ארצית: פ"ת תעצור את חבלמו?

קרב הלוהטות של הדרום יפגשו ב'עולמות' כשמכבי פ"ת תארח את הפועל חבל מודיעין. בת ים מארחת את גבעת שמואל כשהשתיים מחפשות להתרחק עוד מתחתית, פ"ת גבעתיים מארחת את מעלה אדומים. בצפון קרב תחתית בין נצרת עלית לכרמיאל, צפת תנסה לגבור על עכו וכפר קאסם מול חדרה. את 2019 יפתח לנו המשחק בין מעלות לעמק חפר. (צילום: פרטי)


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

דרום

הפועל חבל איילות – מכבי שדרות 75:90

מכבי פ"ת (3) – הפועל חבל מודיעין (1) (19:00, 'עולמות', פ"ת)

מכבי בת-ים (9) – אליצור גבעת שמואל (8) (19:30, אולם החשמונאים, בת-ים)

אליצור פ"ת/גבעתיים (12) – מכבי מעלה אדומים (5) (20:30, אולם תלם, גבעתיים)

מכבי מכבים/רעות (10) – מכבי שוהם (11) (יתקיים ביום ד', 2.1)

הפועל לוד ( 7) – מכבי עירוני רמת גן (6) (יתקיים ביום ה', 3.1)

 

צפון

א.ס. רמה"ש (4) - בית"ר כפר יונה (12) (19:00, קרית יערים, רמה"ש)

הפועל עכו (1) - מ.ס. צפת (5) (19:00, משה שרת, עכו)

הפועל נצרת עלית (10) - מכבי כרמיאל (11) (19:30, אולם ספורט אלון)

הפועל מגדל העמק (2) - מכבי קרית ביאליק (7) (20:00, יערת העמק, מגדל העמק)

הפועל כפר קאסם (3) - מכבי חדרה (8) (20:30, ביה"ס מקיף כפר קאסם)

הפועל מעלות (6) - הפועל עמק חפר (9) (שלישי, 20:00, הזית, מעלות)

 

מחזור קריסמס של ממש בארצית ואתם מוזמנים (יחד עם סנטה) להגיע למגרשים ולחגוג. יהיה כיף. היום יתקיימו בצפון 5 משחקים ועוד אחד מחרתיים (מעלות-עמק חפר). קר בחוץ, חם באולם. המשחק המרכזי הינו בין שתי צפוניות של ממש (אחת ממערב והשנייה ממזרח), עכו (המובילה הגאה) מול צפת (ששותפה בדבוקת מקומות 3-5 במאזן 3:6). המארחת יציבה ובטוחה והמתארחת, בעונה טובה אמנם, אבל לפעמים מפתיעה לטובה (עם ניצחון חוץ ברמה"ש) ולפעמים לרעה (הפסד הבית רק לפני שבוע למעלות ממרכז הטבלה). 

הסגנית ממגדל העמק תארח משחק נוח בדמות ביאליק ממרכז הטבלה כששאר המשחקים הינם יותר משחקי מיקום ופחות קרבות קריטיים שיחרצו גורלות. לרמה"ש הרביעית תחכה האחרונה מכפר יונה שאם לא תערוך שינויים בסגל שלה תמצא את עצמה בליגה הרביעית. נצרת עלית וכרמיאל, שצרפה לשורותיה את הפורוורד יניב חביב, שכנות בחלק התחתון של הטבלה,  ינסו להיחלץ קצת מהתחתית. כפר קאסם תארח את חדרה מהתחתית, ובשנה הבאה מעלות, שהפתיעה כאמור את צפת, תארח את הפועל עמק חפר. 

בדרום מחכה לנו מחזור מפוצל במיוחד בו רק שלושה משחקים יתקיימו הערב. הזרקור הפעם ילך לבונבוניירה אמיתית בדמות שחזור חצי הגמר מהעונה שעברה. מכבי פ"ת הלוהטת, הסופרת כבר 6 ניצחונות רצופים, תארח את חבל מודיעין המוליכה שטרם הפסידה העונה, ובהתחשב בהיסטוריה של המפגשים ביניהן, יש למה לצפות.
בתחתית, בת ים שסופסוף הצליחה להיחלץ מהמקום האחרון, תארח למשחק חשוב לא פחות את גבעת שמואל שגם היא השיגה ניצחון חשוב, בעוד קרב ישיר נגד הירידה. ינעלו את משחקי יום ראשון שתי המאוכזבות של החודש האחרון, אליצור פ'ת/גבעתיים שהדרדרה השבוע עד למקום האחרון ומעלה אדומים שהפסידה בשנייה האחרונה לר"ג וכבר לא זוכרת טעם ניצחון מהו.

 

דברים שכדאי לדעת:

- אולי זו הנוסטלגיה למקום בו שיחק לא מעט עונות, אבל רז ניסים כהן אוהב לשחק מול מכבי פתח תקוה. בכל המפגשים בין חבלמו לפ"ת בעונה שעברה (והיו 5 כאלה) ניסים כהן כמעט לא ירד מה-30 נקודות למשחק, כולל תצוגה אחת מופלאה של 49 נק'. כמו שכבר כתבנו, יש למה לצפות.

- איתי גרינבוים עשה כמה מעונותיו הטובות ביותר בעירוני רמת גן, בשורותיה עוד כידרר בעונה שעברה. השבוע הוא ינסה לנצח אותה במדי הפועל לוד.

- רון גוטמן, שהיה אחד מתגליות העונה שעברה חגג בשבת 22. למרות גילו הצעיר הוא אחד מהמנהיגים של מכבי בת-ים העונה. האם גוטמן ימשיך את החגיגות גם מול גבעת שמואל?

- באופן מקרי, יהיה זה דווקא המשחק הדחוי בין מכבים/רעות ומכבי שוהם שיפתח את משחקי שנת 2019. בשני המועדונים יקוו שהשנה החדשה תאיר להם פנים יותר הרבה יותר מהאופן בו סיימו את 2018. וזה אגב אולי הדבר הכי מעניין שיש לנו לכתוב על המשחק הזה.

- שתי הקבוצות הכי התקפיות בליגה נפגשות ראש בראש, עכו (91) וצפת (87). אז איפה ההבדל? בהגנה כמובן. עכו הינה גם בעלת ההגנה הכי טובה בליגה (73), צפת עם 85, רק שלישית מהסוף.

- אז חשבנו ששגב גרילק עובר מעכו לכרמיאל ובסוף הוא נחת במעלות. זה היה ההבדל לפני שבוע בצפת (יופי של ניצחון חוץ, 96:77) אבל האם זה מבשר על שחר של יום חדש? נחכה לשנה הבאה ונראה.  

- שתי קבוצות שבנו סגלים עמוקים במטרה להתמודד על עליה נפגשות ראש בראש. עד כה רק לאחת זה הצליח (וגם זה באיחור אלגנטי) אבל כפר קאסם כבר 40 יום ללא הפסד. האם תגיע יונה עם עלה של זית ? או שאולי חדרה תיזכר שתחתית זה לא בשבילה?