ארצית: מקצה לקצה

אחרי כמה מחזורים של קרבות צמרת מעניינים וחמים, יש לנו מחזור "רגוע" השבוע כשרובו מפגשים בין הצמרת לתחתית בשני המחוזות. בדרום מחכה לנו מפגש אמצע טבלה מעניין בין חבל איילות למעלה אדומים, שוהם תנסה ל המשיך במומנטום ולהפתיע את פ"ת. בצפון מגדל העמק מארחת את עמק חפר ומעלות מארחת את רמה"ש.


| אדי מינץ, ענר חתואל

דרום

הפועל חבל איילות (6) – מכבי מעלה אדומים (5) (18:00, קיבוץ יטבתה. בסיבוב הקודם:  87-70 למעלה אדומים)

מכבי בת-ים (11) – הפועל חבל מודיעין (1) (19:30, אולם החשמונאים, בת-ים. בסיבוב הקודם: 89-83 לחבלמו)

מכבי שוהם (9) – מכבי פ"ת (4) (20:00, אולם ניצנים, שוהם. בסיבוב הקודם: 84-75 לפ"ת)

מכבי שדרות (2) – אליצור גבעת שמואל (8) (אולם גיטיס, שדרות. בסיבוב הקודם:  69-60 לשדרות)

אליצור פ"ת/גבעתיים (12) – מכבי עירוני רמת גן (7) (יתקיים ביום ג', אולם תל'ם גבעתיים. בסיבוב הקודם:  88-68 לר"ג

מכבי מכבים/רעות (10) – הפועל לוד (3) (יתקיים ביום ג', תיכון מור, רעות. בסיבוב הקודם: 82-81 ללוד)

 

צפון

הפועל עכו (1) - מכבי חדרה (9) (19:00, משה שרת, עכו. בסיבוב הקודם 81:89 לעכו)

הפועל מעלות (7) - א.ס. רמה"ש (5) (20:00, הזית, מעלות. בסיבוב הקודם 67:77 לרמה"ש)

מכבי כרמיאל (11) - הפועל כפר קאסם (2) (20:00, היכל הורוביץ, כרמיאל. בסיבוב הקודם 85:87 לכרמיאל)

הפועל מגדל העמק (3) - הפועל עמק חפר (6) (20:00, חט"ב יערת העמק, מגדל העמק. בסיבוב הקודם 93:95 למגדל העמק)

הפועל נצרת עילית (8) - ביתר כפר יונה (12) (19:30, אולם אלון, נצרת עלית. בסיבוב הקודם 66:67 לנצרת עילית)

מכבי קריית ביאליק (10) - הפועל צפת (4) (20:00, הרקפות, קרית ביאליק. בסיבוב הקודם 88:101 לצפת)

 

הסיבוב השני כבר בעיצומו, קר בחוץ, חם באולם. בניגוד למחזור הקודם הנוכחי לא ממש זימן לנו משחקי צמרת אלה כמעט אך ורק משחקי קצוות. אלופת החורף מעכו תארח את חדרה מהתחתית כשהיא מקווה שלא צפויות לה הפתעות מהיריבה שעל הנייר נבנתה לצמרת אבל העינינים התחברו שם העונה פחות טוב. הסגנית הטרייה מכפר קאסם תתארח בכרמיאל (שטרם ניצחה העונה בביתה ולו פעם אחת) ותנסה לגמול למארחת על ההפסד המפתיע בסיבוב הקודם.

השלישית ממגדל העמק תארח בדרבי העמקים הגדול את עמק חפר (הקבוצה היחידה בליגה שאינה צמרת ואינה תחתית, מרכז טבלה של קבוצה אחת) והרביעית מצפת תתארח אצל ביאליק, אחת מארבע הקבוצות בדבוקה שלה מאזן 8-4. מעלות, שגם לה, בדיוק כמו לכרמיאל, מאזן בית מדהים של 6-0, תארח את רמה"ש מהמקום החמישי ואחרונים חביבים, נצרת עילית וכפר יונה האחרונה, יפגשו לקרב תחתית חשוב עבור שתיהן. 

בדרום, פחות או יותר אותו הדבר. חבלמו הבלתי מנוצחת שכבר קרובה מאוד להבטיח את מקומה בפלייאוף תצא למשחק חוץ בבת-ים נגד סגנית נועלת הטבלה, ואילו סגניתה, מכבי שדרות, תצא למשחק חוץ בגבעת שמואל ותנסה לא להיות מופתעת הפעם לאחר שנוצחה במפתיע בשבוע שעבר בשוהם. גם לוד השלישית אמורה להתגבר על מכבים/רעות מהתחתית. שתי הקבוצות הכי לא יציבות בליגה, חבל איילות ומעלה אדומים יפגשו למשחק אמצע טבלה מסקרן, וינסו להשיג יתרון במירוץ לפלייאוף.  

 

דברים שכדאי לדעת:

- עפ"י הטבלה זה אולי מפגש בין קבוצת צמרת לקבוצת תחתית, אבל המומנטום מספר לנו משהו אחר לגמרי. מכבי פ"ת סופרת כבר שלושה הפסדי ליגה רצופים בעוד מכבי שוהם עם רצף של שלושה ניצחונות (אחד בגביע) תגיע אחרת לגמרי למפגש הזה. אם מישהו מחפש הפתעה, יש סיכוי שזה המשחק שלכם.

- ועם במקומות להפתעה עסקינן, אליצור גבעת שמואל פתחה רע מאוד את העונה, עם ניצחון בודד בשבעת המשחקים הראשונים. אבל מאז אמצע דצמבר היא כבר עם ארבעה ניצחונות מחמש, והפעם היא מקבלת יריבה מהצמרת הגבוהה (שדרות) שתציב לה מכשול רציני. השאלה המעניינת היא אם הוא יהיה מספיק עביר בשבילה.

- מפגש דורות יערך באולם תל'ם בשלישי. אליצור פ'ת/גבעתיים מציגה את הסגל המבוגר בליגה עם לא פחות מחמישה שחקנים שנמצאים כבר עמוק בעשור החמישי לחייהם (ביניהם אושיות כדורסל ותיקות כמאיר טפירו, ישראל שיינפלד ותומר אטלס), בעוד יריבתה, עירוני רמת גן מציגה קבוצה צעירה במיוחד בה השחקן הכי מבוגר הוא בן 23 (כשרובם הרבה מתחת). האם הניסיון יהיה זה שינצח, או כמו שקרה בסיבוב הקודם יהיו אלה הנעורים? יהיה מעניין לראות.

- כפר קאסם מגיעה למפגש הקצוות בכרמיאל בתנופה אדירה כשהיא מציינת כבר שבעה ניצחונות רצופים. היא גם זוכרת את ההפסד הבייתי המפתיע בסיבוב הקודם שהנחילה לה כרמיאל שמצידה מציינת מאזן ביתי עגום של 6-0. מישהו מוכן להמר על התוצאה?

-  שתים מארבע קבוצות ההתקפה הכי גרועות בליגה (נצרת עילית וכפר יונה) נפגשות ראש בראש.

- ביאליק, אחת מקבוצות ההתקפה הגרועות בליגה, מארחת את צפת, אחת מקבוצות ההגנה הגרועות בליגה. אז מה יהיה לנו? כנראה נשאר עם ההתקפה הצפתית (שניה רק לעכו).