סיכום שבועי: מן התחתית באנו

הליגות כבר ממש נכנסות לישורת האחרונה, כשמליגת הנשים שהגיעה לגמר המדור כבר נפרד. ומי שכן נכנסו למצטיינים השבוע - עוז בלייזר, אלכס רוזנברג ויוני מורן שנתנו אוויר לקבוצותיהן בתחתית, רז ניסים כהן שהחזיר את קבוצתו למקום הראשון, וגם חוב משבוע שעבר.


| safsal

על גברים: עוז בלייזר (מכבי חיפה)

אוי כמה חיפה הייתה זקוקה לניצחון, וכמה שהיא הייתה זקוקה לחזרה לכושר של עוז בלייזר הישראלי הבכיר שלה. ואיזה כיף לה שהשבוע הכל התחבר. נכון, חיפה לא הייתה רחוקה מלזרוק את המשחק בסיום, אבל זה כבר היסטוריה. לבלייזר יש רומן מיוחד עם גלבוע גליל (שאגב הוא גדל באקדמיה של גלבוע מעיינות), כי גם במפגש הקודם איתה הוא הצטיין. הפעם הוא 25 נקודות בתצוגת קליעה מטורפת ללא אף החטאה, כולל דאנק מהדהד שהרים את הקהל ברוממה על הרגליים.

לאומית: אלכס רוזנברג (הפועל עפולה)

הקבוצה של עמיר עוזי ממשיכה במסע ההישרדות שלה ואפילו שומרת לעצמה סיכוי לפלייאוף. המשחק נגד מגדל העמק היה אולי הצ'אנס האחרון של הקבוצה המאוחדת "להשאר בתמונה", ועל הפרקט אכן ראינו קבוצה שבאה להילחם אולי על הסיכוי האחרון שלה. אבל כשמהצד השני עומדת יריבה נחושה כמו עפולה, ששוב הפציצה עם כל הכלים הכבדים שלה - זו הפכה משימה מאתגרת במיוחד. הפעם היה זה תורו של אלכס רוזנברג, שהפציץ 30 נקודות ויחד עם קרון דשילדס לא השאיר למקומיים סיכוי.

ארצית צפון: יוני מורן (עירוני שיקו קריית אונו)

שני נצחונות בשבוע אחד לקריית אונו, שאמנם עדיין לא הבטיחה לעצמה עונה נוספת בליגה, אך הצליחה לעשות את המוטל עלייה. שני קרבות תחתית חשובים היו לה השבוע, מול כרמיאל ביום ראשון ואנצרת עילית ביום רביעי, והיא סיימה עם וי בשניהם. אם את כרמיאל עוד יכולנו "להעביר" (עם זאת, כבר נוכחנו לדעת שלנצח את קבוצות התחתית זה לא עניין של מה בכך) הרי שהניצחון על נצרת עילית כבר היה הרבה יותר משמעותי מבחינתה של קריית אונו, שחלפה על פני יריבתה והתמקמה במקום התשיעי, שני מחזורים לסיום העונה. יוני מורן, עם 21 נקודות, היה האיש של אונו על הפרקט ועם מחצית שניה הירואית דאג שהניצחון ישאר בבית, ואפילו בהפרש הרצוי.

ארצית דרום: רז ניסים כהן (הפועל חבל מודיעין)

האיש והקוביות חוזר אלינו אחרי העדרות קצרה, ואין כמו להכנס למדור עם ניצחון יוקרתי במיוחד במשחק העונה. ביום ראשון הפועל חבל מודיעין של ניסים כהן אירחה את מעלה אדומים לקרב ישיר על המקום הראשון. זה עוד התחיל ברבע ראשון צמוד, עד ששחקני חבלמו העלו הילוך וברחו לאורחים עם תצוגה התקפית נפלאה. מעל כולם ניצח ניסים כהן עצמו עם עוד תצוגה של 34 נקודות והרבה לב ומנהיגות שהיו שווים לחבריו ניצחון ומקום ראשון. ניסים כהן הראה לנו שוב, ועל הבימה הראשית, למה מדובר בשחקן שהוא רמה אחת מעל כולם העונה.


והחוב מהשבוע שעבר...

חן כלפון (מכבי שוהם)

הליגה הארצית שבתה ממלאכה השבוע לטובת גמר גביע האיגוד, בין מכבי שוהם להפועל חבל איילות. מכבי שוהם שמעטים חשבו שהפרויקט שנבנה שם בקיץ בכלל יצליח לשרוד בליגה, הוכיחו לנו, שוב יש לומר, שהם יודעים מה שהם עושים, וביום רביעי הם גם זכו לבונוס נהדר בדמות הגביע הנכסף. הכל בכלל התחיל ביום שישי במשחק הראשון באיילות, אליו הגיעה הקבוצה בהרכב חסר מאוד ולמרות זאת הצליחה להחזיק מעמד שלושה רבעים וחצי עד שנכנעה בהפרש קטן של חמש נקודות. אבל זה היה רק הסיפתח להתפוצצות בגומלין בשוהם כשכבר במחצית היתרון המקומי עמד על 19-40 כל הדרך לניצחון 68:85 משכנע בסיום.

המדליה השבועית הולכת הפעם לקפטן המקומי ולמי שזכה להניף את הגביע ובכלל ממשיך בעונה המצוינת שלו, חן כלפון, שהנהיג והוביל את חבריו עם הופעה נהדרת של 15 נק' במשחק הראשון ו-16 בשני שהיו שווים לשוהם את הגביע ולכלפון את המקום ברשימת המצטיינים שלנו.