ארצית: חוזרים לליגה

פגרת גביע האיגוד מאחורינו, ואנחנו חוזרים למחזור החמישי בארצית עם משחקי צמרת. בצפון מפגש בין השניה לשלישית כשמגדל העמק מארחת את רמה"ש, כפר קאסם שנמצאת בתקופה טובה תנסה להפתיע את עכו המוליכה. בדרום קרב ישיר בין הטוענות לכתר שדרות וחבל מודיעין, מעלה אדומים תנסה להתאושש מההפסד בגביע נגד גבעת שמואל.


| שלום סיונוב, אדי מינץ

 

צפון:

הפועל עכו (1) - הפועל כפר קאסם (8)  (19:00, משה שרת, עכו)
הפועל נצרת עילית (9) - הפועל מעלות (10) (19:30, אולם ספורט אלון, נצרת עלית)
הפועל מגדל העמק (2) - א.ס. רמה"ש (3) (20:00, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק)
מכבי ק. ביאליק (7) - מכבי חדרה (11) (20:00, אולם הרקפות, קרית ביאליק)
מכבי כרמיאל (4) - בית"ר כפר יונה (12) (20:00, היכל הורוביץ, כרמיאל)
מ.ס. צפת (6) - הפועל עמק חפר (5) (20:00, אולם פיס ז'בוטינסקי, צפת)

 

דרום:

הפועל חבל איילות (5) - מכבי ר"ג (3) (18:00, יטבתה)
מכבי בת ים (8) - מכבי פ"ת (7) (19:30, אולם חשמונאים, בת ים)
מכבי שוהם (12) - הפועל לוד (6) (20:00, אולם ניצנים, שוהם)
מכבי שדרות (4) - הפועל חבל מודיעין (2) (20:30, אולם גיטיס, שדרות)
אליצור גבעת שמואל (10)- מכבי מעלה אדומים (1)  (20:30, מרכז נריה, גבעת שמואל)
מכבי מכבים רעות (11) - אליצור פ"ת \ גבעתיים (9) (שלישי, 20:30, תיכון מור, רעות)

 

אחרי הפסקה של שבועיים שנוצלה למשחקי גביע האיגוד... טוב, לא באמת, הרי הארציות בכלל לא נרשמו. הן נחו להן. אז חזרנו ממנוחת החורף הקצרה היישר למחזור מספר 5 שבישל לנו משחק צמרת בין השנייה ממגדל העמק לשלישית מרמה"ש כשהאחרונים לא יכולים להרשות לעצמם עוד הפסד. עוד משחק מעניין הינו בין הקבוצה הלוהטת בליגה מעכו לבין כפר קאסם שמפתחת מומנט אחרי פתיחה חלשה.    

גם בדרום מחכה לנו מחזור מאוד מעניין עם משחק עונה בין מכבי שדרות להפועל חבל מודיעין, שתי הקבוצות שבנו קבוצות עם מטרה אחת! עליה לליגה הלאומית. מה יש לנו עוד? מעלה אדומים ומכבי רמת גן ירצו להמשיך את המומנטום שלהם ולהגיע ל-0-5 עם ניצחונות על איילות וגבעת שמואל. מעלה אדומים מגיעה אחרי הפסד מפתיע בגביע האיגוד לאליצור רמלה.

וחוץ ממשחקי ההיי לייט, מה עוד מחכה לנו ?

בדיוק מחצית מקבוצות הצפון מחזיקות במאזן של 2-2 כך שהחלוקה בין הצמרת (עכו-מגדל העמק ורמה"ש) ובין התחתית (מעלות-חדרה וכפר יונה) ברורה למדי. מעלות, שקיבלה הגרלת פתיחה קשה, תנסה לטפס ממקומה הלא טבעי דווקא במשחק חוץ בנצרת עילית וכך גם חדרה (4-0 מפתיע לרעה) בקרב המכביות בקריית ביאליק המפתיעה לטובה. שאר הקבוצות ינסו לשבור את התקרות שבין התחתית לבטן כך שסה"כ לא יהיה משעמם.   

 

טריוויות

- הפועל עכו הינה הקבוצה הכי התקפית בליגה עם כמעט 100 נק' למשחק (96 ליתר דיוק) כשטל פרסלני מחזיק בממוצע של 30 נק' ב 30 דק'. מר נקודה לדקה.

- קבוצת ההגנה הכי טובה בליגה הינה דווקא נצרת עלית מהתחתית שסופגת 70 נק' בלבד למשחק.

- שימו לב כמה קבלני עליות יש במשחק העונה בין שדרות לחבל מודיעין. ארז מרקוביץ (עלה ליגה עם 4 קבוצות) מתן נאור (הפועל תל אביב ונתניה), אסף אוחנה (אשקלון) רגב זנזורי ( אשקלון) תומר פיסצקי (קרית גת, אשקלון) ויונתן שטרקמן (אשקלון).