ראיון שחרור עם קטיה לויצקי

אחרי שבוע אינטנסיבי של משחקי גביע ושתי מסיבות עיתונאים ורגע שעולה לנסות ולזכות בגביע שני עם אשדוד ורביעי בסך הכל קטיה לויצקי, שכבר נשאלה הכל במהלך הקריירה מגיע לראיון על השאלות החשובות באמת, מנתחת את חצאי הגמר ואת הגמרים האחרונים (לא מה שחשבתם), נותנת תחזית מדויקת לקראת הגמר ומה הקשר לקרם ברולה?


| safsal

מכבי אשדוד חזרה לגמר הגביע, הקבוצה שזוכה באליפויות מאז שנת 2014 וזכתה בדאבל לפני שנתיים נעדרה בעונה שעברה ממעמד הגמר אחרי שהודחו ברבע על ידי אליצור חולון. מחר הן יפגשו שוב בקרב על התואר, אני שואל אם יש מוטיבציה מיוחדת בעקבות אותו משחק ולויצקי ענתה "לא חשבתי על זה, אבל נכון, זה בהחלט משהו שנרצה לתקן!" אבל זו לא הסיבה היחידה שהן מגיעות במוטיבציה מיוחדת מחר "בתחילת העונה הן אמרו עלינו שאנחנו משחקות בלי לב ונשמה. למחרת הגענו למשחק, ניצחנו והוכחנו שיש בנו הרבה לב ונשמה. אין דבר כזה שאין לב ונשמה בגמר. אני בטוחה שגם הן יבואו לתת הכל ומי שתצא ראשונה מהלחץ וההתרגשות גם תנצח כנראה את המשחק".

קטיה לויצקי (32, 190), הצטיינה ביום שני במשחק חצי הגמר עם 21 נקודות, 6 ריב' ו-4 אס', בניצחון של קבוצתה 82:71 על א.ס רמת השרון. מבלי להמעיט בתצוגה הנהדרת של לויצקי גם היא יודעת שנגד חולון עם 2 זרות נהדרות בצבע זה יהיה קשה יותר מהמשחק מול רמה"ש שחסרה את לורן ארווין "הזריקות שלקחתי במשחק האחרון הן זריקות שאני לוקחת בדרך כלל, פשוט הכדורים נכנסו באחוזים יותר טובים. וכן אני אצטרך להוכיח את עצמי עוד פעם ואם אתה נמדד לפי המשחק האחרון שלך אז מחר תמדוד אותי מחדש וחובת ההוכחה עלי".

ללויצקי כבר יש 3 גביעים עם 3 קבוצות שונות (רמה"ש, רמלה, אשדוד), אבל מבחינתה אי אפשר להגיד שזה "מספיק" תארים, "קודם כל שנה שעברה לא היינו. וכשאתה מפספס בשנה אז אתה מתגעגע לגביע. זה אולי לא הדובדבן של סוף השנה, על תואר שעבדת בשבילו כל השנה, אבל זה יותר מלחיץ מזה, כי במשחק נתון כשכל אחד יכול להפתיע כל אחד, יש לחץ מסוג אחר. אני מחכה לאתגרים האלה, למשחק אחד על כל הקופה, אני לא חושבת שאשמח מהזכייה בגביע כמו מהעובדה שכספורטאית עמדתי באתגר".

רגע לפני הגמר, ואחרי שכבר כל השאלות נשאלו, בכל זאת ביקשתי לברר עוד כמה סוגיות על גמרים וזכיות:

זמן קצר לפני שעליתן לשחק על הגמר התקיים חצי הגמר הראשון בו העפילה אליצור חולון אחרי ניצחון על הרצליה, הפתיע אותך?
זה היה משחק מוזר וקצת לא קל לצפייה. אני חושבת שבגלל שצ'ונג לא שיחקה חולון יצאו משיטת המשחק שלהן והרצליה זה עשה להן קצת בלאגן והוציא אותן מאיזון. אני חושבת שלפעמים אתה מתכונן למשחק ורואה סגל אחר, במיוחד אם זו שחקנית מרכזית זה יכול לבלבל אותך, אנחנו אנשים שעובדים בתבניות ואם אתה מוציא את הקבוצה מהתבנית זה נראה לך אולי קל מדי וכשאתה מתחיל לשחק אתה מגלה שזה קשה משחשבת, נראה לי שזה "שיחק" להרצליה עם הראש קצת. אבל בשיא הכנות אני באמת חשבתי שהרצליה יבואו הרבה יותר מוכנות. בכלל לאורך העונה הרגשתי שאני יותר מחזיקה מהרצליה ממה שהן החזיקו מעצמן.


נהנית?
המשחק היה צמוד וזה מה שעשה אותו מעניין. זה שחולון שיחקו עם שתי זרות, גרם לשחקניות אחרות ובעיקר לזליבנסקי לתת את משחק חייה ואני מאד אוהבת לראות שחקניות צעירות במיוחד כאלה שלאורך העונה משחקות באופן יציב טוב.


זמן קצר אחרי שהעפלתן לגמר התקיים אירוע גמר נוסף, הגמר של מאסטר שף. הפתיע אותך הזכיה?
פספסתי אותו כי לא הייתי בבית והאמת את רוב העונה אבל שמעתי שיהודה זכה.


אז תנתחי לי את הזכיה שלו ב"מבחן הדרך", הגיע לו?
אתה מתקיל אותי, ראיתי רק מספר פרקים במהלך העונה אז אני לא יכולה לנתח לך, אבל אני חייבת לציין שזו תוכנית ריאלטי מדהימה, לא כמו האח הגדול במאסטר שף, הם צריכים להראות את הכישרון שלהם... האנשים האלה סופר כישרוניים ועכשיו כמתחילה התחרות ב'בייק-אוף' , יכול להיות שאראה קצת כי ראיתי את האודישנים...


בייק-אוף? כמה אפשר להתרגש מפאי תפוחים?
אבל זה מה שיפה בתוכנית. כמו שאנשים אומרים את זה על כדורסל נשים, שהוא לא מעניין. אבל זו העבודה שלנו, זה מה שאנחנו מתעסקות כל יום כל היום. גם האנשים האלה, התפקיד שלהם להכין פאי תפוחים הכי טוב שהם יכולים ואנחנו צריכות לבוא ולשחק בגמר גביע לנשים בצורה הכי טובה שאנחנו יכולות ולהביא את היכולות שלנו לידי ביטוי. בגלל זה אולי אנחנו אנשים שונים, שלא מתעסקים בהכרח במה שנראה יותר טריוויאלי.


איזו מנה היית מכינה למנת הגמר?
אני כ"כ לא בשלנית וצריכה מוזה כדי לרצות לבשל. אני מכינה אוכל כדי לקיים את עצמי אבל אם בא לי למצוא איזה מתכון טוב, אז אני אנסה לבשל. מנת גמר? איזה מצרכים יש לי? (צוחקת) אין לי מנת גמר. אולי אכין קרם ברולה כי אני ממש אוהבת את הקינוח הזה ולשרוף עם הברנר את הסוכר למעלה שהצבע יהיה מושלם.


נחזור אחורה שבועיים בערך, לשבוע גורלי נוסף. הפועל חולון זכתה בגביע המדינה וכמה ימים אחרי נטע ברזילי זכתה בכוכב הבא, איזו זכייה היתה מפתיעה יותר?
לויצקי: נטע ברזילי, אני חושבת, שגם אנשים שלא רואים תוכניות ריאלטי בדרך כלל, חיכו לתוכנית ולנאמבר שלה. אני לא זוכרת את שאר המתמודדים, אולי חוץ ממרגי, אבל היא מדהימה, אני מתה ללכת להופעה שלה ואת האירוויזיון אראה רק בגללה. מה היה יותר מפתיע? שנטע זכתה.


עכשיו יש לחולון עוד קבוצה בגמר, הן יסיימו עם דאבל?
אם הם יעשו את זה, יגיע להם כל הכבוד, באמת. אבל אני חושבת שיהיה להם מאד-מאד קשה לעשות את זה כי אשדוד הולכות לנצח, אם לנתח את ההתמודדות לפני שמתחילה אני חושבת שעל הנייר יש לנו יותר נסיון ושחקניות שברגעים המכריעים יודעות להופיע ולתת עבודה. זה מה שיפה בקבוצה שלנו, אם אתה עוצר שחקנית אחת זה לא אומר שתעצור את אשדוד. אני חושבת שאנחנו מגיעות הרבה יותר מוכנות, יש לנו את עדן שהכין אותנו לכל סיטואציה אפשרית שיכולה לקרות במשחק, אנחנו מכירות אותן יותר טוב ממה שהן מכירות את עצמן. עכשיו אנחנו יודעים הכל, מוכנים להכל וצריך לבוא ועם הלחץ לתת עבודה.


 
"החלום שלי – להשתתף במרוץ למיליון"
לויצקי תחרותית, שואפת לתארים, אליפויות, אבל חלום חייה נמצא במקום אחר וכשאני שואל אותה באיזו תוכנית תרצה לזכות במליון היא לא מהססת ועונה "המרוץ למיליון, קל" וממשיכה " וואו. חלום שלי. אני חושבת גם שהייתי מאד טובה בזה, למרות שאני כנראה לא מבינה כמה המשימות האלה מעייפות. אם מתישהו אצליח להגשים את החלום ולהשתתף במרוץ למליון, מבחינתי את שלי עשיתי."


ובכל זאת יש משחק גמר מחר וצריך קצת רצינות אז אנחנו משתדלים לחזור ולדבר על כדורסל - אשדוד בגברים עפה בחצי גמר, את מרגישה שיש עכשיו בעיר לחץ עליכן לנצח?
לא, אני חושבת שאין כ"כ קשר בין אוהדי הגברים לאוהדי קבוצת הנשים. אני חושבת שהיה פחות לחץ על אשדוד גברים לנצח, ממה שיש עלינו. מאחר והיינו שם וכבר הבאנו תארים בשנים האחרונות אז מצפים מאיתנו להמשיך ולזכות. לדעתי ההפסד של אשדוד בחצי הגמר מתקבל יותר מהפסד שלנו, אם נפסיד בגמר....


יצלבו אתכן במקרה של הפסד?
לא, אבל "ישתתפו בצערנו". כשיש ציפיות זה דבר טוב - זה אומר שהצלחנו להרגיל את הקהל לניצחונות והוא פחות מקבל את ההפסדים, הצלחנו לייצב את אשדוד כקבוצת צמרת ששואפת לתארים. אולי זו ההזדמנות באמת להגיד שהקהל שלנו מדהים, הוא הרבה יותר מקהל, ממש משפחה. את חלקם אני רואה יותר ממה שאני רואה את ההורים שלי.


גם שנה שעברה היו משחקים צמודים בחצי הגמר ואז הגיע הגמר והיה חד צדדי. זו התוכנית גם השנה?
הלוואי וזה מה שיהיה, כי להגיע לדקות האחרונות זה לוקח לנו שנים מהחיים. זה קרה ברבע גמר נגד רמלה, אולי זה טוב לקהל אבל אני מעדיפה "בלואו-אאוט" ממשחק צמוד.


מה ייגרום לך לזכור את הגמר הזה כאירוע משמעותי בקריירה?
התקלת אותי. לפני ארבע שנים היה את הריקוד עם רמלה, זו זכייה שזכורה לי. אז אני מניחה שמה שהופך זכייה לזכורה היא הדינמיקה שיש בין השחקניות בקבוצה. מהלכים של משחק אני לא זוכרת בכלל, המוח שלי לא זוכר את זה כפרט חשוב. כך שהדברים שאני אזכור הם הכיף בחדר הלבשה וגם השנה יש לנו כמה דברים בקבוצה שאנחנו עושים ונעשה לפני המשחק – אבל לצערי אני לא יכולה לספר עליהם, אבל אותם אני אזכור.


לסיכום, בואי נעזוב את הדיפלומטיות - כמה ייגמר מחר?
11 לנו.


סקור גבוה?
לדעתי זה יהיה באזור ה-70 וחולון ייקלעו פחות מ-67. תעשה את החשבון לבד.