מסכמים שבוע: במגזין הכדורסל היומי

המדור ב"שישי" שיעשה סדר בין כל משחקי הליגה שנערכו השבוע, מי הן השחקניות המצטיינות, על הקבוצות שהרשימו וקצת טבלאות


| miriam

15 בנובמבר – יחד לאליפות אירופה
אתר "ספסל" ילווה את הנבחרת כל הדרך למשחק נגד פורטוגל – ואתם כמובן תהיו שם.
עוד קצת פחות משלושה שבועות תארח נבחרת הנשים של ישראל את נבחרת פורטוגל במוקדמות אליפות אירופה. ב-11 בנובמבר ייפתח הטורניר במשחק חוץ בבריטניה, אך כבר כעבור 4 ימים יתמודדו שחקניות הנבחרת במשחק בייתי ראשון נגד הפורטוגליות.


המובילות – טבלאות לסיכום השבוע:

ליגת על נשים
1. מכבי 'בן' בנות אשדוד 6 נק' (59+)
2. מכבי רמת חן 6 נק' (34+)
3. מכבי רעננה 6 נק' (24+)
4. אליצור חולון 5 נק' (31+)

ליגה לאומית נשים (אחרי 2 מח')
1. הפועל זיכרון/מעגן מיכאל 4 נק' (46+)
2. הפועל גליל עליון 4 נק' (38+)
3. הפועל ראשון לציון 4 נק' (38+)
4. הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 3 נק' (22+)

נערות א'- לאומית (אחרי 2 מח')
1. הפועל גלבוע מעיינו 4 נק' (42+)
2. הפועל כאוכב 4 נק' (39+)
3. הפועל נצרת אורתודוכסים 4 נק' (11+)
4. הפועל הפועל גליל עליון 3 נק' (2-)

1. הפועל ראשון לציון 4 נק' (145+)
2. מכבי רעננה 4 נק' (81+)
3. א.ס. רמת השרון 4 נק' (39+)
4. הפועל כפר סבא 3 נק' (2+)

ליגת העל לתיכונים:
1. אוסטרובסקי רעננה 7 נק' (54+) – 4 משחקים
2. גמנסיה ריאלית ראשל"צ 6 נק' (115+) – 3 משחקים
3. קרית שרת חולון 6 נק' (30-) – 4 משחקים
4.מקיף רב תחומי עמק חרוד 5 נק' (7+) – 3 משחקים
5. רוטברג רמת השרון 5 נק' (36-) – 4 משחקים
6. היובל הרצליה 4 נק' (29-) – 3 משחקים
7. בליך רמת גן 3 נק' (79-) – 3 משחקים

 

מצטיינות השבוע:

שחקנית השבוע (על)- זרה: אריאל אדוארדס
הזרה החדשה של מכבי רעננה היא אולי הגורם המשמעותי ביותר לפתיחת העונה המצוינת של הקבוצה. בשבוע של שני משחקים (שהסתיימו בשני ניצחונות לקבוצתה) תרמה אדוארדס 34 נקודות וגם 9 ריבאונדים בניצחון קבוצתה על הפועל ראשל"צ. ביום חמישי, במשחק הבית נגד הרצליה קלעה 22 נקודות והורידה 7 ריבאונדים ושוב היתה דומיננטית.

שחקנית השבוע (על)- ישראלית: נועה זליבנסקי
את השבוע התחילו חולון עם ניצחון על בני יהודה ברבע אחרון גדול ואמש גברו בחוץ על רמת השרון. בשני המקרים זליבנסקי היתה חלק דומיננטי בניצחון. נגד חולון סיימה זליבנסקי במדד +/- הגבוה בקבוצה (36) ו-12 נקודות , 6 ריב' ו-3 אס' ואפילו חסימה.
היכולת הגבוהה של זליבנסקי הבטיחה לה מקום בחמישייה נגד רמת השרון. בצעד לא אופייני למאמנים בליגת העל, הלך רועי איזנברג על חמישייה עם 3 ישראליות ורק 2 זרות(!). ב-31 דקות משחק קלעה 13 נקודות ועוד 3 אסיסטים במה שהסתיים ניצחון 74:68 ובתואר שחקנית השבוע

משלימות את החמישייה (על): 
טיפני הייז (אשדוד). משחקי הפתיחה נראים כקלים במיוחד לאלופה, הרבה בזכות הכושר בו הגיעה טיפני הייז לעונה. הייז לא שומרת כוחות למשחקים גדולים ומופיעה לכל משחק זו הסיבה שמוליכה את טבלת הקלעיות בליגה בתום שבוע בו קלעה 33 נקודות על רמת השרון (ו-8 ריב') ונגד הפועל פ"ת "הסתפקה" ב-19 נקודות (כולל 6 ריב' ו-4 אס').

סאנייה צ'ונג (חולון). התחושה היתה שבהחתמת צ'ונג הרוויחה חולון רכזת מוכשרת ומוסרת טובה אך תהיה לקבוצה בעייה התקפית. בתום 3 מחזורים צ'ונג היא הקלעית המובילה בקבוצה ושניה בליגה (25.3 למשחק) וגם(!) המוסרת המובילה בקבוצה (בצוותא עם לימור פלג) 4.7 אס' – כשבניצחון על בני יהודה מסרה לחברותיה 7 אסיסטים ונגד רמת השרון הסתפקה אמנם ב-2, אך קלעה 22 נקודות.

שירן צעירי (רמת חן). צעירי עם פתיחת עונה אישית טובה מאד ובתום 3 מחזורים היא מהקלעיות הישראליות המובילות בליגה בממוצע דו ספרתי, הרבה בזכות 10 נקודות שקלעה בניצחון על רמלה ו-13 שהוסיפה נגד ראשל"צ, כשגם מסרה באותו המשחק 6 אסיסטים.

 

חמישיית המחזור בליגה הלאומית: 
מעיין לוי (מכבי חיפה). בשביל היכולת הזו הוחתמה לוי בחיפה. כדי לעשות קפיצת מדרגה מהעונה שעברה הביאה חיפה את אחת הרכזות הטובות בלאומית, מעיין לוי, ששיחקה בכלל בעונה שעברה בליגת העל. לוי התקשתה להיכנס לעונה ויכולת פחות טובה שלה בשני המשחקים הקודמים הביאו להפסד והדחה מהגביע, אך במשחק החשוב נגד כאוכב היא סוף-סוף הופיעה וסיפקה לחיפה 14 נקודות בנוסף לאסיסטים וניהול המשחק שהובילו לניצחון.

עמית גור (זיכרון/מעגן מיכאל). עמית גור חוזרת לעצמה, אחרי עונה לא פשוטה בליגת העל בה מיעטה לקבל דקות, גור חזרה להרגיש בנוח בליגה הלאומית והובילה את קבוצתה לניצחון ליגה שני ברציפות נגד היריבה החזקה מירושלים. גור, אקסית אס"א, קלעה 17 נקודות (במשחק בו קבוצתה קלעה 50 סה"כ) וגם הורידה 6 ריבאונדים כדי לתרום לניצחון.

גילי אייזנר (הפועל ראשל"צ). במשחק בין ראשל"צ לגלבוע הסתמן שהמאבק יהיה בין הגארדיות המהירות והחזקות של ראשל"צ למשחק הפנים של הגלבוע, לכן שובר השוויון התבררה כגילי אייזנר שלא פחדה לתקוף את גבוהות היריבה, ללכת פנימה לכדורים חוזרים ונקודות בצבע ולצד המנהיגות והעבודה ההגנתית גם תרמה 16 נקודות לניצחון קבוצתה שמציב אותן במקום השלישי בליגה.

הילה הניג (הפועל פ"ת). הניג סומנה כדבר הבא, כשהיתה חלק מנבחרות ישראל הצעירות. כמה שנים קשות, שלא באשמתה, הביאו אותה להפוך לשחקנית ספסל. העונה קיבלה הזדמנות לקבל משבצת בחמישייה של פ"ת ולא חלפו שבועיים מתחילת העונה והניג הובילה לניצחון מפתיע וענק נגד שחקניות מנוסות כשטרית ועטיה. עם 20 נקודות סיפקה לפ"ת ניצחון ראשון ענק.

ליאור הלוי (הפועל גליל עליון). הלוי פתחה את העונה טוב ומאז הולכת ומשתפרת. בסגל עם שמות נוצצים כשני לוי, רוס ונחמה – ליאור הלוי כרגע בכושר הטוב מכולן, בלתי עצירה גם מול הגנה חזקה כשל כפר סבא ושוב משחק של מעל 20 נקודות אישיות (28 קלעה השבוע) הובילו את הגליל לצמרת הליגה תוך שהיא גם מוסיפה 10 כדורים חוזרים.

 

השמות הבולטים בליגת הנערות / תיכונים: 
ירדן גרזון (מכבי רעננה). זה ללא ספק היה השבוע של גרזון שנפתח בניצחון גדול וקל על נתניה בנערות א' כשגרזון הרשימה עם 23 נקודות (מתוך 93 שקלעה רעננה). ביום שלישי בעוד משחק אישי טוב שוב הובילה את קלעיות רעננה הפעם במשחק הצמרת בנערות ב' בו גברה רעננה בחוץ על ראשון לציון 53:51, כשגרזון קלעה 20 נקודות.

אופיר אליהו (רמת השרון). אליהו שהצטרפה השנה לרמת השרון מתבררת כהחתמתה משמעותית במיוחד, כשביום ראשון הובילה את קבוצת נערות א' של רמת השרון לניצחון בייתי על כפר סבא. אליהו תרמה 17 נקודות וסיימה כקלעית המובילה. בהמשך השבוע שיחקה גם במדי קבוצת הלאומית נשים שם הסתפקה ב-4 נקודות בהפסד לתל כביר.

גל שקורי (אליצור חולון). 24 נקודות קלעה גל שקורי בפתיחת השבוע כדי לעזור לקבוצתה אליצור חולון לנצח ולהיצמד לצמרת הליגה, 61:44 קלעה על קבוצת הפועל ראשל"צ(2). שקורי שגם לומדת בקרית שרת המשיכה את כושר המשחק הטוב שלה וקלעה 20 נקודות ביום רביעי בניצחון על בליך (58:36).

עדי וינד (גלבוע מעיינות). את השבוע פתחה וינד כבר בשבת עם 18 נקודות בליגה על גליל עליון (קבוצתה ניצחה 73:49), המשיכה את השבוע בסגל הקבוצה הבוגרת נגד ראשל"צ ובתיכונים חיפתה על חסרונן של הפצועות ובסגל הקצר הוסיפה עוד 19 נקודות כדי לתת לעמק חרוד ניצחון על רוטברג

ראיונות, פרשנויות ופינות צבע – בקרוב!
יש למה לחכות . בקרוב....