לוד מכוונת לפלייאוף, נצרת עילית לשרוד

הליגה הארצית כבר מעבר לפינה, ואתם מוזמנים להכיר את הקבוצות מהצפון ומהדרום. בפעם האחרונה שהפועל לוד סיימה במקום הרביעי - עדיין לא היה כאן פלייאוף, אבל שלושה מכוכבי העונה ההיא התקבצו לסיבוב נוסף. בנצרת עילית, מהמחוז המקביל, יסתפקו גם בהרבה פחות. מתכוננים לעונת 201/18 עם 2 קבוצות ביום. (צילום: אלברט דישי)


| אלירן כהן

 

הפועל לוד

הדרום הלא פרוע של השנים האחרונות מאפשר לקבוצות מסדר גודל בינוני, כמו הפועל לוד, לדוגמא, להרשות לעצמן לחשוב בגדול ולכוון אל מקומות שהן לא הישרדות בליגה. בעונה שעברה זה קצת פחות עבד, כשהרכש המעניין של הקבוצה בהובלת ארז מרקוביץ', אור רון ושמואל מלכוב הסתפק ב- 11 נצחונות ובאי-ירידת ליגה, אבל נראה שהפעם יש לנו כאן פוטנציאל לקצת יותר.

אושרי הראל, שמונה למאמנה של הקבוצה באמצע העונה שעברה, נשאר לעמוד על הקווים לעונה נוספת, ועם הקילומטרז' הנאה שכבר צבר בליגה בשנים האחרונות בהחלט אפשר להתייחס לניסיון שלו כעל בעל משמעות. אלא שעל הפרקט תחכה לו חבורה שניסיון הוא השם השני שלה, כשבראשה יעמוד סטנלי ברנדי שחוזר לקדנציה שניה בקבוצה.

אשתקד הוא עלה ליגה עם אשקלון, לפני שנתיים עם יבנה, ונכון שממרומי 51 שנותיו יתקשה ברנדי להיות הסנטר הכי מאיים בליגה (ואולי שוב נתבדה, הכל בסדר) אבל לתרומה ולנוכחות שלו בצבע עדיין אין תחליף. אבל ברנדי לא לבד. גם איתי גרינבויים, שסיים קדנציה חמישית בעירוני ר"ג, יבוא להוביל את העניינים ולתרום מהניסיון שלו, וכך גם שוקי יולזרי, שבעצמו לא זוכר איזו עונה בדיוק הוא פותח בתפר שבין רמלה ולוד.

על הספסל של הראל תמצאו לא מעט שחקנים צעירים שיבואו כדי לקבל את הצ'אנס ממאמנם הצעיר, ביניהם אופק חכמון שמגיע אחרי עונה נהדרת בבת-ים, ושגיא טאבו שחוזר לעוד קדנציה אחרי עונה במעלה אדומים. אלכס צ'רנוביץ' ודייויד מוסינדי יתנו את הגיבוי לשישייה ראשונה מאוד מעניינת ומוכשרת, שלא תעשה חיים קלים לאף קבוצה בליגה.

סגל הקבוצה: דייויד מוסינדי, נתי ברוק, אלכס צ'רנוביץ', נמרוד אילוז, חנן לירון, סטנלי ברנדי, אוהד בן חיים, דור מרינה, רע סלטר, בוריס בוגוסלבסקי, שגיא טאבו, שוקי יולזרי, איתי גרינבויים, אופק חכמון. מאמן: אושרי הראל.

שימו לב ל...
כשאף קבוצה בלאומית לא הייתה מוכנה לקחת "סיכון" ולתת צ'אנס לאזרח סטנלי ברנדי, שאחרי שנים ארוכות בארץ קיבל את האזרחות המקומית, הייתה זו הפועל לוד של אילן פרג' לפני 4 שנים שלקחה את הצ'אנס וזכתה בענק. ברנדי לא שיחק 3 שנים, אבל טרף את הפרקט כמו ילד שעלה מהנוער, ויחד עם שגיא טאבו, אלכס צ'רנוביץ' (חבריו לקבוצה גם היום), הוביל את לוד למקום הרביעי בטבלה. מאז היא כבר הצליחה "לרדת ליגה" ולהתבסס באמצע הטבלה. אם הקאמבק של שן זהב יוליד שוב את המקום הרביעי, אתם יודעים מה תהיה המשמעות.

מה יהיה?
ללוד יש את כל מה שצריך כדי להתבסס בחלק העליון של הטבלה. סגל מנוסה מחד ורענן מאידך, מאמן שהליגה לא זרה לו, וליגה שנמצאת סך הכל בשנותיה העדינות ומאפשרת לכל מי שקצת רוצה ויכול להרשות לעצמו - לחשוב בגדול. עם 20 דקות טובות ויציבות של ברנדי - מאבק על הפלייאוף הוא בהחלט אופציה ריאלית עבור לוד החדשה-ישנה.

 

הפועל נצרת עילית

בימים הקרובים עוד נגיע לדבר על הקבוצות שלא חסכו לעצמן שקל כדי להתמודד על הכרטיס הבודד לליגה הלאומית. אחת מאלו שלא נגררה לשם היא הפועל נצרת עילית, שכמו בעונה הקודמת, הראשונה שלה בארצית בקדנציה הנוכחית, בנתה קבוצה צעירה עם תקציב שפוי שתנסה להבטיח לעצמה עונה שקטה נוספת בליגה השלישית.

עד כמה קל זה יהיה? האמת היא שבליגה שמתפתחת אצלנו עוד מוקדם להגיד (התחזיות - למטה). בעונה שעברה, עם ליגה צפופה פחות, הסתייעה נצרת עילית בחיזוק שהגיע תוך כדי תנועה בדמותו של בר חג'בי, ויחד עם רועי נבארו בעונת פריצה ורענון שהרגישה צורך לבצע בעמדת המאמן בשלהי העונה - הבטיחה לעצמה את ההישארות. לא נבארו וגם לא חג'בי המשיכו לעונה נוספת, אבל שירן ראובן נשאר על הקווים, ובהעמיד קבוצה צעירה ושאפתנית.

בסגל של ראובן תמצאו כמה שמות שכבר יצא לכם לפגוש בשנים האחרונות ובכלל בליגה הזו, כמו הקפטן שבי מנשרוב, נטע גל, בר ראובן, דגן ליכט וחן ענבי, אבל היינו רוצים להתרכז קצת יותר בשניים - טל אבירם, שאחרי כמה עונות על הספסל בליגת המשנה ירצה להראות שהוא יכול להשיג יותר בליגה השלישי, והרכז הצעיר עמית ראובן, שמגיע בהשאלה מגלבוע/גליל ויקבל משירן את המפתחות להוביל את הקבוצה הזו קדימה.

סגל הקבוצה: שי שבי מנשרוב, עמית ראובן, נטע גל, דגן ליכט, עמית פישמן, חן ענבי, רמי מרקוב, לירן בורדניוק, אור קוטר, בר ראובן, לידור בן דוד, טל אבירם. מאמן: שירן ראובן.

שימו לב ל...
סוף טוב. שירן ראובן, שהוביל את הקבוצה מליגה א' ואמור היה להמשיך לעונה נוספת, פתח את העונה שעברה בבית. נצרת עילית בחרה ללכת עם ליאור אנגלמן, שהוביל אותה לכמה שבועות נהדרים ולרצף נצחונות חיובי, אולם בשלהי העונה שוב הקבוצה נכנסה לאזורים המסוכנים ונדרשה לעשות זעזוע. כאן נקרא לדגל שירן ראובן, שוב, שהשאיר בצד את הרגשות המעורבות שהיו או שלא, חזר לנעליו בקבוצה ודאג להשאיר אותה בליגה. הקיץ, בנצרת עילית כבר לא חשבו פעמיים לפני שחוזהו הוארך.

מה יהיה?
בעונה שעברה הביאה לנו נצרת עילית את תגלית העונה, רועי נבארו, שלראשונה בקריירה בחר לוותר על הספסל החמים בנהריה כדי לקבל דקות משחק ולצבור ביטחון. מתוך הסגל הצעיר של הקבוצה העונה - קשה לנו עדיין לסמן את המועמד הטבעי להחליף אותו, אולם נראה שהמשימה להשאיר את הקבוצה בליגה ללא דפיקות לב מיותרות תהיה כך או כך מעניינת. הקבוצה של שירן ראובן תצטרך לדעת לגנוב כמה משחקים מה"גדולות" ולא למעוד במצטבר מול אלו שיתמודדו יחד איתה נגד הירידה. לא קל, אבל את זה גם אמרנו לפני שנה. והנה, כולנו פה.

עמית ראובן. ינסה להוביל את נצרת עלית קדימה