פוגל, שבשנתיים האחרונות עלה פעמיים ללאומית עם יבנה ואשקלון, אלעד קנפו, שבשנתיים האחרונות ביסס את מעמדו כאחד הגבוהים המובילים בליגה, דן שפי - שלא פספס גמר פלייאוף ב- 3 השנים האחרונות ומתן לבנטר, שהיה שם פעמיים ברציפות עם נתניה, ותקבלו קבוצה שמצהירה בריש גלי לאן בדיוק היא מכוונת העונה.

סגל הקבוצה: הראל קרני, מושון יעקוסי, דן שפי, אלעד קנפו, אבי פוגל, שי קליינמינץ, טל יזרעאלי, מתן לוונטר, ליאור קוויק, ליאב בן מנחם, איתי וודיסלבסקי, מתן טגיה. מאמן: ניב רבי.

שימו לב ל...
אולי קצת הוצאנו את העוקץ עם כל הטריוויות הקטנות שפיזרנו בין לבין, אבל בכל זאת: ניב רבי, כאמור, כבר העביר שנתיים מוצלחות בליגה הזו כמאמן ראשי בעמק חפר. בראשונה הוא לקח את גביע האיגוד יחד עם הראל קרני ומושון יעקוסי, בשנייה הוא חגג עליה מפתיעה במיוחד לרבע גמר הפלייאוף עם הרביעייה שהוזכרה לעיל.

מה יהיה?
ככל שהפריוויו הזה ילך ויתקדם, כך נמשיך לספר ולהסביר לכם שאין באמת פייבורטית ושהקרב על הפלייאוף השנה פתוח מאי פעם. ועדיין, אם יש קבוצות שהעפלה לשם תחשב עבורן כהישג חביב, עבור חדרה אי העפלה לשלבי ההכרעה עלולה אפילו להיחשב ככישלון. ניב רבי העביר שנתיים נהדרות כמאמן ראשי בליגה הזו כאנדרדוג. עכשיו המבחן שלו הוא לעשות את זה טוב לא פחות כפייבוריט ברור.

 

מכבי ר"ג

ב"שחקן אמיתי" ראו את הצלחתה של מכבי שוהם אשתקד ואמרו כי טוב, בעירוני רמת גן חיפשו פרויקט מעניין שאולי יוריד מעט מהלחץ שאפיין את השנים האחרונות, וכך נולדה לה קבוצה מספר 2 של הפרויקט המעניין בליגה הארצית.

זוכרים את מה שכתבנו לכם בפתיחת העונה שעברה על הסגל האלמוני של מכבי שוהם? לא נראה לנו שיהיה לנו מה לחדש לכם הפעם, אבל שמות כמו עידן בן הרוש, יובל וימן או אמיר אבנרי, כבר ישמעו לכם פחות אלמוניים בפתיחת העונה הזו. כך אנחנו מקווים לפחות.

על הקווים בעירוני רמת גן יעמוד השנה אוהד יתום שחוזר לעוד סיבוב בליגה הארצית ולבטח יוביל גם את הקבוצה הזו לשחק כדורסל שמח ומהנה. בינתיים, במשחקי האימון, זה אפילו נראה לא רע.

סגל הקבוצה: איתי מושקוביץ, דביר רינגוולד, עידו בן הרוש, עומרי סולל, אמיר אבנרי, ארז רפאלי, חן אחרק, גיא טל, נווה בן שמן, בני אלעזר, ג׳ונסון חסון, יובל וימן, טיילור דאוסן. מאמן: אוהד יתום.

שימו לב ל...
הרבה "אחים של" מספק לנו הכדורסל הישראלי לאורך השנים. חלקם מצליחים יותר, חלקם מצליחים פחות. גם הרבה "בנים של" זכינו להכיר מפה ומשם. אז טיילור דאוסן, בוגר מחלקת הנוער של מכבי ראשון לציון, הוא גם וגם. העיניים כמובן יופנו מכל עבר, וטיילור, בפעם הראשונה בקריירה, ירצה להוכיח שהתפוח לא נפל רחוק מהעץ. וגם לא מהתפוח הראשון.

מה יהיה?
בתחילת העונה שעברה היינו מוכנים להישבע שאת זהות היורדת הראשונה לליגה א' אנחנו כבר יודעים. בסוף כמובן התבדינו, צחקנו על עצמנו, והרמנו לשוהם שזכתה בגביע האיגוד וכמעט שהשתחלה לפלייאוף, אולם נראה שגם הפעם לא נגזים אם נאמר שעירוני ר"ג תפתיע אם תצליח לשחזר תסריט דומה. כך או כך, על "יורדות בטוחות" כבר לא תשמעו מאיתנו כאן.