מהמבחנים ל... צמרת?

הפועל כפר קאסם ואליצור פתח תקווה גבעתיים העפילו לליגה הארצית דרך משחקי המבחנים אשתקד. הראשונה מכוונת ללכת רחוק וגם בנויה להגיע לשם עם כמה קבלני עליות בסגל, אצל השנייה האווירה הנוסטלגית נשארת לעונה נוספת. איך זה יגמר השנה? (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אלירן כהן

אליצור פ"ת גבעתיים

לא הרבה האמינו אשתקד שהניסוי המעניין בקבוצה המאוחדת של פתח תקווה וגבעתיים יסתיים בעלייה לליגה הארצית. ובכל זאת, תומר רובין האמין, ואם לא די בכך החברים על הפרקט דאגו להביא באמצע העונה משום מקום עוד איזה אחד שרק מחפש אתגרים ספורטיביים חדשים, מאיר טפירו שמו, והשאר היסטוריה.

אז טפירו, שבינתיים לקח פסק זמן מאימון (לאחר שעזב את הפועל אילת באמצע העונה שעברה) ועבר לתפקיד מקצועי-ניהולי בנס ציונה, נשאר, וכך גם תומר אטלס וליאור לוי, שמציבים טריו ותיק ומעניין במיוחד. ישראל שיינפלד שמע על מה שקורה ב"תלם" ונדלק גם הוא, וכך קיבלתם את הקבוצה עם ממוצע הגילאים הגבוה בליגה. נכון שבליגה צעירה כל כך כמו זו שנצפה לנו העונה זו לא חכמה גדולה. אבל בכל זאת.

אבל פתח תקווה גבעתיים היא לא רק קבוצה של כוכבי עבר. תמצאו שם גם את גיל בש, מתן איש רן ואביב אלוני ה"צעירים יותר" שנשארו לעונה נוספת, ואת יניב חביב שהגיע מקריית גת ויהווה נדבך חשוב בקו הקדמי של הקבוצה. אגב, בעונה שעברה עוד היה שם בחור צעיר אחר בשם אנדריי זלינבבא.

סגל הקבוצה: מאיר טפירו, ליאור לוי, תומר אטלס, מתן איש רן, אביב אלוני, גיל בש, ניב שגב, ישראל שיינפלד, יניב חביב, אדם צופיוף, איתי נוריאל, אלדד קנר. מאמנים: תומר רובין ואדיר זריהן.

שימו לב ל...
לצידו של תומר רובין על הקווים יעמוד אדיר זריהן. שמו של זריהן, מאמן נבחרת העתודה של ישראל לחירשים, אולי מוכר בעיקר רק לעכברי הכדורסל הכבדים שביניכם, אבל הסיפור שלו והדרך שעבר מעניינים במיוחד. זריהן הוא מאמן חרש מלידה, שמתנהל בשפת הסימנים בלבד. זו לא הפעם הראשונה בה זריהן, שבצעירותו שילב בין קריירת כדורגל וכדורסל, משמש כעוזר מאמן בקבוצת כדורסל בליגה הארצית. הוא עשה זאת לפני מספר שנים בהצלחה עם יניב ויצמן בהפועל גבעתיים, ושיתוף הפעולה שלו עם רובין והגוארדיה הותיקה של פתח תקווה גבעתיים לבטח יוביל את הקבוצה למקומות מעניינים.

מה יהיה?
אף אחד מכם לא מוכן להמר שמאיר טפירו ירד ליגה בסיום העונה הזו, נכון? אז נראה לנו שאפשר לסגור את זה ככה יפה. מקום טוב באמצע הטבלה כבר ייחשב להישג.

 

הפועל כפר קאסם

נציגה חדשה למגזר בליגה השלישית. אחרי קריסתה של הפועל ג׳ת בעונה שעברה, עשתה הפועל כפר קאסם, סגנית אלופת ליגה א' שרון את שלה. על אף שאיבדה את הבכורה למכבי חדרה, הצליחה לנצח את קריית אונו וקריית טבעון במשחקי המבחנים וזכתה בכרטיס השלישי לליגה הארצית. ואם מישהו חושב שהיא מתכוונת לעצור כאן, כדאי שיקרא את השורות הבאות.

סגל מעניין במיוחד העמיד לו יעקב גולן, שהעלה את הקבוצה מליגה ב' וקיבל את המושכות להמשיך הלאה. גולן הצליח לשמור על נכס די מרשים, בדמותו של הרכז אבי אליהו שלראשונה בקריירה יפתח עונה בליגה הארצית (אחרי שבשנים האחרונות בחר לרדת לליגה הרביעית), וצרף אליו את דורי אסף, שחוזר לשתף איתו פעולה בפעם השלישית בקריירה, הפורוורד עמית סלע שגם אשתקד סיים גבוה בטבלת מלך הסלים, דוד בן-ישי שירצה להמשיך בפריצה מהעונה האחרונה והסנטר תור שרעבי ששיחק אשתקד ברחובות.

רכש מעניין במיוחד שהצטרף לכפר קאסם הקיץ הוא הקלעי שמואל מלכוב, שהיה מחוזר על ידי לא מעט קבוצות, גם מהליגה השנייה, אך בחר בסופו של דבר בקבוצה של גולן ואמור לקחת תפקיד מרכזי במדי העולה החדשה. שני הגבוהים הותיקים יניב קרילקר וניר כהן, שרשם אשתקד קאמבק מעניין במדי נתניה, ישלימו סגל מסקרן במיוחד שלבטח יתמודד בצמרת הטבלה.

סגל הקבוצה: אבי אליהו, דורי אסף, מוחמד עאמר, טארק הינדי, שמואל מלכוב, תור שרעבי, יניב קרילקר, עמית סלע, אורי סער, דוד בן ישי, ניר כהן, עבד טאהא, ראגד שאקיר. מאמן: יעקב גולן.

שימו לב ל...
כבר הרבה מאוד זמן שלא הייתה לנו בליגה קבוצה מהמגזר שהצליחה לשמור על יציבות. ג׳ת נתנה עונה ראשונה יפה אך קרסה בזו שלאחריה, קלנסוואה הצליחה להגיע עד למקום השני אבל נעלמה מהמפה מיד לאחר מכן, וגם הקדנציה של מעיליא הייתה קצרה במיוחד. בכפר קאסם הבטיחו בקיץ שלא יקפצו מעל הפופיק ושיעמידו קבוצה מבוססת ומחושבת שלא תיעלם מהנוף כלעומת שבאה. הסגל נראה מבטיח, התשתית ראויה, ההנהלה מחוייבת, ולנו נותר לקוות שבאמת כך יהיה ושהקבוצה תצליח, לפחות, לתקוע יתד בליגה. אנחנו נעקוב מקרוב.

מה יהיה?
מפה לשם הצליחה כפר קאסם להעמיד את אחד הסגלים המעניינים במחוז, סגל שמשלב בין שחקנים מנוסים, כאלה שהספיקו לשחק לא מעט יחד (וגם לרשום הישגים נאים משותפים), צעירים מבטחיחים והמון פוטנציאל. אם העניינים יתחברו כבר מהפתיחה מצפה לנו כאן יופי של סינדרלה, שכמו שכבר כתבנו למעלה - בהחלט יכולה להתמודד כראוי על אחד הכרטיסים לפלייאוף העליון.