לאומית: ראשל"צ שוב ראשונה

הפועל גלבוע שהכניעה כבר את המוליכה ראשל"צ ואז את המוליכה גליל, ניצחה פעם שלישית את המדורגת ראשונה ועם הניצחון הגדול על כפ"ס שינתה את זהות הממוקמת ראשונה. ראשל"צ ללא דניאל קארש הגיעה למעגן מיכאל, מחקה פיגור 11 והשיגה ניצחון חוץ שהחזיר אותן לפסגה. עוד במחזור ניצחונות לגליל עליון ולירושלים ששמר על הסטטוס קוו במקומות 2-6.


| safsal

ענבר לברון

טבלת הליגה:
1. הפועל ראשל"צ 35 נק' (342+)
2. הפועל כפ"ס 34 נק' (236+)
3. הפועל גליל עליון 34 נק' (266+)
4. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 34 נק' (334+)
5. אס"א ירושלים 33 נק' (105+)
6. הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 33 נק' (113+)
7. מכבי חיפה 31 נק' (23+) – משחק יותר
8. אליצור ת"א 27 נק' (98-)
9. אקדמיית וינגייט 25 נק' (60-)
10. הפועל כאוכב 25 נק' (193-)
11. הפועל באר טוביה 24 נק' (198-)
12. מכבי תל כביר 24 נק' (208-)
13. א.ס. רמה"ש 22 נק' (236-)
14. הפועל פ"ת 21 נק' (426-) – משחק יותר

הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 67 – הפועל כפר סבא 49


הפועל גלבוע מעיינות מתחילה להחזיר לעצמה את הכבוד ואולי לחזור לצמרת, הקבוצה שסומנה בתחילת העונה כמועמדת להיאבק על האליפות נכנעה בסיבוב הראשון בהפרשים דו ספרתיים לכל החמישייה הראשונה. אך מאז תחילת הסיבוב השני לאט-לאט מחזירה לעצמה את ההרתעה כשבחודש האחרון ניצחה 3 קבוצות שדורגו ראשונות. אחרי הניצחון על ראשל"צ וניצחון החוץ על הגליל עצרה השבוע את המוליכה מכפ"ס שספגה הפסד ראשון אחרי 12 ניצחונות רצופים. למרות הכל הגלבוע עדיין מדורגות במקום השישי בטבלה.

המשחק נפתח בחילופי עונשין בין יעקובוביץ וגילת. רוני גולדין שהתגייסה השבוע העלתה את האורחות ליתרון 6:2, לפני שיעל טויטו, ענבר לברון ומאי מלכין הובילו ריצת 13-0 כשבמקביל עלית כהן סחטה עבירה שלישית מוקדמת מיהב יעקובוביץ ויתרון 9 למקומיות (15:6). טלי בן ישי שברה בצורת בשלשה אבל מיכל גילת, ששיחקה לראשונה נגד קבוצתה בעונה שעברה, ענתה עם 5 נקודות אישיות בדרך לדו ספרתי 20:10 בסוף הרבע הראשון.

בן ישי עלתה טוב לרבע השני והורידה את ההפרש ל-6, לפני שהדר גוטין ענתה לחמש נקודות אישיות של סהר דגן ובגלבוע נשמו אוויר ביתרון 27:21. הרבע המשיך להיות צמוד, גולדין עם שלוש עונשין מצד אחד ומהצד השני טויטו ומלכין, 31:27 בסך הכל בהפסקה.

ההגנה האורחת המשיכה לסגור את הצבע ובגלבוע הכדורים עדיין סירבו להכנס, בצד הירוק הין אלה יעקובוביץ' ובן ישי שקלעו 13 נקודות משותפות ולמעשה את כל הנקודות של הקבוצה שלהן ברבע, מולן לברון השתחררה ל-6 אישיות ומאי מלכין שברה בצורת של שני רבעים עם שלשה חשובה ועשר דקות לסוף 46:40 לגלבוע ומכאן כבר נפתח הסכר והזריקות מבחוץ הפכו לקליעות ולנקודות. עלית כהן קברה 2 שלשות כשבינהן נקודות של דניאל סנפורד הקפיצו את המקומיות ליתרון דו ספרתי, 54:42. סנפורד , גוטין וגילת עוד המשיכו את הריצה עד יתרון 18 נקודות שסגר את המשחק. שלשה של שלי שפית שהורידה ל-15 נקודות שלא מנע את ההפסד כשגילת וטויטו עם סל ועבירה ענו לשלשה של גולדין ובסיום ניצחון כפול למקומיות שבסיטואציה מסוימת עוד יכול להיות שווה פיינל פור.

קלעו להפועל גלבוע מעיינות: מיכל גילת 15, הדר גוטין 12, מאי מלכין, יעל טויטו וענבר לברון 9 כ"א, עלית כהן 7, דניאל סנפורד 6.
קלעו להפועל כפר סבא: רוני גולדין וטלי בן ישי 13 כ"א, סהר דגן ויהב יעקובוביץ 10 כ"א, שלי שפית 3.


אס"א ירושלים 67 – מכבי חיפה 62


כמו הגלבוע גם אס"א ירושלים מנסות לשמור את עצמן קרובות לרביעייה ולהמשיך להיאבק על הפיינל פור. כמו הגלבוע אסור להן למעוד נגד יריבות המדורגות נמוך מהן, אבל חיפה היתה קרובה במיוחד לעשות סוף לעונה של ירושלים אבל הדר רפאל ויולי גרוסמן דייקו בזריקות מכריעות מהקו ושמרו על הניצחון ועל הסיכויים להתברג במקום הרביעי לקראת משחק העונה בגליל.

חיפה הגיעו למשחק ללא מעיין לוי החולה והפתיחה היתה של ירושלים עם שלשה של הדר רפאל ומהלך 3 נקודות של אלי סילפן 6:0 מהיר לירושלים. תירוש עלתה על הלוח עבור חיפה עם שלשה ושתי חדירות טובות של אביטל שלקחה את מלאכת ניהול המשחק על עצמה העבירו את היתרון לחיפה 7:6. בירושלים יולי גרוסמן סיפקה משחק טוב ועם נקודות החזירה את היתרון לירושלים אך מנגד תירוש בשלשה נוספת ונקודות של ירדן עיבל סגרו את הרבע על 19:16 ירוק מפתיע לא לפני שנשרקה לספיר תירוש עבירה שלישית בסמוך לסיום הרבע.

ברבע השני המארחות הרימו הילוך והצליחו לייצר הרבה נקודות בהתקפה במיוחד בזכות הדר רפאל שקלעה 5 שלשות במשחק והתעוררות מסויימת של קופר. חיפה נשארה בעניינים בזכות נקודות של שיר רביב וסל יפה של נור כיוף. לקראת המחצית ירושלים ברחה כבר ל-6 הפרש לאחר שניר בהיר צברה אף היא את העבירה השלישית שלה אך שלשה של בר אביטל סמוך לבאזר הורידה את הקבוצות בהפרש של 2 נקודות בלבד, 38:36 למקומיות, בקצב שמתאים לחיפה.

ברבע השלישי שתי הקבוצות העלו רמה בהגנה וגם כמה איבודי כדור והחטאות רשלניות מצד שני הצדדים קבעו רבע של 11-10 לטובת ירושלים ובסיומו 49:46 למארחות. הרבע האחרון היה מותח ומשובח מאד, ספיר תירוש חזרה לצלוף משלוש ואבני סימיונוביץ' צימקה מתחת לסל עד לנקודה 50:49. נטע רפאל קלעה שלשה חשובה עבור ירושלים וגילי ליאור עם התעוררות בדיוק בזמן קבעה 60:56 כשנשארו מעט פחות מחמש דקות לשחק.

בשלב הזה קיבלה בר אביטל עבירה רביעית ואחריה גם חמישית טכנית והשאירה את חיפה ללא רכזת. כשהיה נראה שירושלים מכריעה את המשחק לקחה אחריות נור כיוף שנמצאת בכושר נהדר, ריבאונד התקפה שלה וסל צימקו ל60:58. נקודת עונשין של רוכסאר העלתה את ההפרש לשלוש נקודות אך נקודות של רביב וסל ענק של כיוף מחוף אל חוף העלו את חיפה ליתרון 62:61 עם דקה לשחק. ירושלים נתנה את הכדור להדר רפאל שסחטה עבירה זולה רחוק מהסל וקלעה 2-2 להעלות את ירושלים ליתרון חצי דקה לסיום.

רוכסאר עם המהלך של המשחק סחטה כדור ביניים מניר בהיר שהעביר את הכדור לירושלים. חיפה הלכה על מלכודת אך עבירה נוספת נשרקה לטובת רפאל שדייקה שוב עם 20 שניות לסיום. חיפה לא הצליחה לייצר שלשה וגרוסמן חתמה מהקו. המחמאות לחיפה על משחק נהדר אך ירושלים יוצאת עם הניצחון שמשאיר אותה צמודה לפיינל פור.

קלעו לאס"א ירושלים: הדר רפאל 24, יולי גרוסמן 15, גילי ליאור 9, נטע רפאל 7, אלי סילפן ואורית קופר 5 כ"א, רותם רוכסאר 2
קלעו למכבי חיפה: ספיר תירוש 14, ירדן עיבל 11, שיר רביב 10, בר אביטל 9, ניר בהיר ונור כיוף 7 כ"א, אבני סימיונוביץ'


הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 61 – הפועל ראשון לציון 63


פחות משבוע אחרי המשחק הצמוד בגביע שהסתיים בנקודה לטובת מעגן מיכאל הגיעה ראשון לציון להתארח בקיבוץ למשחק ליגה חשוב לשתי הקבוצות. בראשל"צ עלו ללא דניאל קארש שנפצעה במשחק האחרון בין הקבוצות ובמעגן עדיין ללא עמית גור הפצועה.

הפתיחה היתה של האורחות שרצו 8-1 בשלוש הדקות הראשונות וסגרו את הרבע הראשון ביתרון 8. מעגן מיכאל ניסתה לחזור בתחילת הרבע השני והורידה את ההפרש אך האורחות שוב הגדילו ל-9 במאמץ הגנתי, רק שאז גם המקומיות התחילו לשמור ורצו למהפך ויתרון 30:26 בהפסקה.

הרבע השלישי היה צמוד ברובו אך בשליטה מקומית ולקראת סוף הרבע הצליחו המארחות להגדיל את ההפרש עד 49:38. ראשל"צ חזרו למינוס 4 לפני שריצה נוספת של מעגן מיכאל הקפיצה את ההפרש לדו ספרתי 57:46 , חמש דקות לסיום. בראשל"צ לא ויתרו , ניצלו טעויות אצל המוליכה וקיזזו את ההפרש מה שהוביל לביטחון ולמומנטום במאני טיים ודקה לסיום עלתה ראשל"צ ליתרון נקודה. מעגן עוד חזרה להוביל אך לא הצליחה לעצור את האורחות שעלו ליתרון נקודה, הצליחו לחטוף את הכדור המכריע ולמרות החטאה מהקו להשתלט על הריבאונד ולסיים בניצחון גדול.

קלעו הפועל זיכרון/מעגן מיכאל: לא התקבל.
קלעו הפועל ראשון לציון: לא התקבל.


הפועל באר טוביה 91 – הפועל כאוכב 59


מהימים שהכל מתחבר בהם. כך הפועל באר טוביה, שסובלת מעונה קשה, הרגישו הערב. 29 נקודות הצליחו להפציץ על כאוכב כבר ברבע הראשון. מיטל לוי פתחה בשלשה וקלעה בסך הכל 11 נקודות ברבע הראשון, 8 נקודות של מור בורודובסקי עזרו לה ויתרון דו ספרתי אחרי 10 דקות. זה לא שכאוכב שיחקה רע בהתקפה, עם 7 נקודות של גילינסקי ו-5 אישיות של דאליה חטיב הגיעו ל-19 נקודות ברבע ובמשחק חוץ זה לא מעט, אבל לספוג 29 היה יותר מדי. הרבע השני היה צמוד יותר אך שוב, בבאר טוביה הפציצו 22 נקודות מהן 4 שלשות, שתיים של יובל ניצן ואחת של לי אורן וברחו עד 51:37 ששבר את היריבה מכאוכב.

במחצית השניה שיתפה באר טוביה את הספסל והנערות של המועדון ששמרו מצוין על האורחות (8 נקודות בלבד ברבע השלישי) וכשהוסיפו 18 נקודות בהתקפה (מחצית מהן מהקו) ההפרש צמח עד 69:45 ושלח את המשחק לגארבג' בו הרשימו סול ושיר קרמר עם 10 הנקודות האחרונות במשחק.

אותה באר טוביה שניצחה את הגליל העליון, הקשתה על כפ"ס במחצית הראשונה גם דרסה הערב את כאוכב ונשאר לחשוב, עם קצת יותר עקביות, לאן היו יכולות להגיע. כאוכב מצידה עדין במאבק על המקום התשיעי אך ביום שלישי כבר מצפה לה הגלבוע למשחק קשה.

קלעו להפועל באר טוביה: יובל ניצן 19, מיטל לוי 16, מור בורודובסקי 15, חופית וקסלר 11, שיר קרמר 9, סול קרמר 8, מיקה שני 5, לי אורן ושרון זאבי 4 כ"א
קלעו להפועל כאוכב: בר גילינסקי 19, אסיל עודה 10, דאליה חטיב 9, פיירוז חאג' מוחמד 7, פריאל חטיב והדר לוי 5 כ"א, עולא גבריס 4


א.ס רמת השרון 59 – אקדמית וינגייט 63


משחק שהוקדם והתקיים כבר לפני 3 שבועות, הסתיים בניצחון חוץ גדול ויקר לוינגייט. האורחות אמנם הגיעו בסגל קצר למשחק עם 7 שחקניות בלבד, אבל כמו ברוב משחקיהן העונה כשיש להן את גרזון ושלוש המשחק תלוי בעיקר בהן. עם 9 נקודות של שלוש ברבע הראשון הוליכה וינגייט על היריבה 21:10. הרבע השני היה דומה מאד, קצב קליעה גבוה של האורחות ורק 14 נקודות של רמה"ש הגדול את ההפרש ל-16 נקודות במחצית, שתי שלשות של גרזון (9 נקודות ברבע) ועוד 5 נקודות של ניצן עמאר המצוינת קבעו 40:24 במחצית.

את הרבע השלישי אמנם ניצחה רמה"ש 13-11, אך בהפרש דו ספרתי זה היה מעט מדי. נקודות של רוני טמיר ונועה שמשי לא הספיקו מול עוד 6 של גרזון ובסוף הרבע השלישי 51:37. את הקאמבק החלה רמה"ש ברבע האחרון עם 6 נקודות של אביטל צוובנר ו-7 של לורן בניטה ועוד שלשה של דרור מייברג קלוע 22 נקודות ברבע המכריע, אבל ההפרש היה גדול מדי בכדי לסגור אותו ובסיום וינגייט עם הניצחון היקר.

קלעו לא.ס רמת השרון: דרור מייברג ואביטל צוובנר 14 כ"א, לורן בניטה 10, נועה שמשי 9, רוני טמיר 5, ענת לין 3, ענבל יערי וניצן קוך 2 כ"א
קלעו אקדמיית וינגייט: ליאור גרזון 23, עידן שלוש 18, ניצן עמאר 10, גלי בן מרדכי 7, זהר לופטין 3.


הפועל גליל עליון 93 – אליצור תל אביב 54


קצת נחת בגליל העליון. אחרי שבועות קשים ורצף הפסדים שפגע בביטחון, הגיעה אליצור ת"א להתארח ובגליל נהנו מהגנה חלשה כדי להחזיר לכושר את הקלעיות של הקבוצה. הרבע הראשון עוד היה צמוד באופן יחסי כשמול 13 נקודות של קרן נחמה ענתה מורן שטרית עם 6 נקודות משלה ובסוף הרבע הראשון 19:11. משם ברחה הגליל כשברבע השלישי הפציצה 32 נקודות. 4 שלשות של אמה רוזנסטון ברבע ועד 3 שלשות של רבקה רוס ואחת של שני לוי היו 21 נקודות רק מבחוץ ועם 10 נקודות נוספות של שני לוי מהצבע (13 אישיות ברבע) הוליכו המקומיות 51:32 במחצית.

המחצית השניה היתה חד צדדית לא פחות כשנחמה הוסיפה עוד 11 נקודות אישיות ברבע השלישי המשחק הוכרע. באליצור מורן שטרית קלעה במחצית השניה 11 נקודות (מחצית מכלל נקודות קבוצתה), וכשההפרש כולו 19 הפרש מהמחצית לקלוע 22 נקודות בכל המחצית השניה זה מעט מדי ובסיום הגליל מציגות גם את נועה דניאלי במשחק טוב ואולי מרוויחה שחקנית נוספת לרוטציה לקראת המשחק החשוב נגד ירושלים.

קלעו להפועל גליל עליון: קרן נחמה 24, שני לוי 18, רבקה רוס 17, אמה רוזנסטון 15, נועה דניאלי 10, מיתר אסולין 6, גל קלמר 3.
קלעו לאליצור תל אביב: מורן שטרית 27, חנה הללי 15, דורין רדט 8, שרית עטיה וענבל מיכל 2 כ"א


הפועל פתח תקווה 47 – מכבי תל כביר 59


למרות שמדובר בשתי קבוצות המתמודדות בחלק התחתון של הליגה, הפועל פתח תקווה, נועלת הטבלה, עם ניצחון יחיד ב-20 מחזורים ומגנד תל כביר, גם במשחקים שלא מנצחת מוכיחה שהיא יריבה קשה גם לקבוצות הצמרת. בזכות צירופה של אוריאן אמסלם הפועל פ"ת לפחות במחצית הראשונה עוד מצליחה להראות כמו קבוצה ועם 7 נקודות שלה הובילו המקומיות 15:12 ברבע הראשון. משם השתנה המשחק לכיוונה של תל כביר. הגנה טובה עצרה את המארחות על 7 נקודות בלבד ברבע השני (הילה הניג עם 4 נקודות), והכדורים החלו להיכנס פנימה לעינב אסולין ויאנה שפירו שהיו בלתי ניתנות לעצירה. עם עוד שלשה של חן סגל הוליכו האורחות 25:22 במחצית והגדילו את ההפרש בהדרגה עד לסיום. 11 נקודות של השתיים ברבע השלישי קבע 38:32 לקראת הרבע האחרון ובסיום ברבע ההתקפי במשחק הוסיפו תל כביר 21 נקודות ולא שמטו את היתרון עד לסיום.

קלעו להפועל פתח תקווה: אוריאן אמסלם 19, הילה הניג 8, יעל קונטנט 7, עדן מצארווה 6, נופר לוי 5, עדן רוחם 2.
קלעו למכבי תל כביר: עינב אסולין 19, יאנה שפירו 18, יפית כהן 9, חן סגל 7, לי קפיטולניק 6.