עם כל ה(טל) לב

במוצ"ש היתה זו צעירי שקלעה שלשה מנצחת, רק שאז היתה זו בריטניה שקלעה בחזרה והרסה את החגיגות. הערב הביצוע היה מתוזמן ומדויק עוד יותר כשעדן ענבר שירטט תרגיל והעלה את טל לב למהלך מנצח, השלשה צללה פנימה שניה לסיום ולפורטוגל לא היה זמן להגיב. הנבחרת סגרה את המשחק עם ניצחון ומעל 1,000 אוהדים יצאו מאושרים וכבר שריינו את הכרטיסים למשחקי הבית נגד יוון ובריטניה בפברואר.


| miriam

זה לא משחק להתפאר בו, הרמה היתה רחוקה מזו שהציגה הנבחרת במוצ"ש האחרון נגד בריטניה, אבל 1600 האוהדים שהגיעו הערב ל'דרייב אין', ראו נבחרת שכיבדה אותם נלחמה עד השניה האחרונה ובשניה האחרונה גם היתה שם השלשה של טל לב שהרימה את היציע לשמיים ופתחה את חגיגות הניצחון.

הניצחון הוא של כדורסל הנשים, שהצליח לערב אחד לאגד כמות כזו של אוהדים במשחק לא הכי אטרקטיבי (בכל זאת פורטוגל) , אבל הארגון , השיווק וההשקעה עשו את ההבדל. בסך הכל מספר יפה להתחיל איתו לקראת חודש פברואר בו יגיעו לפה יוון (הרביעית באירופה) ובריטניה (מולה יש לנו חשבון פתוח) ושם השאיפה להכפיל את הכמות - זה אפשרי!

הניצחון הוא גם של טל לב ועדן ענבר. לב, שידעה בקור רוח מדהים לעלות להתקפה המכריעה 7 שניות לסיום ולקחת את ה'ווינר-שוט' שיכריע, כשקיבלה אסיסט גדול משפיר. עדן ענבר שהיתה לו את שירן צעירי שעשתה זאת במוצ"ש, את נעמה שפיר במשחק מצוין וכמובן את אלישה קלארק - אבל המאמן הלאומי ידע הפעם מה צריך לעשות כדי לנצח, הנבחרת ביצעה ופוררטוגל נשארו בהלם.

 

נבחרת הנשים ישראל 59 - נבחרת הנשים פורטוגל 56

הניצחון הגיע אחרי 39 דקות דיי בינוניות של כדורסל ומעל הכל מחצית ראשונה רעה. לנבחרת הישראלית לקחו לא מעט דקות עד שהצליחו להשתחרר מההפסד בבריטניה. הפתיחה אמנם היתה מעודדת עם 8:3 מהיר משלשה של נעמה שפיר, אבל בפורטוגל שלא הבריקו שיחקו פנימה והצליחו לעלות ליתרון ראשון 9:8. שפיר עוד החזירה את הנבחרת ליתרון אך משם פורטוגל השלימו 9-2 וירדו בסוף הרבע ביתרון מפתיע 18:12. הרבע השני נתן תחושה שאפשר לחזור כי פורטוגל באמת קבוצה בינונית ולמרות פיגור 8, נוף קדם החזירה את הנבחרת לשוויון 22 ,חמש דקות ברבע וקטיה לויצקי העלתה אותנו ליתרון נקודה. זה היה זמני, הנבחרת שוב נעלמה ובארבע דקות 14-4 של האורחות ויתרון 37:28 במחצית.

השינוי הגיע במחצית השניה כשהנבחרת עלתה עם הגנה אזורית. אמנם על שלשה של צעירי ענתה קורייה ושמרה את ההפרש גם 45:35, שש דקות בתוך הרבע אבל היה נראה שלפורטוגל קשה ומתחיל להיגמר האוויר ואלישה קלארק עם 4 רצופות ואחריה רוני בן נון בשלשה חשובה סגרו את הרבע 45:42. הקאמבק נמשך גם ברבע האחרון ונעמה שפיר שחזרה לשחק עם אף שבור (עקב פגיעה ברבע השני) קבעה שוויון 47. הנבחרת המשיכה לרוץ ודיאמנט העלתה את הנבחרת ל"שיא" 52:48. אך גם זה לא הספיק כשפורטוגל עוד חזרה ליתרון 53:52, והדרמה נמשכה עד 7 שניות לסיום ושוויון 56.

הנבחרת הצליחה לשמור על הכדור בחצי המגרש הפורטוגלי ובפסק זמן שרטט ענבר את התרגיל שהגיע ללב והסתיים בשלשת ניצחון. לפורטוגל עוד נותרה שניה לקלוע שלשת שוויון, אבל מה שעבד לבריטניה לא הצליח לפורטוגל, שלא הגיעה לזריקה והחגיגות בכחול-לבן על הפרקט וביציעים נפתחה.

קלעו לנבחרת ישראל:
אלישה קלארק 19 נק', 10 ריב', 2 אס'
שירן צעירי 10 נק', 1 ריב', 3 אס'
קטיה לויצקי (6 ריב', 3 אס', 1 חס') ונעמה שפיר (5 ריב', 4 אס') 8 נק' כ"א
טל לב 6 נק', 1 ריב', 1 אס'
דניאל דיאמנט (2 ריב', 1 אס), רוני בן נון (4 ריב') 3 נק' כ"א
נוף קדם 2 נק'
שיחקו ולא קלעו: נופר שלום, עדן רוטברג