סיכום שבועי: מרכיבים שלישייה

פגרת הגביע בארצית סידרה לנו מצטיין אחד מאחת הקבוצות המפתיעות של העונה. הלאומית שלחה לנו את האקס התורן שנוקם בקבוצתו לשעבר, ומליגת העל - המנצח הגדול במשחק נגד האלופה. מצטייני השבוע שהיה.


| safsal

--- ענר חתואל, אלירן כהן ---

על: טל דן (עירוני נס ציונה)

הפועל ירושלים כבר הסיקה את המסקנות שלה בסוף השבוע האחרון עם מינויו של עודד קטש למאמנה עד לסיום העונה הבאה במקומו של מודי מאור, ונראה שמי שקצרה את הפירות מהתקופה הפחות טובה של האלופה, שאולי סופסוף הגיעה לקיצה - היא העולה מהלאומית, שהשיגה ניצחון חשוב שיסייע לה במאבקי ההישרדות.

עבור נס ציונה היה זה הניצחון השישי בלבד העונה, אולם כשהתחתית מתחילה לבעור - בהחלט אפשר להגדיר אותו כאחד החשובים עד כה. מי שהוביל את הקבוצה היה לא אחר מאשר הקפטן טל דן, שקלע 17, הוריד 9 והוסיף 6 אסיסטים, יחד עם 29 נקודות מדד. מספרים שלא זכינו לראות ממנו המון זמן.

לאומית: טל פרסלני (הפועל עפולה)

הפועל חיפה, שעדיין נאבקת על הכרטיס לפלייאוף העליון, הגיעה למשחק שהיה מאסט עבורה, בעפולה, נגד נועלת הטבלה. אלא שבדיוק באותה המידה - המשחק הזה היה חשוב לא פחות גם לקבוצה המקומית, שנאבקת על חייה בליגה, ועדיין לא אמרה את המילה האחרונה.

המקומיים פתחו חזק, האורחים חזרו עם רבע אחרון ענק, הדרמה הייתה גדולה והניצחון נשאר בבית, ומי שהביא אותו היה, כמו בכל אגדת עם עם גיבור לאומי, האקס המיתולוגי שלא קיבל את ההצעה לה ייחל בחיפה, וגמל על כך ב- 25 נקודות ו- 7 שלשות, שסיבכו משמעותית את חיפה.

ארצית חן כלפון (מכבי שוהם)

רק ארבעה משחקים שהם בעצם שניים, היו לנו השבוע בארצית. חצי הגמר הכפול של גביע האיגוד שוחק השבוע ואחד מהם סיפק לנו דרמה ענקית כששוהם עברה את הפועל לוד לאחר מותחן של שתי הארכות ומחקה בכך את ההפסד שלה בחמש הפרש מהמשחק הראשון.

חן כלפון הקלעי הנהדר של שוהם שכבר ביקר כאן מוקדם יותר העונה הוביל את קבוצתו עם שתי תצוגות גדולות, אחת של 28 נקודות במשחק הראשון והשנייה עם 22 במשחק השני, חלקן משמעותיות מאוד במהלך ההארכות שהיו שווים לשוהם העפלה היסטורית לגמר ולו מקום בין מצטייני השבוע שלנו.