ארצית: היום הקובע

6 קבוצות עדיין במאבק על המקומות האחרונים בפלייאוף, כשחצי מהן תלויות רק בעצמן. צפת מחכה למעידה של רמה"ש שרוצה פלייאוף שני ברציפות, ר"ג וגבע"ש לכזאת של לוד וחבל איילות. ועוד עניין קטן שלא סגור בצפון הוא מי תסיים את העונה במבחנים - נצרת עלית או קרית ביאליק.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

דרום

מכבי פ"ת (7) – מכבי שדרות (2) (19:00, 'עולמות', פ"ת. בסיבוב הקודם: 71-67 לשדרות)
הפועל חבל איילות (3) – מכבי שוהם (9) (19:00, קיבוץ יטבתה. בסיבוב הקודם: 72:65 לשוהם)
מכבי עירוני ר"ג (6) – הפועל חבל מודיעין (1) (19:00, זיסמן, ר"ג. בסיבוב הקודם: 79:64 לחבלמו)
מכבי בת-ים (11) – מכבי מעלה אדומים (8) (19:30, אולם החשמונאים בת-ים. בסיבוב הקודם:  74:68 למעלה)
מכבי מכבים / רעות (10) – אליצור גבעת שמואל (5) (20:30, תיכון מור, מודיעין. בסיבוב הקודם: 77:58 לגבע"ש)
אליצור פ"ת / גבעתיים (12) – הפועל לוד (4) (20:30, אולם תל'ם, גבעתיים. בסיבוב הקודם: 107:51 ללוד)   

 

צפון

הפועל נצרת עילית (9) - מ.ס. צפת (5) (בסיבוב הקודם 82:99 לצפת)
א.ס. רמה"ש (4) - מכבי חדרה (6) (בסיבוב הקודם 79:85 לרמה"ש)
הפועל מעלות (8) - בית"ר כפר יונה (11) (בסיבוב הקודם 74:81 לכפר יונה)
הפועל עכו (1) - הפועל עמר חפר (7) (בסיבוב הקודם 74:107 לעכו)
הפועל כפר קאסם (2) - מכבי קריית ביאליק (10) (בסיבוב הקודם 61:83 לכפר קאסם)
הפועל מגדל העמק (3) - מכבי כרמיאל (12) (בסיבוב הקודם 72:83 למגדל)

 

זהו. המחזור האחרון של העונה הסדירה הגיע ואחרי שנקבעו היורדות (בת-ים ואליצור גבעתיים) הקבוצה שתלך למבחנים (מכבים/רעות) ושתי הקבוצות הראשונות בפלייאוף (חבלמו ושדרות), נותרו על הפרק שני הכרטיסים האחרונים שעליהם מתחרות ארבע קבוצות.

ננסה לעשות לכם סדר בתמונת הסיכויים: במצב הטוב ביותר ואלו שתלויות רק בעצמן- חבל איילות ולוד להן 12 ניצחונות ומחזיקות ביתרון נקודה על ר"ג, גבע"ש ופ"ת, וניצחון במשחקים שלהן יתן להן את הכרטיס בלי חישובים מיותרים. בעוד לוד מקבלת יריבה בהזמנה, את אליצור פ"ת/גבעתיים החלשה והאחרונה בטבלה אותה דרסה בסיבוב הקודם ב-56 הפרש, איילות תתמודד מול "הסוס השחור"  שלה, מכבי שוהם. שוהם אמנם איבדה עניין בליגה, אבל גם ניצחה אותה כבר 3 פעמים העונה (פעמיים בגביע) והביסה אותה בגמר הגביע בעונה שעברה. במידה ולוד תנצח כצפוי ואיילות תצליח להתגבר על 'השדים' שלה, שתיהן יהיו בפלייאוף.

היה ושתיהן יפסידו או אחת מהן, הדבר נותן פתח של תקוה לקבוצות שמחזיקות במאזן של 11 ניצחונות ויפתח טבלה פנימית מסובכת של חישובים פנימיים. מי שלא תהיה שם בוודאות זו מכבי פ"ת, לה  יש את המאזן הפנימי הגרוע ביותר בין כל החמש, ובכל תרחיש שלא יהיה היא אינה יכולה להעפיל. ולשתיים שכן- לר"ג שתהיה חייבת לנצח מצפה המשחק הקשה ביותר, נגד חבלמו המוליכה שממש לא רוצה להיכנס לפלייאוף עם הפסד מיותר, ואילו לגבע"ש מצפה משחק נוח יותר על הנייר מול מכבים/רעות אבל הן כאמור תחכה לבשורות מיתר המגרשים. מה שבטוח- יהיה מרתק.

בצפון מחזור מלא לפנינו כששלושה משחקים מכריעים גורלות ושלושה משחקים בשביל הכיף. המשחק בכפר קאסם אמנם קובע רק לקרית ביאליק, אבל המארחת בכושר נפלא (15 ניצחונות ב 16 משחקים אחרונים) וקשה להאמין שתרצה להוריד רגל מהגז דווקא רגע לפני הפלייאוף. המשחק חשוב נוסף הינו בין הרביעית מרמה"ש לשישית מחדרה שנמצאת גם היא בכושר טוב מאוד (ניצחה ב 5 מששת משחקיה האחרונים). ובשני המשחקים האלו יפזלו למשחק המרכזי של הערב, בין הפועל נצרת עילית שמנסה להימלט מהמבחנים ובין מ.ס. צפת שעוד מקווה להשתחל עם הבאזר לפלייאוף. קרית ביאליק רוצה ניצחון של צפת, רמה"ש תעדיף ניצחון של נצרת עלית למרות שהיא במילא תלויה בעצמה.