סיכום שבוע: מרכיבים לכם רביעיה

פגרת הנבחרת השאירה אותנו ללא מצטיין בליגת העל, אבל לא חסרים לנו מצטיינים מהליגות האחרות. ובישורת האחרונה של העונה - כל העניין נמצא כרגע בקרבות הפליאוף ושחקני השבוע שלנו עובדים קשה כדי להוביל את קבוצותיהם לשם.


| safsal

--- ענר חתואל, אלירן כהן ---

על נשים: דניאל דיאמנט (מכבי רמת חן)

יורדות יש, עולות לחצי הגמר, רוב הקבוצות כבר בים, ולנו נשאר רק לחכות ולראות מי תסיים במקום הראשון בטבלה ותזכה ביתרון הביתיות לקראת הפליאוף. וכרגע נראית שזאת הולכת להיות מכבי רמת חן שנמצאת בכושר נפלא עם 7 ניצחונות רצופים, כולל על אשדוד וחולון.

השבוע ניצחה רמת חן בנקודה את מכבי פ"ת, כשמי שבולטת מעל כולן היא דניאל דיאמנט שסיימה כשלקעית המובילה עם 24 נקודות. לזה היא הוסיף 6 ריבאונדים, חטיפה ו-3 חסימות, 2 מתוכן הגיעו ברגעי המאני טיים והיו חשובות מאוד לניצחון. תוסיפו לזה 5 נקודות שהפכו פיגור 4 בדקות הסיום ליתרון 1, ובהחלט אפשר להגיד שהניצחון השבוע רשום על שמה.

לאומית: ליאור קררה (עירוני רעננה)

בדיוק דווקא כשהכרטיס לפלייאוף כבר הוחזק ביד, בדיוק בזמן בו העניינים התחילו להתחבר - ברעננה ידעו שהמשחק ביבנה הוא מוקש. יבנה הגיעה להתמודדות בידיעה שניצחון עשוי לקדם אותה מאוד במאבקי הכניסה שלה לפלייאוף, אבל למעט הובלה בדקות הפתיחה לא הצליחה להדביק את הקצב של רעננה. זה היה עוד משחק נהדר של ליאור קררה שסיים עם 17 נקודות ונעזר בערב גדול של ווין לנגסטון, שחגג עם דאבל-דאבל. השניים סידרו לרעננה ניצחון שישי ברציפות ו- 12 בסה"כ, וקרבו את הקבוצה של ברק פלג למאבק על יתרון ביתיות בפלייאוף.

ארצית צפון: אסף סמואל (רמת השרון)

רמת השרון הגיעה למשחק בנתניה מהמקום השני בטבלה ועם מינוס 5 מהסיבוב הראשון. במשך 30 דקות שלמות התנהל משחק צמוד יחסית בו הקבוצה המקומית הובילה בבטחה ואף הצליחה לעלות לרגע ליתרון 10. אבל הרבע האחרון היה כולו של הקבוצה האורחת, שנהנתה מיכולת יוצאת מן הכלל של הרכז המחליף שלה. סמואל קיבל את הפרגון מהאמן והשחקנים בקבוצה, קלע כמעט מכל בלטה, סיים עם 23 נקודות וגם היה אחראי לסל הגדול שניצח את המשחק עם מהלך יחיד נפלא. רמת השרון ממשיכה ברצף הנצחונות וכבר סופרת את ה- 11 שלה, כל הדרך למקום הראשון.

ארצית דרום: עמית סלע (מכבי עירוני רמת גן)

עמית סלע הותיק, שהיה ונשאר אחד הצלפים הגדולים של הליגה, עשה זאת הפעם. השבוע הוביל את מכבי רמת גן שלו לניצחון חשוב מאוד מול הפועל לוד, יריבה ישירה על המקום לפלייאוף, 95:92 לאחר הארכה. סלע הוביל את קלעי קבוצתו עם 27 נקודות אישיות כשהדובדבן מגיע בדמות סל הניצחון יקר מפז בשניות הסיום שהיה שווה לקבוצתו את 2 הנקודות בטבלה ולו את הכניסה לרשימת מצטייני השבוע.