סיכום שבוע: מרכיבים לכם חמישיה

השבוע אנחנו בהרכב מלא אחרי החזרה של ליגת העל, עם שון דוסון שדאג לניצחון חשוב של הרצליה בתחתית. נעה זליבנסקי עם תצוגת שיא בגביע, מתן בן אקן עם תצוגת שיא בארצית, ואדיר הרוש ורום גפן שהתבלטו מעל השאר.


| safsal

--- ענר חתואל, אלירן כהן ---

על גברים: שון דוסון (בני הרצליה)

בני הרצליה הנאבקת בתחתית הצליחה השבוע להתחבר לכדי ניצחון מרשים על הפועל ירושלים (גם אם היא בתקופה רעה, זה עדיין מרשים). דוסון היה חלק מערב הקליעות מחוץ לקשת של הרצליה, סיים כקלע המוביל עם 18 נקודות וכמה סלים חשובים שעצרו את כל ניסיונות הקאמבקנשל ירושלים.

על נשים: נועה זליבנסקי (אליצור חולון)

שבוע הגביע של חולון אומנם נגמר בלי גביע, אבל זה אי אפשר להתעלם ממה שעשתה השבוע נועה זליבסנקי. אחרי תקופה קצת פחות טובה שלה (יחסית לעונה שעברה ולפתיחת העונה הנוכחית), זליבנסקי התפוצצה השבוע במעמד חצי גמר והובילה את קבוצתה לגמר שני ברציפות. זליבנסקי חיפתה על חסרונה של סיאניה צ'ונג, רשמה משחק שיא, הן בנקודות והן במדד, והייתה המצטיינת ללא שום עוררין. בגמר מול ההגנה האגרסיבית של אשדוד זה כבר הלך יותר קשה, וזליבסנקי סיימה את המשחק עם 8 נקודות.

לאומית: רום גפן (הפועל גליל עליון)

הרבה ישראלים "ניגנו כינור שני" לתצוגות של הזרים שכיכבו לידם. אלכס רוזנברג לצד קרון דשילדס וג'ף אלן, עידו סטולרו לצד ורנון טיל ורום גפן לצד ברנדון אדוארדס.

שלושת הנצחונות היו חשובים במיוחד לקבוצותיהם, אבל לזה של גליל על קריית אתא הייתה משמעות מכרעת במיוחד: הוא פתח לחלוטין את מאבקי הצמרת, כנראה עד לסיום העונה. הוא גם והעמיד את גליל בעמדה טובה לסיים באחד משני המקומות הראשונים, אם תשכיל לנצל את היתרונות שגררה עימה מהסיבוב הראשון. וגפן עצמו? הוא כבר התאושש מהתקופה הפחות טובה שעבר לפני מספר שבועות, סיים עם 17 נקודות במחצית ראשונה יוצאת מהכלל, הוסיף 8 ריבאונדים, וסידר לאבישי גורדון W גדול נוסף.

ארצית צפון: אדיר הרוש (א.ס. רמת השרון)

שבוע שני ברציפות שרמת השרון נוטלת חלק במשחק המרכזי של המחזור. שבוע שני ברציפות שהיא גם לוקחת אותו כמו גדולה. הקבוצה של גיא קנטור עברה בהצלחה גם את המשוכה הגדולה השניה שעמדה בפניה - הפועל עכו, ושמרה על המקום הראשון. הרבע הראשון עוד היה בשליטה של עכו, אבל החל מהרבע השני זה כבר היה הקצב של המקומיים, שהעלו הילוך והשאירו את עכו מאחור.

והמצטיין? אדיר הרוש, שבין כל הכוכבים של רמה"ש מצליח להעמיד העונה תפוקה קבועה ויציבה. בשבוע שעבר הוא היה קרוב לטריפל דאבל, השבוע "הסתפק" ב- 20 נקודות והוביל את הקאמבק של קבוצתו במהלך הרבע השני.

ארצית דרום: מתן בן אקן (הפועל מבועים/מרחבים)

כשהיא עם הגב לקיר, ובמשחק שהוא ההזדמנות האחרונה שלה להישאר במאבק על עוד עונה בליגה, הפועל מבועים/מרחבים אירחה את אליצור רמלה למשחק שנעל את המחזור ה-17. רמלה שהגיעה במומנטום מצוין של 2 ניצחונות רצופים לא הייתה כנראה מוכנה להתפוצצות של המקומיים, שפשוט שטפו את המגרש כבר מהפתיחה.

מתן בן אקן, הקלעי הצעיר בן ה-20, הוביל את הדרומיים כשהוא נותן את אחת מהופעותיו הגדולות העונה. בן אקן רשם מספרים נהדרים של 19 נקודות ולא פחות מ-23 ריבאונדים (מהם 10 בהתקפה) שלא השאירו לרמלה סיכוי. בן אקן הוביל את מבועין כל הדרך לניצחון גדול, 72:87, שמשאיר לעולה החדשה תקוה קטנה להישאר בליגה עוד עונה.