לאומית: שבועיים של טירוף

שבועיים עברו מאז העדכון האחרון שלנו, ואיזה שבועיים אלה היו. שבועיים בהם לא מעט קבוצות רשמו חיזוקים משמעותיים מליגה העל לצד עוד כמה החתמות מעניינות נוספות שהופכים את קיץ 2018 לאחד הקייצים היותר מעניינים שידעה הליגה הלאומית. "ספסל" כאן בשביל לעשות לכם סדר (צילום: גלעד חזון).


| יניב סהראי

 

"מביטים לעלייה בלבן של העיניים", זהו הסלוגן שמלווה את מכבי רחובות מתחילת הקיץ ובשבוע וחצי האחרון הוא הפך לרלוונטי יותר מתמיד. זה התחיל עם החתמתו של הסנטר ארון ג'ונס,המחזיק ברזומה מרשים וצפוי להיות דומיננטי מאוד גם בליגה הלאומית, ונמשך עם החתמתם של שניים מהשחקנים היותר בכירים שיש בכדורסל הישראלי ובלאומית בפרט – אבירם זליקוביץ' ויובל נעימי, שסוגרים קו אחורי קטלני.

נמשיך עם הקבוצות שמאיימות לקרוא תיגר על רחובות. מכבי חיפה, שהייתה די שקטה במהלך השבועיים האלה, חימשה את הקו האחורי שלה במתאזרח חואן ברגל שמגיע אחרי כמה עונות בארגנטינה. ר"גבעתיים חיזקה גם היא משמעותית את מצבת הגארדים שלהם עם החתמתם של אייל שולמן, שחוזר הביתה אחרי כמה עונות בליגה הבכירה, וינעם אירם שעוזב את רחובות לאחר 3 עונות טובות. אל שניהם הוסיפה ר"ג את אלוף אירופה מיכאל מושקוביץ' שיקווה להמשיך בהתקדמות תחת מתן חרוש.

יבנה, גם היא אותתה על מטרותיה כשהשיבה את אלעד הופמן ויריב עמירם, שינסו להשיב את יבנה אל ימיה היפים, וצירפה את הזר לרון בלאק, שישחק לראשונה מחוץ לארה"ב. נתניה, שצפויה גם היא לדבר חזק מאוד, צירפה חיזוק משולש מליגת העל – עידן מהרט, גיל אמיתי(שהעדיף את הצעתה של נתניה על פני הצעות נוספות בהן החזיק) וסטיבן דניס. האחרון,היה מהזרים המובילים של  בני הרצליה במשך שנתיים, אך מגיע אחרי שנה קשה בה לא שיחק בגלל פציעה.

באיזור השרון, המעברים מכפ"ס להוד"ש נמשכו, כשהפעם הגיע תורם של איתן רוטנברג, טמיר אריאלי ועידו דוידי להצטרף לקבוצה של נתי כהן. אליהם הצטרפו  גם הזר קווינטרל תומאס שמגיע מפורטוגל ועומר כהן, שפתח את העונה שעברה בהוד"ש, אך עזב לחדרה במהלך העונה. כפ"ס, שהייתה צריכה למלא את החלל שנוצר, צירפה לעצמה כמה צעירים מוכשרים – אלופי אירופה, נועם אביבי ועידו שבת ואת אור קורנליוס, תומר פורת, אפי טיומקין ואופק סירקיס. השניים האחרונים יעשו את הקפיצה מקבוצת הנוער אל הקבוצה הבוגרת. אל כל הסגל הצעיר הזה, צירפה כפ"ס גם זר מנוסה בדמות מאלסן באסבה, שעבר בלא מעט מדינות וביניהן בלגיה, יוון, פורטו ריקו, איטליה ופולין. נסיים את הסיבוב בשרון עם רעננה, שסוגרת קצוות אחרונות ומצרפת את המתאזרח הקנדי-יהודי סייג' האשר ומקפיצה לבוגרים את שחקני הבית דניאל רון ואיתמר סאקס.

גם באיזור הקריות וחיפה לוהט. רועי פרל המשיך לצרף שחקנים ששיחקו תחתיו בעבר בעפולה והפעם היו אלה זיו בן צבי, שסוגר קו אחורי מאיים, ואופק בן יעקב, שיקווה לעשות את עונת הפריצה שלו בלאומית. בצבע, אל סמואלס, הצטרף דור גולדנברג שעלה ליגה עם ב"ש, ובקרוב צפוי לנחות גם זר נוסף צפוי לחזק את הצבע של הקבוצה. הפועל חיפה, שההכנות המאוחרות נכפו עליה, הולכת ומצמצמת פערים עם צירופם של ארד הררי ועמית זיס, שמגיעים ממגדל העמק וק"ג בהתאמה, והשארתו של אופק אביטל. בחיפה צפויים לסגור בקרוב עם עוד כמה ישראלים בכירים כשגם החיפוש אחר 2 זרים נמשך. גם באתא לא שקט, ואחרי החתמתם של שני זרים מרשימים(דנזל ליווינגסטון וגימי הול), צירפה גם את יונתן מור, ששב ללאומית, ואת ניב אוזן שמגיע ממוצקין.

בשקט בשקט, גם נציגות הצפון מעמידות קבוצות לא רעות בכלל. גליל עליון, שפתחה את הקיץ בסערה ונרגעה מעט, צירפה את די ג'יי שארפ(הבן של), שמגיע אחרי עונה לא רעה בכלל בכפ"ס, וסגרה את השארתם של מירון רוינה ושקד ירושלמי. בעפולה, שהתחילה קצת מאוחר את ההכנות לעונה, הולכים ומצמצמים גם פערים עם צירופם של מקסים קיקוס, ששב לקדנציה שנייה בבירת העמק, ודולב דראפיץ', שמגיע אחרי שנתיים טובות ברחובות. אביאל לוי וגיא פרבר ישובו לקדנציה נוספת תחת ניר קפלן, כשאת החיזוק המשמעותי ביותר רשם עם צירופו של הזר בעל הרזומה המרשים קאהים סירייט,שפספס את העונה שעברה בשל פציעה,אך במידה ויתאושש ממנה הוא צפוי להיות מהזרים הטובים בליגה. ובמעבר חד מהצפון אל הדרום, נסיים עם אליצור איתו אשקלון, שרשמה גם היא כמה חיזוקים מעניינים מבחינתה. את הרכש הראשון לעונה עשתה עם החתמתו של איגור מאיור, שבעבר הלא רחוק היה מלך הסלים הישראלי בליגה הלאומית, והמשיכה עם החתמתם של ג'פרי פריד, המתנשא לגובה של 2.16, וחן כלפון. השניים שיחקו בעונה שעברה בליגה הארצית ויקבלו הזדמנות להוכיח את עצמם גם בלאומית.

מירון רוינה. ממשיך בגליל