עירוני רעננה – להתחיל מחדש

לצד הכרזת השביתה, ספסל עושה לכם הכרות עם קבוצות הלאומית לקראת העונה הקרובה. ברעננה מתרגלים לימים שאחרי הטריו פלג-גיבנס-לביא ובנו קבוצה חדשה כמעט לגמרי. מאמן ותיק,ישראלים מנוסים וזר שמעלה זיכרונות מהעבר, כבר יש. האם כל אלה יספיקו לרעננה לשחזר את הישגי העבר? (צילום: לימור מלינוף)


| יניב סהראי

 

אחרי 3 עונות מוצלחות תחת הדרכתו של ברק פלג, ברעננה מתרגלים לעתיד חדש. אבנר יאור המנוסה,שעוזב גם הוא לאחר 3 עונות את רחובות, יהיה זה שייכנס לנעליים הגדולות שהשאיר פלג. בנוסף לפלג, גם לא מעט שחקנים מרכזיים עזבו את רעננה הקיץ – גיא לביא, סמי גיבנס וליאור קררה הם חלק מהשמות, אך יחד עם זאת, יאור הצליח לשמור על  אלופי אירופה ו-2 השחקנים היותר מבוקשים הקיץ, גיל בני ומייקל בריסקר. האחרון עושה רושם שלמרות הסאגה מול אילת – יכדרר העונה ברעננה. אל שניהם תוסיפו את גל חלמיש ושגיב דוד שעברו כמעט הכל ו-ווין לנגסטון, שהיה האחראי לריצה המדהימה של רעננה בעונה שעברה, ותקבלו קבוצה שכבר לא תפתיע אף אחד אם תסיים גם העונה בצמרת הגבוהה של הליגה.


סגל השחקנים:  גיל בני, מייקל בריסקר, סייג' האשר (אוניברסיטת טורונטו,קנדה), אופק בר שי, דניאל רון, איתמר סאקס, שגיב דוד (עירוני קרית אתא), גל חלמיש (עירוני קרית אתא), ג'ארמר גאלי (מיוסל פיקס,לוקסמבורג), אביב שמעוני (הפועל חיפה), אוריאל טרוצקי (הפועל כפר סבא), ווין לנגסטון.

מאמן: כפי שכבר קראתם בפיסקת הפתיחה, אבנר יאור יהיה זה שיחליף את פלג על הקווים במטרווסט. יאור, מגיע אחרי 3 עונות מוצלחות ברחובות, שבמהלכן רשם עליית ליגה בלתי נשכחת והגעה כפולה לפלייאוף העליון. השיא הגיע בעונה שעברה עם העפלת הקבוצה לחצי הגמר כשבדרך הוא מדיח את ... קבוצתו החדשה, עירוני רעננה.

השם החם: הצמד בני-בריסקר היו מבוקשים ע"י לא מעט קבוצות במהלך הקיץ, אך בסופו של דבר בחרו להשאר לפחות לעונה אחת נוספת בחממה ברעננה. השניים, שכבר משתפים פעולה מגילאי הנוער, לא ישכחו את הקיץ האחרון שעבר עליהם, כאשר הובילו את נבחרת העתודה של ישראל לזכייה בזהב באליפות אירופה. גם ברעננה, בדומה לנבחרת, מייעדים לשניים תפקיד מאוד מרכזי. במידה והשניים ימשיכו ביכולת הטובה מהעונה שעברה ומהקיץ האחרון בנבחרת – ברעננה יכולים לחשוב גבוה, גבוה מאוד.

שימו לב ל: ג'ארמר גאלי. אם השם משפחה מצלצל לכם מוכר, כנראה שאתם לא מתבלבלים. ג'ארמר הוא בנו של גיימס גאלי, שכיכב, אי שם בשנות ה-90, בליגת העל שלנו. גאלי, הבן, הוא בוגר מכללת מיזורי הגדולה שבמהלך 4 העונות האחרונות שיחק בליגה הראשונה בלוקסמבורג, שם היה לאחד הזרים הטובים בליגה. בעונתו האחרונה העמיד 25.8 נק', 8.7 ריב', 3 אס' ו-2.2 חטיפות בממוצע למשחק.התחזית האופטימית:  אבנר יאור, שבדומה לפלג, ידוע גם הוא בסגנון ההגנתי שלו, מצליח להנחיל שיטה דומה ברעננה. רעננה מסיימת את העונה במקום ה-4 בטבלה, תוך כדי שהיא משיגה 4 ניצחונות במפגשים מול השכנות מכפ"ס והוד"ש, ומוכיחה שגם השנה היא הקבוצה של השרון. בפלייאוף, רעננה פוגשת את יבנה, ואחרי סדרה קשוחה שבה כל קבוצה שומרת על הבית, רעננה מעפילה לחצי גמר. בחצי גמר הסיפור נגמר, רעננה פוגשת ברחובות, שלמרות שתפסיד משחק אחד תצליח לגבור על החבורה הקשוחה של יאור.

התחזית הפסימית: השילוב בין לנגסטון לגאלי לא יזכיר את השילוב שבין לנגסטון לגיבנס. ברעננה, שרואים יותר מקרוב את הירידה מאשר את המקום בפלייאוף העליון, נותנים גב ליאור, אך מחליטים על שינוי (אפילו יותר מאחד) במצבת הזרים. השינוי מסייע לרעננה, שמבטיחה עונה נוספת בליגה 3 מחזורים לסיום הבית התחתון.

התחזית הריאלית: לא מעט סימני שאלה יש בסגל של רעננה, והעיקרי שבהן הוא באשר לצמד הזרים של הקבוצה. לנגסטון הוא לא מסוג הזרים שאמורים לסחוב קבוצה, ובמידה וגאלי לא יהיה כזה, ברעננה עלולים להסתבך בתחתית. יחד עם זאת, לרעננה גרעין ישראלי טוב(אם כי קצת קצר) שאמור להוביל ליותר ממאבקי תחתית. סביר להניח שרעננה לא תסתבך במאבקי ירידה, ותאבק על הכניסה לפלייאוף העליון.

טריוויה:
המגמה נמשכת - בעונה שעברה היו אלה מייקל בריסקר ובר שפע שהיו הבנים של שחקני העבר, והעונה אלה מייקל בריסקר (שוב) וג'ארמר גאלי שיהיו הבנים של שחקני העבר. מגמה נוספת שנמשכת ברעננה היא הבאתו של מתאזרח. בשנים הקודמות היו אלה מקס דולגין ואלק קוברה, והשנה יהיה זה סייג' האשר שיקווה לרשום עונה טובה יותר מקודמיו.

התחלות חדשות – שגיב דוד (2 עונות רצופות באתא), גל חלמיש (3 עונות רצופות באתא), אוריאל טרוצקי (4 עונות רצופות בכפ"ס) וג'ארמר גאלי (4 עונות רצופות בלוקסמבורג) העבירו את העונות האחרונות באותו מקום, כך שלא רק לרעננה זאת התחלה חדשה בימים שאחרי פלג-גיבנס-לביא.

שוב חוזר הניגון? לפני 2 עונות סיימה רעננה את העונה עם 8 הפסדים, אז זה הספיק לפנינת השרון לסיים במקום הראשון. בעונה שעברה, סיימה רעננה את העונה גם עם 8 הפסדים, אך הפעם זה הספיק לה למקום ה-5 בלבד. האם גם הפעם תסיים רעננה את העונה עם 8 הפסדים? והשאלה המעניינת ביותר, אם כן – לאן זה יספיק הפעם?