לאומית: גליל וראשל"צ שמרו על הבית

גליל עליון פתחה במשחק מוקדם ועם 22-7 ברבע השני כבר הוכרע המשחק. בראשלצ בגלל שבוע סוער לא התעסקו עם חישובים ורק רצו לשרוד את המשחק, אבל החיבור בין השחקניות והכושר הנהדר לא השאירו סיכוי לכפ"ס שרדפה מהרבע השני, רדפה ולא הצליחה לסגור. ראשון לציון, שראו את סלס ביציע שיחקו בשבילה והשיגו ניצחון ענק כשנלחמו עבורה


| שי ברק

הפועל ראשון לציון 81 – הפועל כפר סבא 59

הסיפור של המשחק הנוכחי מתחיל ביום ראשון. ברבע הרביעי של משחק הגביע, הוחלט להרחיק את גאיה סלס. סלס, מהשחקניות הבולטות של העונה החמיצה את סיום משחק הגביע ונקבע שתיעדר גם מהמשחק הראשון בחצי הגמר. ראשל"צ שכל הסגל שלה מונה 8 שחקניות, התקשתה בשני המשחקים הראשונים נגד כפ"ס כשבאחד מהם אף הפסידה. הדומיננטיות של הירוקות בצבע היתה מכריעה מול ראשל"צ וסלס, במשחק הגומלין הצליחה לאזן.

בלעדיה, פתחה ראשל"צ את המשחק עם הרבה חששות וכפר סבא שעשו את ההכנה המקסימלית, הפיקו לקחים ותקפו מהפתיחה פנימה, עם הגארדיות. מנקודות של רשף, הולצר ובן ישי עלו ליתרון מוקדם ומהרי 7:2. למקומיות לקחו מספר דקות כדי להתאושש ולהיכנס למשחק ומשלשה גדולה של גילי אייזנר הכל החל להשתנות. שחקניות ראשון נלחמו על כל כדור, שלטו בריבאונד ההתקפה ונהנו מהזדמנות שניה אותה ניצלו קארש וברנר בדרך לשוויון 9. בן ישי בצד אחד ושלשות של אייזנר וקארש מהצד השני הפכו את התוצאה ליתרון 12:11 אבל עד סוף הרבע ידעה כפ"ס לחזור ולהוביל בהפרשים קטנים וגם לרדת בסיום רבע מספר אחת, ביתרון 19:17.

ראשל"צ ירדה לקבל תדריך ולעשות התאמות הגנתיות. טלי בן ישי שחגגה ברבע הראשון (6 נקודות) קיבלה את קארש וברנר בצבע במה שהתברר כשהצלחה גדולה כשבמשך 3 דקות כפ"ס נתקעה ללא נקודות. התקפית ראשל"צ ידעה שהתקשו ליישם את סגנון המשחק בצורה מושלמת אז עבר לשחק בקצב של נ.ב.א עם שלשות מהירות ומשחק ריצה אותו הובילה נהדר עמית בן אליעזר. למזלה של ראשל"צ נכנסו השלשות. אייזר, מיכאליץ, קארש ובעיקר עמית בן אליעזר היו שם כדי להוביל לבריחה 10-0 בשתי דקות (27:19). הראשונה להתאושש היתה סהר דגן שלקחה הרבה אחריות ובקור רוח דייקה 6 נקודות (מתוך 8 של הקבוצה כולה ברבע). דגן עוד החזירה את כפ"ס לפיגור חד ספרתי (34:25) אבל כל מה שראשלצ עשתה הצליח, מהמתפרצת המושלמת בין מיכאליץ לשפובלוב, השלשה השניה של מיכאליץ ובן אליעזר אחרי יתרון שיא 41:27, נקבעה תוצאת המחצית עם הבאזר כשעמית בן אליעזר הורידה שעון וצלפה שלשה על יעקובוביץ. 44:27 בהפסקה.

כמעט באופן מסורתי ולא חשוב מה היתרון, ראשל"צ פותחת חלש את הרבע השלישי ומאפשרת ליריבה לחזור. כך גם הפעם כששרון רשף ורוני גולדין לקחו אחריות והתחילו לייצר נקודות, גם להגנה היה תפקיד מרכזי. רק 2 סלי שדה קלעה ראשל"צ ברבע, שניהם משלשות של בן אליעזר ואחרי שיתרון 17 בהפסקה ירד עד ל-9 (49:40 מנקודות של רשף) חזרה ראשל"צ לשחק נכון וסגר את הרבע בהפרש 10 נקודות, 54:44.

כמו במהלך המשחק (ובמשחקים הקודמים), קארש ואייזנר שלטו בקבוצה וגם קלעו יחד 12 נקודות בפתיחת הרבע האחרון. מנגד היתה שם סהר דגן עם הרבה רצון להילחם כשהוסיפה 7 נקודות שרק עזרו להקטין את ההפרש (64:53) לפני שאנה שפובלוב ומעל האחרות מיכאליץ, החליטה להראות את הפוטנציאל שבה והצטיינה ברבע האחרון ולפני המסירה הגדולה של מיכאליץ לאייזנר ברחה ראשל"צ עד 71:56 וידעה שסיפור המשחק גמור. ראשל"צ למרות העייפות, קיבלה הודעה שכבר מחר בבוקר חייבות לצאת לכאוכב למשחקי הנערות ועדיין ההוראה היתה למשיך ולרוץ, ללחוץ-לחטוף ולהוכיח שהן מסוגלות ללכת עד הסוף גם כשאחת מהן חסרה, כולן מתגייסות להשלים אותה, ולחבק איך שמסיים המשחק

בסיכום, ללא גאיה סלס ובסגל קצר עבדו ראשל"צ בצורה שיטתית לעצור את כל שחקניות הפנים של כפ"ס (יחד קלעו 8) ואז להתמקד בבן ישי שאחרי הפתיחה הטובה שלה נעצרה.


קלעו להפועל ראשון לציון:
דניאל קארש 23
ניקול מיכאליץ 16
גילי אייזנר ועמית בן אליעזר 15 כ"א
אנה שפובלוב 7
שחר ברנר 5

קלעו להפועל כפר סבא:
טלי בן ישי 14
סהר דגן 13
רוני גולדין 10
שרון רשף וחן הולצר 7 כ"א
יהב יעקובוביץ 6
שירה שכט 2


הפועל גליל עליון 76 – הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 44

היה זה המפגש החמישי בין הקבוצת העונה, אחרי 2 ניצחונות של הגליל בליגה ומנגד היתה זו מעגן מיכאל שהדיחה את הגליל מהגביע הגיעו הקבוצות למאני טיים של העונה. סדרת חצי הגמר, הטוב מ-3, על הכרטיס לגמר בדרך לאליפות.

בעוד הגליל הגיעו אחרי שבוע מנוחה ו-3 ניצחונות ליגה רצופים, עם הרבה ביטחון. מהצד השני, מעגן מיכאל הגיעו אחרי שהפסידו בגמר גביע האיגוד בתחילת השבוע ועם פציעה של אלה יערי שהקשתה עליה לשחק. הפתיחה עוד היתה צמודה, משלשה של שי אלון ו-4 נקודות של נועה רודה עוד נשארו האורחות קרובות ליריבה שנהנתה מ-6 נקודות של רבקה רוס והוליכה 13:11. עוד 2 נקודות של שני לוי ושלשה של רוס הורידו את הגליל ביתרון קטן אך מבטיח 18:13 בסוף הרבע הראשון.

לגליל לא לקחו יותר מכמה דקות להכריע את המשחק ברבע השני. ההגנה עבדה טוב, ההתקפה של מעגן מיכאל הרבה פחות ובריצת 12-2 ברחו בגליל ליתרון 30:15 כשמתוכן 7 נקודות אישיות של קרן נחמה. אמנם קאלו וחג'ג' הצליחו לייצר 5 נקודות עבור האורחות אבל שני לוי ונחמה דאגו להגדיל את ההפרש ל-20 נקודות עד המחצית. 40:20 לקבוצה הבייתית.

הרבע השלישי לא הביא כל שינוי. אמנם בדקות הראשונות עוד היה צמוד (6-7 למעגן מיכאל) אבל כשרוס, נחמה ורוזנסטון הובילו את הגליל ליתרון 56:34 בסוף הרבע השלישי נדמה היה שהמשחק הוכרע. עם שני לוי וקרן נחמה הגדילו את ההפרש אל מעבר ל-30 נקודות ההפרש ובדקות הסיום כשהמשחק היה לפרוטוקול ושחקניות הספסל הרבו לקבל דקות נקבעה התוצאה עם שתי שלשות רצופות של נעה דניאלי שחתמה את המשחק בריצת 6-0 פרטית.

כעת, עם הגב לקיר, מעגן מיכאל תחזור הביתה ותנסה למשוך את העונה למשחק שלישי מול הקהל הבייתי שלה (שני, 19:30, קיבוץ מעגן מיכאל)

קלעו להפועל גליל עליון:
רבקה רוס (9 אס') וקרן נחמה (22 ריב') 17 כ"א
שני לוי 15
מיתר אסולין 11
נועה דניאלי 8
אמה רוזנסטון 5
נוי לפושניאנסקי 3

קלעו להפועל זיכרון/מעגן מיכאל:
דניאל חג'ג' 11
שי אלון 10
עמית גור ונועה רודה 7 כ"א
שירלי קאלו 6
דניאל שקד 3