"להחזיר את מכבי חיפה לליגת העל"

מכבי חיפה ערכה היום מסיבת עיתונאים פתוחה לתקשורת בה הוצג סגל הקבוצה והמדים לעונה הקרובה. ברק פלג, מאמן הקבוצה, התייחס למטרה הראשית שהיא כמובן ליגת העל, לצד מטרות נוספות וכמובן הדרבי החיפאי. ווילי וורקמן דיבר על ההישארות והחיבור שלו למועדון. (צילום: דוברות מכבי 'Hunter' חיפה)


| לילך וייס

 

מכבי חיפה אולי ירדה מליגת העל ללאומית, אבל בהחלט נשארה עם הפסון של הליגה הבכירה. מסיבת עיתונאים פתוחה לתקשורת היא משהו שלא רואים בכל יום בליגה השניה, אבל חיפה בחרה להמשיך במסורת. חיפה הציגה את המדים החדשים ואת הסגל, ואפשרה לעיתונאים לשאול שאלות את מאמן הקבוצה ברק פלג, הקפטן ווילי וורקמן ומנכ"ל המועדון אסף רוזנבלט.

"זה לא סוד שבעונה שעברה דברים לא הלכו כמו שרצינו, אבל זוהי כבר נחלת העבר." אמר ג'ף רוזן במכתב ששלח מארה"ב. "זה הזמן שלנו להסתכל קדימה לעתיד טוב יותר למכבי חיפה. הצוות של מכבי חיפה גם מהארץ וגם מארה"ב עובד ימים כלילות כדי להרכיב סגל שיכול להחזיר את מכבי חיפה לימים היפים שלה. קבוצה שהאוהדים והספונסרים שלה יהיו גאים בה. השילוב בשיש היום בין שחקנים ותיקים ומוכחים ושחקנים צעירים ומבטיחים נותנים לנו סיבה להתרגש לא רק בהווה אלא גם בעתיד. אני רוצה להודות לאוהדים הנפלאים שלנו, אלו שהאמינו ורכשו מנוי, תודה שנשארתם לצידנו גם העונה. בלעדיכם אין באמת מכבי חיפה."

ברק פלג, שירד עם חיפה ללאומית וממשיך על הקווים, התייחס למטרות מהעונה הקרובה: "יש כמה מטרות בעונה כזאת. ברור שגולת הכותרת היא להחזיר את מכבי חיפה לליגת העל, אבל צריך לזכור שבדרך יש עוד כמה מטרות שלשמם אנחנו כאן. להחזיר קצת את הזהות, יש פה משהו חדש, שילוב של שחקנים צעירים ו-ותיקים עם דגש על שחקני בית. צריך לשלב בין שני הדברים האלו, זה לא פשוט אבל זה מטרה. צריך להסתכל על התמונה הכוללת ולא רק משימה אחת כזאת או אחרת, זה לא יהיה קל."

לפלג שבעברו היה שחקן ברמות הגבוהות אומנם לא יצא לחוות דרבי, אבל עוזר המאמן שלו דווקא היה שם והוא כבר מרגיש באוויר את התכונה לקראתו. "שמעתי שיש דרבי בחיפה, משהו שלא ידעתי שקיים. תומר היה שם לפני הרבה שנים כדי להזכיר לי. לא חוויתי את זה ואני לא מכיר את זה. זה מצויין לעיר חיפה זאת עיר ספורט, זה מאוד פיקנטי. ברור שלפעמים אפילו ישמח את האוהדים לנצח בדרבי מאשר משחקים אחרים, נכוון גם לשם, ודאי."

פלג שאימן ב-3 השנים האחרונות ברעננה והגיע איתה להישגים יפים מכיר היטב את הלאומית, ולמרות שהעיתונאים ניסו להציג את חיפה כפייבוריטית, יודע לא לשמוח מוקדם מידי. "זאת ליגה מאוד מעניינת. היא מרגשת לפעמים אפילו יותר מליגת העל כי היא על טהרת הישראלים. מי שעקב אחרי נבחרת העתודה שלקחה את אליפות אירופה כמעט כולם שחקנים שמתפתחים בליגה הלאומית, לי הייתה את הזכות לאמן 4 מהם. זה הרבה יותר מרגש לראות את החבר'ה האלה באים לידי ביטוי וזה קורה בליגה הזאת. יש הרבה קבוצות בלאומית שהחליטו להשקיע לא מעט כסף ומשאבים ולהתחרות על עליית ליגה, לא מעט שחקנים מליגת העל שירדו, גם בגלל העניין שהליגה מייצרת. אני יכול להגיד בקלות על 5-6 קבוצות שמסמנות עליה. זאת ליגה תחרותית, קשה, מאתגרת, יש פה שחקנים שהיו איתי ב-3 השנים האחרונות והיו בפיינל פורים וסיימו את הליגה במקום הראשון, וכל משחק אתה יכול להפסיד. אסור לך לבוא לרגע במחשבה שאתה יותר טוב מכולם. נבוא צנועים וזה יגרום לנו לרעב גדול."

אחד השחקנים שהיו מבוקשים בליגת העל אבל בחר להישאר בחיפה הוא הקפטן ווילי וורקמן, שמזוהה מאוד עם המועדון והאוהדים. "נשארתי בגלל היה שילוב של דברים. קודם כל היה נאמנות למועדון, לעיר ולאוהדים. זאת גם הזדמנות להוכיח לכולם בישראל שאני שחקן יותר טוב ומנהיג יותר טוב מבעונה שעברה. מכבי חיפה זה מעודון גדול שזכה באליפות." ולגבי העונה הקרובה בלאומית הוסיף "זה אתגר אחר שנתמודד איתו השנה. כשהשגעתי לכאן כבר היינו במומנטום חיובי והתפקיד שלי לקחת אותו ולשמור אליו. מתמקדים בכל משחק מחדש, צריך להיצמד לכדורסל."

למרות לא מעט ביקורות על מסע המשחקים ב-NBA שימשך גם העונה, וורקמן מוצא בזה משהו חיובי. "לשחק ב-NBA זה הזדמנות נהדרת, אין רמה יותר גבוה מה-NBA. אני בטוח שחברי לקבוצה חלמו על לשחק שם. זאת הזדמנות עבורנו, ונעבוד קשה במשחקים האלו. זה הדבר הכי מגניב שאפשר לעשות ונתייחס לזה ככה."