צעד אחד קדימה?

הפועל עכו (שוב) העמידה סגל נהדר עם קבלני עליות ומטרה אחת: הליגה הלאומית. האם השינוי בעמדת המאמן סוף סוף יעשה את העבודה? אליצור גבעת שמואל חזרה למחוז הדרומי ותקווה לעונה רגועה, לכל הפחות - קצת יותר מזו שחוותה בביקור האחרון שלה במחוז.


| אלירן כהן, אדי מינץ

 

הפועל עכו

אחת מנבחרות הגלאקטיקוס של הארצית, ולא בפעם הראשונה. עכו הינה אחת המועמדות הבכירות למצוא את עצמה בליגה הלאומית וכמו בשני הקייצים האחרונים - גם הפעם היא לא חסכה בכלום. הסגל שנבנה, בתוספת של שני זרים סבירים, יכול להשתלב בקלות בליגה הלאומית, אבל המשפט הזה ילך השנה עם לא מעט קבוצות אחרות בליגה.

אחרי מס' שנים של צמרת גבוהה תחת ידיו האמונות של יוסי בוכניק, אך ללא עליה (לנתניה ומוצקין זה דווקא כן הצליח) החליטו בהנהלה לרענן את עמדת המאמן הנצחית והביאו את שי מיניסטר. האחרון החזיר את אורן בן חמו הבלתי נגמר בן ה 39 והביא מספר כוכבים צעירים מהאזור (גל ברוך, רועי נברו, ניר נצר וגיא סהר) לצד לא מעט שחקנים בכירים שנשארו מהעונה שעברה.

כמו למשל הרכז אילן נניקשוילי, שעדיין מניח את רעיון הפרישה בצד, הקלעי ג'ונתן בייז שהיה בשנה שעברה אחד משחקני הספסל הטובים בליגה, והסנטר עידו קוז'יקרו, שהפעם יוביל את הקו הקדמי של הקבוצה ללא רז מנשה וג'רמיין הול שחיזקו אותו אשתקד.

סגל השחקנים: טל פרסלני, עידו קוזיקרו, אורן בן חמו, גל ברוך, אלמוג אסולין, ג'ונתן בייז, שגב גרליק, תומר הבר, רועי נברו, אילן נניקשווילי, ניר נצר, גיא סהר. מאמן: שי מיניסטר.

שימו לב ל:
טל פרסלני. הפורוורד הבכיר מהליגה הלאומית, שכל קבוצות הצפון הלאומיות רדפו אחריו, קיבל הצעה שלא ניתן לסרב לה וירד לארצית במטרה אחת בלבד - לחזור לליגה הלאומית יחד עם הפועל עכו (מחזיק בחוזה לשנתיים). זאת עונתו ה-14 של פרסלני כשחקן מקצועני, והוא מצטרף לעכו בעונה בה בעייני רבים הוא נמצא בכושר המשחק הטוב ביותר בקריירה שלו. האם הפעם הוא גם יוביל אותה לליגה השנייה?

מה יהיה?
על פניו, הסגל של עכו קצת נחלש ביחס לעונה שעברה. ובכל זאת, עדיין מדובר באחד הסגלים הטובים בליגה שאמור להתמודד עד הסוף על העלייה לליגה הלאומית. קל זה לא יהיה, מאחר וגם הסגלים של צפת, מגדל העמק, רמה"ש וחדרה מרשימים. התשובות יגיעו בפלייאוף, לשם שחקני עכו יצטרכו להגיע הכי ממוקדים. תשאלו את רמה"ש ונתניה שסיימו את הליגה הסדירה ראשונות בשנתיים האחרונות ולא עלו.

 

אליצור גבעת שמואל

עם חבורה שבחלקה כבר הולכת איתו תקופה ארוכה, חוזר אריאל פשין למחוז הדרומי של הליגה, הרגוע יותר מבין השניים, והוא ינסה להגיע עם הקבוצה אל מקום טוב במרכז הטבלה, אחרי עונה מפרכת בצפון. בהתחשב במה שאתם כבר יודעים על הליגה, זו בהחלט משימה אפשרית.

חן שרעבי, שנתן אשתקד עונה מצוינת, ימשיך להוביל את הפשינים גם השנה בצוותא עם תמיר שמחוני שחזר מפציעה. השניים יצטרפו בקו האחורי לחגי בראב ויונתן אלפסי, שכבר עשו את הסידור הזה בעבר, ולחבורה צעירה שתנסה לפרוץ בדקות המשחק הלא מעטות שצפויות לה.

את הקו הקדמי של הקבוצה יובילו גם השנה ניב סולומון, שבשקט בשקט כבר ביסס את מעמדו כאחד הגבוהים היעילים בארצית, והפורוורד ויטלי פליגל. בין הצעירים המעניינים שישחקו בקבוצה העונה תמצאו את בר שפע, בנו של דורון שפע, שהתקשה אשתקד לבוא ליידי ביטוי בלאומית במדי רעננה ויקווה לפרוץ השנה.

סגל הקבוצה: תמיר שמחוני, איתי גולדמן, יובל פדלון, חן שרעבי, יונתן אלפסי, חגי בראב, עמית פרז, בר שפע, עומרי סינבר, קובי בוכריס, ניב סלומון, ויטלי פליגל, יובל וקסלר. מאמן: אריאל פשין.

שימו לב..
אחרי למעלה משנה וחצי בה נעדר מהמגרשים עקב פציעה קשה, תמיר שמחוני חוזר לפרקט בה יקווה להתרומם שוב ולחזור לכושר משחק. המעטפת, על פניו, נהדרת. שלד שרץ יחד כמה וכמה שנים טובות, שחקנים איתם כבר הספיק לשתף פעולה בעבר (ניב סולומון, שנפצע גם הוא באותה עונה הזויה בחבל מודיעין) וקבוצה שכל מה שהיא צריכה כדי לקפוץ 2-3 מקומות למעלה יותר זה את הכשרון והפוטנציאל ששמחוני יכול להביא איתו למגרש. נשמע כמו דיל מצוין.

מה יהיה?
גבעת שמואל מכוונת לעונת מרכז טבלה רגועה בליגה, ואין שום דבר שימנע ממנה להיות שם. הסגל של אריאל פשין סך הכל מאוזן ומשלב בין שחקנים ותיקים ומנוסים לצד צעירים מוכשרים. אחרי המסעות הארוכים בצפון, גבעת שמואל תשוב לשחק קרוב לבית, אבל עם כל הכיף שבדבר, בקבוצה זוכרים היטב איך זה נגמר בפעם שעברה ויקוו שלא להגיע לשם פעם נוספת.