ארצית: מי תברח מהתחתית?

כפר יונה וחדרה שנועלות את הטבלה הצפונית נפגשות ראש בראש, בקצה השני של הליגה מחכה לנו מפגש מעניין בין מגדל העמק לכפר קאסם. בדרום גבעת שמואל מארחת את פ"ת גבעתיים שנמצאות עמוק בתחתית וחייבות ניצחון, שוהם נגד בת ים ולוד מארחת את המובילה מחבל מודיעין.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

צפון

בית"ר כפר יונה (12) - מכבי חדרה (11) (19:00, איש שלום, כפר יונה)
הפועל מגדל העמק (2) - הפועל כפר קאסם (5) (20:00, יערת העמק, מגדל העמק)
מכבי ק.ביאליק (7) - הפועל נצרת עלית (10) (20:00, הרקפות, קרית ביאליק)
מכבי כרמיאל (6) - הפועל עכו (1) (20:00, היכל הורוביץ, כרמיאל)
הפועל צפת (3) - הפועל מעלות (9) (20:00, אולם הפי ז'בוטינסקי, צפת)
הפועל עמק חפר (8) - א.ס רמה"ש (4) (20:30, רופין)

 

דרום

הפועל חבל איילות- מכבי פתח תקווה 73:71
מכבי מעלה אדומים (6) – מכבי רמת גן (7) (19:00, מעלה אדומים)
הפועל לוד (5) – הפועל חבל מודיעין (1) (19:30, אולם תיכון מדעים, לוד)
מכבי שדרות (3) – מכבי מכבים/רעות (9) (20:30, אולם גיטיס, שדרות)
מכבי שוהם (8) – מכבי בת-ים (12) (20:30, אולם ניצנים, שוהם)
אליצור גבעת שמואל (11) – אליצור פתח תקוה/גבעתיים (10) (20:30, ביה"ס נריה, גבעת שמואל)

 

במשחק שפתח את המחזור התשיעי ביום שישי השיגה מכבי פ"ת ניצחון חשוב ביטבתה והנחילה הפסד ביתי ראשון העונה לאיילות. בעקבות הניצחון פ"ת קפצה למקום השני ונראה שאחרי פתיחת העונה הצולעת, בפ"ת מצאו את ההרכב הנכון וסופרים כבר שישה ניצחונות רצופים, שבוע לפני המשחק הסופר מסקרן מול חבל מודיעין המוליכה. חבלמו עצמה תפגוש למשחק מסקרן לא פחות וגם לא פשוט את לוד העיקשת, עוד אחת שרוצה להיות בטופ 4 בסוף השנה. מעבר למשחק הזה, המוקד יעמוד הפעם בתחתית, כשנראה לפחות שני משחקים "על שש נקודות":  מכבי שוהם שהייתה האחרונה להשיג ניצחון, עומדת כבר על רצף של שניים כאלו שהקפיצו אותה למקום השמיני ותארח את מי שהחליפה אותה במקום האחרון- מכבי בת-ים. בת-ים, אחרי התבוסה לשדרות בשבוע שעבר חייבת ניצחון מול יריבה בסדר הגודל שלה. בגבעת שמואל יפגשו שתי האליצוריות השכנות, (גם בטבלה וגם גיאוגרפית) כשגבעת שמואל תארח את פ"ת / גבעתיים. לשתיים מאזן זהה ושתיהן רוצות להימלט מעל הקו האדום.

אחרי שמונה מחזורים כבר אפשר לראות שהטבלה הצפונית מחולקת ל-3 חלקים: 5 קבוצות מרכיבות את המתמודדות לטופ פור, 4 קבוצות מרכז טבלה ו-3 קבוצות הנאבקות לצאת מהאזור המסוכן המוביל לליגה א' או למבחנים. המשחק המרכזי השבוע הינו בין הסגנית ממגדל העמק לעולה החדשה מכפר קאסם הממוקמת במקום החמישי. משחק מרתק נוסף יהיה דווקא בחלק התחתון של הטבלה, משחק ראש בראש בין שתי האחרונות, כפר יונה וחדרה, שזקוקות לניצחון כמו אויר לנשימה. עוד כמה משחקים מעניינים בין ביאליק ונצרת עלית, כרמיאל ועכו, צפת ומעלות, ואחרונים חביבים הם החברים מהעמק (חפר) שיארחו את החברים מהרמה (שרון). 

 

דברים שכדאי לדעת:

- כרמיאל ועכו שנפגשות השבוע עשו לפני שבועיים הצרחה והחליפו ביניהן רכזים, כשיבגני חולדוב עבר לעכו ושגב גרילק לכרמיאל. שתיהן ניצחו בשבוע שעבר, השבוע אחת תפסיד.

- צפת מגיעה למפגש מול מעלות בתנופה גדולה וברצף של 4 ניצחונות בהם קלעה כ-95 נק' למשחק, מול יריבה שקולעת 69 נק' למשחק בלבד. נראה לא כוחות.  

- שתי קבוצות בתנופה גדולה נפגשות ראש בראש במאבק פלייאוף פוטנציאלי. מגדל העמק שניצחה 7 משמונת משחקיה וכפר קאסם שניצחה 5 מששת משחקיה האחרונים. בהחלט משחק של הצהרת כוונות.

- המשחק בין אליצור גבעת שמואל לאליצור פ"ת גבעתיים יפגיש גם בין שתי ההתקפות הגרועות בליגה. בגבעה ינסו לקבל עידוד מכך שמולם תעמוד גם ההגנה החלשה מכולן, מה שאולי יסייע לה להשיג ניצחון ביתי ראשון העונה. המקומיים גם יהנו לראשונה העונה משירותיו של עוז וטורי שהצטרף לקבוצה השבוע, לאחר שבשבוע שעבר עוד נתן משחק שיא בכרמיאל כשעזר לה לנצח עם 34 נק' אישיות.

- מעלה אדומים ועירוני רמת גן שעד לפני שלושה מחזורים איישו ביחד את הרביעייה הראשונה סופרות ביחד כבר 8 הפסדים רצופים בכל המסגרות, ואת המיקום הכי נמוך של שתיהן העונה. עבור אחת מהן, הנאחס ישבור הערב.

- מי זוכר שרק לפני שנתיים מכבי בת-ים ומכבי שוהם סיימו עונה נהדרת עם 30 ניצחונות משותפים והתמודדו אחת נגד השנייה בקרב מרתק בחצי גמר הפלייאוף. לשם השוואה, נכון להערב, אחרי כמעט חצי עונה, לשתיהן יש ביחד 3 בלבד.