לאומית: מיישרים קו

הרבה מינויים, הרבה גישושים ואפילו גם קצת החתמות. קריית גת, המצטרפות החדשות, וכל הותיקות שכבר הניעו תהליכים. את העדכונים השוטפים אתם מקבלים באגף החדשות החדש שלנו (משמאל) ובעמוד הפייסבוק, אבל יום שישי זו אחלה הזדמנות לעשות לכם סדר. אז ניסינו. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אלירן כהן

עדיין לא בצעדי ענק, עדיין לא "פרסומים ראשונים" או החתמות מרעישות, כי בכל זאת, חודש יוני, אבל קבוצות הליגה הלאומית כבר התחילו לעבוד. ונאלצנו גם אנו.

מכבי "האנטר" חיפה, היורדת הטרייה מליגת העל עדיין לא החלה להחתים שחקנים, אבל צוות מקצועי כבר יש לה: ברק פלג, שאימן בהצלחה רבה את עירוני רעננה בשלוש השנים האחרונות ונקרא לחלץ את חיפה מתחתית טבלת ליגת העל בסיום העונה, אך לא עלה בידו. לצידו של פלג ימשיך תומר שטיינהאוור, שיפתח את עונתו השלישית בעמדת עוזר המאמן בקבוצה מהכרמל. בחיפה, אגב, מתכננים להעביר בשידור ישיר אינטרנטי את כל משחקי הקבוצה בעונה הבאה, וכבר עכשיו ברור מהי המטרה: לחזור לליגת העל.

בשורות המצטרפות האחרות לליגה, עירוני נתניה ואליצור "איתו" אשקלון - אין הרבה חדש כרגע. בקבוצה מהשרון עידן פלדה, שאימן את הקבוצה בעונה החולפת, ימשיך בתפקידו לעונה נוספת, וכפי הנראה גם חלק משחקני העונה החולפת שמחזיקים באופציה בחוזיהם, אולם עדיין אין החתמות רשמיות. בנתניה, תחת ניהולו המקצועי של רובי בלינקו, ימשיכו לדחוף לקידום בוגרי מחלקת הנוער של המועדון כפי שעשו בשנים האחרונות.

אשקלון, מאידך, עדיין סובלת מחוסר ודאות קל לגבי עונת המשחקים הקרובה. רועי בן יהושע, שהוביל את הקבוצה לליגה הלאומית, לא ימשיך בתפקידו, ובקבוצה עדיין לא מינו מאמן כך שההכנות הרשמיות לעונה הקרובה עדיין לא החלו. אולי בימים הקרובים. אבישר מרציאנו, מנהל הקבוצה בשלוש השנים האחרונות, בחר שלא להמשיך בתפקידו בעונה הבאה.

מה קורה עם קריית גת אתם שואלים? אז כרגע אין הרבה חדש. שחקני הקבוצה עדיין לא קיבלו את כל הכספים שהקבוצה התחייבה להם בעונה שעברה, וכרגע ישנם יותר סימני שאלה מסימני קריאה. כבר עכשיו ברור שכמעט אף אחד משחקני הקבוצה לא ישאר בה בעונה הקרובה, כשגם המנכ"ל, כפיר סוויסה, הודיע כי לא ימשיך בתפקידו.

ביום חמישי נערכה ישיבה במשרדי איגוד הכדורסל בה עלתה הסאגה לדיון, והמצב נכון לעכשיו הוא כזה: מועד הרישום לליגות יסגר ביום רביעי ה- 04/07 ועד אז צריכה קריית גת לסגור את כל חובותיה לעונה האחרונה כתנאי מקדים לרישום לעונה הבאה. היא תוכל לקבל הארכה נוספת של 10 ימים, אך לא עוד. המשמעות: אם עד ה- 15/07 העניינים לא יסגרו, הקבוצה לא תוכל להירשם לליגה הלאומית ואת מקומה תתפוס הפועל חיפה, שבינתיים יושבת על הגדר וממתינה.

עם שאר הקבוצות כבר יהיה לנו קל יותר לעשות לכם סדר. סך הכל אתם כבר מעודכנים.

עירוני קריית אתא תנסה ללכת רחוק גם בעונה הקרובה. שרון אברהמי ישאר על הקווים לעונה נוספת, ועד כה הוא המאמן הפעיל ביותר בעונת המלפפונים הנוכחית. גיא דותן ודניאל דנינו, שנבחר, כזכור, לחמישיית העונה שעברה, ימשיכו להוביל את הקו האחורי של הקבוצה גם בעונה הבאה, ואליהם הצטרף קלארק רוזנברג, שעולה שוב צפונה אחרי עוד עונה אישית טובה, באליצור יבנה. רכש ראשון לקו הקדמי כבר נעשה, בדמותו של ג'ורדן לואיס, שחוזר לקבוצה איתה העפיל פעמיים ברציפות לגמר הפלייאוף. באחת מהן גם שיתף פעולה עם אברהמי ודותן.

עוד קבוצה שכבר החלה לאותת על כוונותיה הרציניות לעונה הקרובה היא מכבי רחובות, שלאחר שנתיים וחצי נהדרות עם אבנר יאור מינתה את רועי חגאי למאמנה בעונה הקרובה. אשתקד, כזכור, הוביל חגאי את קריית גת לגמר הפלייאוף וברזומה שלו הופעות בגמר גם עם נהריה (עליית ליגה) וגם עם הוד השרון, והוא יקווה להוביל לשם גם את רחובות. הבשורות הטובות: ברחובות, שלא מתבססת רק על כספי עירייה, המשכורות מגיעות בזמן. גם האוהדים החלו להצביע בהמוניהם והחלו לחדש ולרכוש מנויים לעונה הקרובה.

שלוש נציגות השרון עשו אף הן צעד ראשון לעונה הקרובה ומינו מאמן: הוד בן-הרצל ימשיך לעונה נוספת בכפר סבא אחרי שהוביל את הקבוצה למהפך הגדול אשתקד, נתי כהן יחליף את חנן הירשוביץ' בהוד השרון אחרי 3 עונות שלו האחרון במועדון (מתוכן הופעה אחת בחצי גמר הפלייאוף) וכאמור - רענון על הקווים גם ברעננה, כשאת מקומו של ברק פלג יתפוס אבנר יאור, שנפרד מרחובות. ווין לנגסטון, שהוביל את השינוי הגדול בקבוצה בעונה שעברה, חתם לעונה נוספת בשורותיה.

אבישי גורדון ימשיך לעונה נוספת, שלישית במספר, כמאמנה של הפועל גליל עליון, איתה הגיע אשתקד לרבע גמר הפלייאוף, וכמוהו גם מתן חרוש, שימשיך לעוד עונה בר"ג / גבעתיים אחרי ההצלחה אשתקד וההעפלה לחצי גמר הפלייאוף. שתי הקבוצות עדיין לא החלו בהחתמות רשמיות לקראת העונה הקרובה, אבל לפחות לגבי אחת מהן אנחנו יכולים להגיד שיש כמה עניינים שמתבשלים וכדאי לחכות להם.

גם הפועל עפולה מצאה לה מאמן, ניר קפלן, שסגר בתחילת השבוע לעונה נוספת במגדל העמק / יזרעאל (ארצית), אך מימש את סעיף היציאה שלו וסגר, ממש אמש, בשורות הקבוצה מבירת העמק. קפלן צפוי לקחת תפקיד גם במחלקת הנוער של המועדון, אך יתרכז, מן הסתם, בקבוצת הבוגרים, עם מטרה ברורה אחת: לא להזדקק לניסים כמו בעונה שעברה.

אליצור יבנה עשתה גם היא שינוי על הקווים ומינתה את שי סגלוביץ' למאמנה, כשיצחק אפטקר, שהוביל את הקבוצה להיחלצות מהתחתית אשתקד, ימשיך כעוזרו. עבור סגלוביץ' תהיה זו עונה ראשונה כמאמן ראשי, ומועדון כמו יבנה, ששואף לקדם צעירים הוא הזדמנות נהדרת מבחינתו. בשנים האחרונות שימש כעוזרו של אריק אלפסי בעירוני נהריה, קודם לכן נשא בתפקיד דומה בהפועל ירושלים ובאליצור נתניה.

ואפילו כבר יש לו רכש ראשון - הפורוורד אורי קוקיה, ששיחק בשנתיים האחרונות בהפועל ר"ג / גבעתיים והגיע עם הקבוצה לחצי גמר הפלייאוף. עבור קוקיה תהיה זו סגירת מעגל כפולה - הוא יחזור למועדון נעוריו, בו החל את דרכו בענף, וגם יחזור לשתף פעולה עם סגלוביץ', איתו עבד, כשחקן, הן בירושלים והן בנהריה. בשורות יבנה ימשיכו גם יוני דוד ואמיר בורוסוק המקומיים. גם יובל רחמילביץ' עשוי להמשיך, אך הצדדים טרם סיכמו את כל התנאים. הקבוצה תערוך אימון פתוח ביום חמישי הבא.

מכבי קריית מוצקין המשיכה, כמובן, עם רועי פרל, וגם התחילה לעבוד. נועם מטלון, קפטן הקבוצה, חתם על חוזה לשנתיים - עניין שאנחנו לא זוכים לראות בהרבה מידי הזדמנויות, וימשיך לשתף פעולה עם רועי פרל. גם גל טסלר, ששיחק אשתקד ברעננה, הצטרף לקבוצה ויהווה צלע משמעותית נוספת בקו האחורי. השניים כבר שיתפו פעולה עם פרל בעבר הלא רחוק, במגדל העמק (מקום 2 בטבלה לפני 4 עונות) והפועל עפולה (חצי גמר הפלייאוף).

חפרנו, אנחנו יודעים, אבל היינו צריכים לשים קאט ולעשות סדר. ביום שישי הבא כבר יהיה נעים יותר לכולנו. וגם אם לא - תמיד אפשר להפעיל מזגן.