לאומית: סוגרים קצוות

מבול של זרים פקד את השבועיים האחרונים בליגה הלאומית, אבל לצידם - עוד כמה ישראלים בכירים שירדו מליגת העל כמו ניב ברקוביץ' ונאור שרון, עוד ישראלים בכירים אחרים שמצאו להם קבוצות חדשות, ואפילו גם כמה החתמות צעירות ומסקרנות. מסכמים שבועיים בלאומית. (צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה)


| יניב סהראי

נתחיל עם נציגות הצפון – גליל עליון, הפועל עפולה והפועל חיפה שרשמו את החיזוקים המשעמעותיים ביותר במהלך השבועיים האחרונים. עפולה, שתקווה לעונה טובה יותר מהעונה האחרונה ואולי אף לחזור לפלייאוף אחרי העדרות של שנתייים, סגרה את הסגל עם שלוש החתמות מסקרנות. הראשונה היא של בן קרטר (בנו של מייק), שמגיע אחרי חצי עונה בא לא קיבל יותר מדי הזדמנויות בהפועל ירושלים. בנוסף לקרטר, הצטרפו גם מאני אטקינס, סווינגמן אמריקאי שמגיע אחרי עונה מצויינת בליגה השנייה בטורקיה, ורום קורנליוס, שהעביר את העונה האחרונה בין מכבי ראשל"צ מליגת העל למוצקין בלאומית.

קבוצה נוספת שרוצה להתאושש מהעונה שעברה ולרשום עונה טובה יותר היא הפועל חיפה. ואם לשפוט על פי ההחתמות האחרונות, עושה רושם שהיא תדבר חזק העונה. נאור שרון, שירד מליגת העל אחרי שלוש עונות רצופות, ונועם לייש, שמגיע אחרי עונה בהפועל ר"ג, יחזקו משמעותית את הקו האחורי של האדומים. גם בקו הקדמי הפועל חיפה רשמה חיזוק משמעותי עם החתמתם של יונתן לוי, מהסנטרים הישראלים הדומיננטיים בליגה, ו-וויל גרייבס, שאחרי שבילה את רוב העונה בחוץ, יקווה לנקום באקסית בדרבי.

גליל עליון, שפתחה בסערה את הקיץ ונרגעה מעט, סוגרת את הקיץ עם החתמתם של מלקולם דוביבר, גארד קנדי שישחק לראשונה מחוץ לארה"ב, וסטפן מקסוול, אלוף הליגה הפינית עם קבוצת קראהו. השניים סוגרים את מצבת הזרים של הקבוצה של גורדון, ומצטרפים לאלון ספיר, שהצטרף גם לקבוצה אחרי עונה מצויינת בקרית גת.

נדרים לאשקלון, שם הקבוצה המקומית סגרה שבועיים עמוסים מאוד עם לא פחות מ-6 (!) החתמות. המשמעותית שבהן היא של ניב ברקוביץ', שיורד ללאומית אחרי שבעשור האחרון שיחק בליגת העל (כולל עונה באשקלון). לא נשאיר אתכם בלי קצת פיקנטריה - ברקוביץ' ישתף פעולה עם אחיו, רועי, שמשמש כמנהל המקצועי של הקבוצה. אשקלון לא רק השיבה הביתה את ברקוביץ', אלא גם השאירה את שרידי העונה האחרונה – יוני דרעי ואחיעד בוקרה. וליהם צירפה חיזוק בקו הקדמי בדמות כריס מקנייט, סנטר אמריקאי שמגיע אחרי 3 עונות רצופות בליגה הצרפתית השנייה, רועי נציה, פורוורד מוכשר שצפוי לקבל לא מעט הזדמנויות העונה אחרי שלא קיבל כאלה ברעננה ובב"ש, ו-טל זך, שיחד עם ג'פרי פריד משלים את הקו הקדמי הישראלי הגבוה בליגה.

נסיים עם איזור השרון, שאיך נאמר, היה די רגוע במהלך השבועיים האחרונים. הוד"ש סגרה סגל עם צירופו של  הזר סמי איגר, שצפוי להיות מהסקוררים היותר מרשימים שיכדררו בליגה העונה. כפ"ס, המשיכה בקו הצעיר שמלווה אותה מתחילת הקיץ והחתימה את ניב בלול (בנו של קובי), שמגיע אחרי שנתיים בבוגרים של ראשון לציון. בנוסף ל-בלול, צירפה כפ"ס את עומר בירנפלד הצעיר שמגיע מאשדוד. גם רעננה סגרה סגל עם החתמתו של אביב שמעוני, שמגיע אחרי עונה בה שיחק בחציה הראשון בעמק חפר מהארצית, ובחצייה השני בהפועל חיפה מהלאומית. שחקן נוסף שעוזב את חיפה, הפועל לטובת מוצקין, הוא עומר לוי שישלים את הקו האחורי של רועי פרל.