"קצנו בדיבורים. הליגה לא תפתח"

שיבוצי השופטים נקבעו, הליינים בווינר פורסמו, אבל במנהלת הליגה הלאומית מתעקשים שעונת 2018/19 לא תצא לדרך ביום שלישי הקרוב, אם לא תתקבלנה החלטות מפורשות. עוגן יוחננוב, יו"ר המנהלת: "בצער רב, לא נפתח את העונה כסדרה". (צילום: לימור מלינוף)


| אלירן כהן

 

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, פתיחתה החגיגית של עונת 2018/19 בליגה הלאומית, שאמורה להתקיים בעוד יומיים, תדחה למועד לא ידוע. את הסיבה אתם יודעים: במנהלת הליגה שבעים מהבטחות שווא ורוצים לראות התקדמות ממשית בסוגיית 2 העולות לליגת העל ודורשים גם תקצוב ישיר לקבוצות, מה שכרגע - לא נראה באופק.

"מנהלת הליגה הלאומית אינה יכולה להמשיך עם המתכונת הקיימת בה יש רק עולה ויורדת אחת בין הליגות הבכירות" הודיע באופן נחרץ יו"ר המנהלת, עוגן יוחננוב. "חמור מכך, המצב הקיים בו קבוצות ליגת העל מרובות הזרים מתוקצבות במיליונים מכספי הציבור, בזמן שקבוצות הלאומית, חממת הגידול של נבחרות ישראל, לא מתוקצבות ישירות על ידי אף גורם- לא יכול להימשך גם הוא. בצער רב, עד שהמתכונת הקיימת לא תשתנה, אנו לא נפתח את העונה כסדרה ולא נשתתף בגביע המדינה, עם כל המשמעויות של כך".

לשאלתנו, האם ישנו סיכוי לשינוי של הרגע האחרון ולחזרה לישיבה על שולחן המו"מ הוסיף יוחננוב: "כבר היינו בשלבים הללו אך דבר לא התקדם. לא מעניין אותי כמה קבוצות ישחקו בליגת העל, 10, 12 או 14. אני שם לנגד עיניי מטרה אחת: לפחות 2 עולות מהליגה הלאומית כבר בעונה הקרובה ותקצוב ישיר לקבוצות. קיבלנו החלטה ללכת הפעם עד הסוף, וללא החלטות מפורשות - השבתת הליגה תימשך".