יפגשו לקרב נוסף על התואר

אחרי שאתמול מכבי ת"א העפילה לגמר הפיינל פור, הערב הגיע תורה של מחזיקת הגביע הפועל חולון. למרות קאמבק מרשים של ירושלים, הניצחון בסיום נשאר אצל הסגולים שחגגו עם האוהדים גמר נוסף אולי בדרך לדאבל היסטורי (צילום: מנהלת ליגת העל)


| איתמר יצחקי

לאחר עלייתה של מכבי ת"א לשלב הגמר, הפועל ירושלים והפועל חולון חיפשו את הכרטיס השני למעמד גמר אליפות המדינה. בצל פרשת גלן רייס, שלבסוף לא הורשה להתלבש למשחק, הפועל ירושלים רצתה לשמור על התואר, חולון מצידה רצתה לשמור על חלום הדאבל בחיים.

בפעם השנייה השבוע, היכל מנורה מבטחים לבש חג, עת נפגשו הפועל ירושלים והפועל חולון על הזכות להיפגש עם מכבי ת"א בגמר. רוב מוחלט לקהל הירושלמי שבלט עם תצוגה נהדרת.

חמישיות: חולון התחילה עם תמיר בלאט, טו הולוואי, ג'ורדן המילטון, טי-ג'יי קליין וטישון תומאס; ירושלים עלתה בחמישייה עם ג'רום דייסון, בר טימור, טרנס קינזי, ריצ'ארד האוול ורונלד רוברטס.

ירושלים פתחה בסערה משני צדי המגרש. שתי שלשות (קינזי ודייסון) תוך 58 שניות בלבד הקפיצו את דן שמיר אל עבר המזכירות עם פסק זמן ראשון הערב. חולון לא איחרה להגיב וחזרה עם פסק הזמן עם ריצה משלה, כשנקודות במעבר של המילטון העבירו לה את היתרון וקבעו 6:7, 7:26 לסיום הרבע. שתי הקבוצות הציגו משחק התקפי טוב, כשתמיר בלאט מכתיב את הקצב אצל הצהובים. שלשה של המילטון קבעה 13:15 חולון, 5:24 לסיום הרבע. סטראטוס פרפרוגלו נכנס לעניינים. חמש רצופות שלו מחקו יתרון חולוני וקבעו 20:19, 2:14 לסיום הרבע. שלשה של המילטון קבעה 20:22 צהוב אחרי 10 דקות.  

השטף ההתקפי שאפיין את שתי הקבוצות בתחילת המשחק נעלם בפתיחת הרבע השני, כששתי הקבוצות התקשו לייצר סלים. מי שניצלה את זה הייתה ירושלים, שנעזרה בקאמבק של יוגב אוחיון (עם שני אסיסטים להאוול) כדי לעלות ל- 30:25, 5:46 למחצית. חולון חזרה מפסק זמן נוסף של שמיר בדיוק בצורה בה חזרה מפסק הזמן הקודם – עם ריצת 0:5. נקודות מהקו של הולוואי קבעו שוויון 30:30, 4:40 למחצית. פרפרוגלו הנהדר, דייסון וטימור מצאו את הצבע של חולון פעם אחר פעם. נקודות של טימור עם השלמה מהקו העלו את ירושלים ל- 39:33, 3:01 למחצית. הולוואי והמילטון שוב היו שם עבור חולון. נקודות של השניים שוב הורידו לנקודה בדרך לפסק זמן נוסף של קטש, 39:38, 2:18 למחצית. המומנטום היה כולו של חולון. שלשה עם הבאזר של המילטון קבעו 41:46 צהוב בהפסקה.

המומנטום של חולון לא נעצר במחצית. הולוואי והמילטון המשיכו לעשות ככל העולה על רוחם ופתאום זה כבר דו ספרתי צהוב, 43:54, 7:36 לסיום הרבע. ירושלים כבר הורידה לשבע, אבל הולוואי היה בכל מקום (20 נק' עד אותה נקודה), החזיר עם ארבע משלו והחזיר את חולון לדו ספרתי. ירושלים חזרה להיראות הקבוצה התקועה והעייפה שהציגה לאורך רוב העונה. האדומים לא מצאו את הסל, כשרק נקודות מקריות של רוברטס, 1:41 לסיום הרבע איכשהו משאירות אותה בעניינים, 51:61 צהוב. חולון הצליחה להתרחק עוד טיפה עד סוף הרבע ואחרי שלושה רבעים זה 55:66 צהוב.

הפועל פתחה את הרבע הרביעי עם קצת יותר אנרגיות. חטיפה של האוול הריצה את האדומים במעבר בדרך לשלשה של פרפרוגלו שהחזירה לחד ספרתי וקבעה 59:66, 8:56 לסיום. ירושלים המשיכה להתקרב. שלשה של דייסון, יחד עם נקודות של פרפרוגלו וזה נקודה בלבד לחולון, 68:69, 4:36 לסיום. אלכסנדר מהקו עוד העלה לשתיים, אבל דייסון עם מהלך של סל ועבירה החזיר את היתרון לירושלים אחרי דקות ארוכות וקבע 71:70 אדום, 3:07 לסיום. הלחץ הרב הורגש, סל החליף סל. דייסון העלה את ירושלים שוב ליתרון, אבל איבוד כדור קריטי של האוול במסירה נתן את האות לריצה של חולון, כששלשה של קולמן העלתה את הצהובים ל- 76:80, 1:03 לסיום. ירושלים יצאה לשתי התקפות עם ניסיונות נואשים של דייסון וקינזי מחוץ לקשת, שלא צלחו. בסיום, ירושלים מסיימת עונה חלשה ומאכזבת עם הפסד בחצי הגמר, 76:80.