נבחרת הנוער הערב ב-'אלברט שוויצר'

אחד הטורנירים היוקרתיים ביותר לנבחרות צעירות יחל היום בגרמניה, כשכבר במשחק הראשון הנבחרת שלנו תפגוש את המארחת. לנבחרת מחכים משחקים נוספים מול אוסטרליה, ארגנטינה, טורקיה ויפן. הטורניר יועבר בשידור ישיר באינטרנט באתר של הבונדסליגה. (צילום: איגוד הכדורסל)


| safsal

נבחרת הנוער יצאה לפני מספר ימים לטורניר "אלברט שוויצר" היוקרתי, אשר נחשב בעיני רבים כתחליף לאליפות העולם, כאשר המדינות המובילות שולחות נציגות לטורניר. לקראת הטורניר, שיתפרש על פני חוה"מ פסח, זימן המאמן נתי כהן (יחד עם יוסי בונן וברק לדרר) 13 שחקנים. ואלו שמות:

דני אבדיה
(מכבי ת"א), אולי הפרוספקט הגדול ביותר של הנבחרת והכדורסל הישראלי בכלל לשנים הקרובות. אבדיה (גארד-פורוורד) מגיע לטורניר לאחר הופעה מצוינת בגמר הגביע שאמנם לא הועילה לקבוצתו, אבל בהחלט ראו שם את הכישרון הטמון בילד. כמו באליפות הקדטים בקיץ האחרון, גם כאן הרבה יקום וייפול על אבדיה.

עוד שחקן סופר מוכשר שניצב בסגל הוא יותם חנוכי (גלבוע מעיינות). חכם, צנוע, יעיל, שקט, כדרור מצוין וקליעה ברמה גבוהה. מגיע לנבחרת לאחר שחזר מפציעה לא מזמן. מעניין יהיה לראות את הכושר שלו. מייצר לעצמו מצוין, נכס הגנתי.

עידן אלבר
(מכבי ת"א), אחד הגארדים הדומיננטיים שנראו בשנים האחרונות. יכולת פנומנלית לייצר נקודות, שומר טוב, אבל לוקה מאוד בהשתלבות במשחק הקבוצתי וזה נדבך קריטי שיצטרך לעבוד עליו. בכלל, ללא קשר לאלבר עצמו, מעניין יהיה לראות כיצד נתי כהן והצוות שלו יצליחו לשלוט ולנתב את כל האגו והכישרון בסגל שלהם.

איתי מושקוביץ
(גלבוע מעיינות), אחד מהגארדים המשתפרים והמוכשרים בשנים האחרונות. שחקן יעיל ומגוון מאוד בעמדה שלו. שיפר מאוד את יכולת המסירה, קליעה מצוינת מכדרור. צפוי להיות הרכז הראשון של הקבוצה ועליו תהיה האחריות לעשות את כולם יותר טובים.

דורי סהר
(מכבי ת"א), גארד ורסטילי מאוד עם יכולות הגנה מצוינות. מוסיף אלמנט של קליעה מבחוץ.

רזיאל חיון ואייל ננקין
(גלבוע מעיינות), שני גארדים גבוהים עם יכולות חדירה מצוינות וקליעה טובה מבחוץ. גם הם לוקים מאוד במשחק הקבוצתי ושדרוג החברים לקבוצה. שני כישרונות גדולים שיהיו חייבים לעשות התאמות כדי להתקדם.

ים מדר
(הפועל ת"א), גארד סופר מוכשר שהגיע לאדומים בשנה שעברה. יכולות לייצר נקודות יש מאין ברמה הגבוהה ביותר. אתלט מצוין, אוהב לקחת על עצמו.

אלון דרוקר
(נס ציונה), יחד עם מושקוביץ, יוביל את הנבחרת מעמדת הרכז. חכם מאוד, אוהב לייצר לאחרים. קליעה מצוינת, מגוון מאוד.

הישר מקרואטיה מגיע הגבוה שעשה החלטה מעניינת הקיץ ויצא לשחק בחו"ל, תומר לוינסון. קליעה מצוינת, הגנה בינונית, גם - לא קבוצתי מספיק. מעניין יהיה לראות כיצד יושפע מתרבות העבודה והמשחק האירופאי.

נווה בן שמן
(מכבי ת"א), גבוה יעיל מאוד, סיומות מצוינות מתחת לסל. הגנתית אטי מאוד. קליעה טובה לחצי מרחק.

יהל מלמד
(עירוני רעננה), אולי הזימון המפתיע ביותר בנבחרת הזאת. שחקן כיתה י"א, שעשה קפיצה גדולה בשנה וחצי האחרונות תחת רון נוה. קליעה טובה מבחוץ, חכם מאוד וקבוצתי מאוד.

אופק מלכה (הפועל עמק חפר), גארד עם קליעה מצויינת מחוץ לקשת, שיפר מאוד את הכדרור שלו. אוהב מאוד לייצר לעצמו אבל יכול גם למסור, אחד משחקני הנוער שמשולב באופן פעיל גם בליגת הבוגרים (ארצית צפון, עולה חמישיה) והשתפר מאוד השני.

אנחנו רק שאלה - עמק יזרעאל זכתה בגביע לפני שבוע. אף שחקן שם לא מתאים לנבחרת הנוער? ונדל לא רכז טוב מספיק? הקליעה של שלו לוגשי לא יכולה לעזור לנבחרת? תמוה מאוד.


לוח המשחקים:
31.3, 21:00 - נגד גרמניה
1.4, 16:00 - נגד אוסטרליה
2.4, 18:15 - נגד ארגנטינה
4.4, 16:30 - נגד טורקיה
5.4, 18:45 - נגד יפן