תקציבים צנועים, מטרות גבוהות?

למרות התקציב המקוצץ, הפועל מעלות פותחת עונה עם סגל מעניין, מאמן מנוסה מאוד שיודע לקחת קבוצות קדימה ומטרות גבוהות. ובדרום: מכבים רעות, שרק עלתה מליגה א', תנסה לתקוע יתד בארצית. ממשיכים להתכונן לעונת המשחקים בליגה הארצית. (צילום: פרטי)


| אלירן כהן, אדי מינץ

 

הפועל מעלות

אחרי שנתיים ראשונות ומוצלחות בליגה שהספיקו לטופ-פור מעלות עברה קיצוץ תקציבי שהכריח אותה לבניה הרבה יותר צנועה. שי מיניסטר, מאמן העונה שעברה, שהלך לכסף הגדול של עכו לקח איתו את העוגן של מעלות בשנים האחרונות - אורן בן חמו הבלתי נגמר כשבדרך הוא עושה הצרחה עם מיודענו יוסי בוכניק שבאמת הצליח להוציא מקבוצתו הקודמת, עכו, את כל מה שהוא יכל וחווה שם שלוש שנים נפלאות, שכולן הסתיימו בפלייאוף העליון.

על אף הקיצוץ התקציבי, הצליח בוכניק להעמיד במעלות סגל לא רע, שבדיוק כמו בשנים האחרונות ישלב בין חבורה צעירה ולוחמת לצד גוארדיה ותיקה ומנוסה. בין חברי הגוארדיה הזו תמצאו את ולאדי ירמישין, שחוזר לאזור הצפון שם העביר שנים ארוכות בראשית הקריירה שלו, ערן סעודאי, שעלה עם הקבוצה מליגה א' ואשתקד הוביל את כרמיאל כמעט לבדו, ורותם ברזילאי, שעלה לא מכבר ללאומית עם הפועל חיפה ומוצקין. בחמישייה הראשונה תמצאו גם את רועי יחיא ואסף רוטשטיין, כשעל הספסל - הרבה צעירים שיקבלו מבוכניק את הצ׳אנס לקחת את הקבוצה, שוב, לפלייאוף.

סגל השחקנים: רותם ברזילאי, גיא גרינשטיין, רועי יחיא, ולאדי ירמישין, שליו הר-אבן, רם זקס, ערן סעודאי, אלון כהן, אור לוין, בן פריינטה, עמית קמרי, אסף רוטשטיין, אורי רצ'בסק. מאמן: יוסי בוכניק.

שימו לב ל:
רועי יחיא. הקלעי הנהדר, בוגר מחלקת הנוער של קריית אתא, יורד לליגה השלישית לראשונה בקריירה וזאת לאחר שנתיים מוצלחות בשתי הקרייתיות (אתא את מוצקין) מהלאומית. בגילאי הנוער הוא סיים משחקים בליגת העל לתיכוניים עם למעלה מ-30 נק' למשחק והעונה הוא ינסה להיות שחקן רוטציה משמעותי גם בבוגרים, אחרי שבלאומית בילה בעיקר כמחליף שני ושלישי. יצליח לו?

מה יהיה ?
אם בשנים הקודמות מעלות נבנתה לצמרת הגבוהה אזי השנה גם מקום טוב באמצע יהיה מספק. אמנם הסגלים של בוכניק בדר"כ ממצים את הפוטנציאל שלהם ואף מעבר לו וסגל השחקנים כולל כמה שמות מאוד מנוסים, אבל הגיל עושה את שלו וקשה להאמין שהישגי השנתיים האחרונות ישוחזרו. עונה טובה באמצע תהיה אחלה, אבל מה שחשוב באמת הוא שעוד ועוד אוהדים יגלו את הקבוצה והפוטנציאל שיש לה לעיר. ויש לה.

 

מכבי מכבים רעות

אלופת ליגה א' מרכז, שדרסה את כל העומד בדרכה אשתקד (ולא שזה היה קשה, בליגה של 10 קבוצות בלבד עם חמישייה שגדולה על הליגה) תקווה שלא ללכת בדרכה של האלופה הקודמת - הפועל נען, שצללה חזרה לליגה הרביעית, אלא יותר למקום אליו הגיעה האלופה הקודמת, הפועל חבל מודיעין, שמשנה לשנה מכוונת גבוה יותר בטבלת הליגה.

בסגל של נמרוד כהן, מאמן הקבוצה ב- 5 השנים האחרונות, לא תמצאו הרבה שמות מסקרנים. בעיקר חבר'ה צעירים שחלקם נשארו לעונה נוספת, חלקם גדלו בעיר, שיחקו בסביבה, וחיפשו הזדמנות לחזור, ואחרים הגיעו כדי לקבל את הצ׳אנס להשתלב ולקבל דקות משחק משמעותיות בליגה השלישית.

למשל, האחים לבית ניניו ואריאל ברנץ ש"חזרו הביתה". למשל יונתן אברמסון שחזר לליגה. למשל הצמד נועם קמחי וטל בקלו שבילו את העונה שעברה עם הפועל באר שבע. למשל אביב קושמקוב, דין אליעזר ועדי ברגמן הצעירים שכבר עברו כמה תחנות בליגה הזו.

החבורה הותיקה כוללת בעיקר שחקן אחד, הסנטר שחר כהן, שממרומי גילו יוביל את הקו הקדמי של הקבוצה כשלצידו הפורוורד תומר כהן שביסס את מעמדו כאחד הפורוורדים היעילים בליגה.

שימו לב ל...
באמצע העונה שעברה החליט עדי ברגמן לקחת פסק זמן מכדורסל ולנסות לקדם קריירה מסוג קצת אחר. אומרים שהלך לו לא רע, כך שלא לגמרי ברור לנו למה הוא החליט לחזור לשחק, אבל כנראה שגם לו אין באמת תשובה מספיק טובה לשאלה הזו. כך או כך, מכבים רעות תזכה השנה ליהנות מאחד הצעירים היותר מסקרנים ששיחקו בליגה בשנים האחרונות (וגם נבחר פעם או פעמיים לשחקן הצעיר של העונה, אנחנו לא לגמרי זוכרים) ותקווה שהרעב שהביא אותו לחזור לשחק יביא אותה לחוף מבטחים כבר בשלבים המוקדמים של העונה.

מה יהיה?
כשחצי ליגה מעמידה סגלים שהגיל הממוצע בהם (נו טוב, להוציא שחקן או שניים) עומד על 22, קשה לנחש למי יתחבר יותר ולמי יתחבר פחות. חוסר הניסיון של מכבים רעות, כקבוצה, עלול להיות בעוכרייה בשבועות הראשונים של העונה, אולם מהצד השני קבוצות צעירות שעורכות את הביקור הראשון שלהן בליגה בדרך כלל מוציאות ממנו את המיטב. אנחנו הולכים על השארות נינוחה בליגה.

נמרוד כהן (צילום: פרטי)