"פשיטת רגל מוסרית, צריך לסגור את הליגה"

שחקן העבר עידו קוז'יקרו ממש לא אהב את החלטת חולון להחזיר לסגל את גלן רייס, והתבטא בנושא בפאנל ספורט שנערך היום בקרית מוצקין. בפנאל התייחסו הרבה לנושא האלימות בכדורסל, לאחר שגם בקבוצה מהלאומית חוו מקרה דומה שכנראה עבר מתח לרדאר (צילום: העמותה לקידום הספורט קרית מוצקין)


| לילך וייס

יומיים לפני הפיינל פור בליגת העל, ואחד הנושאים החמים על הפרקט הוא חזרתו של גלן רייס לחולון והשאלה האם יוכל או לא לשחק בחצי הגמר. לא מעט ביקורת נשמעה על ההחלטה של הסגולים, אחרי שבהודעת השיחרור של השחקן דובר על דברים כמו ערכים שחשובים יותר מצלחת אליפות.מי שמאוד לא אהב את החלטת הסגולים, הוא עידו קוז'יקרו, שחקן עבר בליגת העל ובנבחרות ישראל, שהתבטא בנושא במסגרת פאנל ספורט בנושא אלימות שנערך היום בקרית מוצקין.

הדברים נאמרו במסגרת פאנל על אלימות במגרשים בקריית מוצקין, פאנל ביוזמתם של ראש העיר חיים צורי ומנכ"ל העמותה לקידום הספורט, אברי מונצ'ר, ששימש בעבר כמאמן הכושר של נבחרת ישראל בכדורגל, הפועל חיפה ומכבי חיפה ומכבי חיפה כדורסל. עוד השתתפו בפאנל רס"ב דורון ברוך- רכז מודיעין מחוז חוף, עובד גבריאל- איש מערך הבטחון והאבטחה של מכבי חיפה, תומר לוי איש ערוץ הספורט, דניאל פרנקל- אלופת ישראל בקפיצה לגובה, נצ"מ אילן סרדל- לשעבר מפקד תחנת זבולון ואב לארבעה שחקני כדורגל, אייל טרטצקי- לשעבר קפטן ועוזר מאמן הפועל חיפה בכדורגל, ונועם רגב- דובר הפועל חיפה בכדורגל.

"פשיטת רגל מוסרית צריך לסגור את הליגה." אמר קוז'יקרו. "חולון עוד ניסו למנוע מרייס לחתום בנהריה ועכשיו הם מחזירים אותו? איך פניני יכול להסתכל לרייס בעיניים? פשוט בושה ואין מלים שיכולות לתאר את המצב הבלתי נסבל הזה. אין מקום לאלימות נקודה".

עוד ציין קוז'יקרו אודות המקרה בו ילד בן 10 נפצע במשחק של הפועל תל אביב נגד אשדוד. "עצוב. צריך לשמור על הילדים. אני פונה להורים תחנכו את הילדים לסובלנות כבר מהבית, בבית הספר, בכבישים. אין ספק שמערכת המשפט צריכה גם היא להחמיר יותר עם הגורמים האלימים במגרשים", סיכם קוז'יקרו שזכה למחיאות כפיים סוערות מקהל הנוכחים, כיאה לאדם ומנטור מדהים.

 

ולא רק רייס שוחרר העונה עקב מקרה אלימות. מסתבר שארוע נוסף קרה בליגה הלאומית, רק שהוא עבר קצת פחות מתחת לרדאר. שחקן מכבי קרית מוצקין, ג'סטין ג'קסון, שוחרר מהקבוצה בעקבות תקריות. "אצלנו היה זר בתחילת העונה שגם כן היו עימו תקריות אלימות. הוא עלה על מטוס ועל אף שהתנצל וביקש לחזור מבחינתי זה ייהרג לבל יעבור. אלימות אצלי לא תהיה." אמר יו"ר הקבוצה משה גרוסמן.

ראש העיר חיים צורי הודה לעידו: "אני גאה בך שאתה ואברי מונצ'ר מעלים על סדר היום נושא חשוב וערכי זה. צריך להחמיר עם שחקנים ואוהדים אלימים ולהוקיע אותם מהמגרשים לתמיד".