ארצית: קצת צמרת, קצת קצוות

הרבה משחקי קצוות יחכו לנו במחזור הראשון של הסיבוב השני, אבל גם הרבה קרבות עם פוטנציאל פלייאוף, במיוחד בצפון, שם כפר קאסם תארח את רמה"ש וצפת את מגדל העמק. בדרום לצד משחקי מוליכות נגד נועלות טבלה מחכה גם מפגש מעניין בין פ"ת לשכנה מר"ג. פותחים סיבוב בארצית, כל הפרטים לקראת מחר.


| אדי מינץ, ענר חתואל

 

 

צפון

בית"ר כפר יונה - הפועל עכו (19:00, איש שלום, כפר יונה. בסיבוב הקודם 116:82 לעכו)
הפועל מעלות - מכבי חדרה (20:00, הזית, מעלות. בסיבוב הקודם 84:81 למעלות)
הפועל כפר קאסם - א.ס. רמה"ש (20:30, ביה"ס מקיף כפר קאסם. בסיבוב הקודם 92:83 לרמה"ש)
מ.ס. צפת - הפועל מגדל העמק (20:00, אולם פיס ז'בוטינסקי, צפת. בסיבוב הקודם 90:83 למגדל העמק)
הפועל עמק חפר - הפועל נצרת עילית (20:30, רופין. בסיבוב הקודם 71:62 לעמק)
מכבי כרמיאל - מכבי קריית ביאליק (20:00, היכל הורוביץ, כרמיאל. בסיבוב הקודם 83:66 לכרמיאל)

 

דרום

אליצור גבעת שמואל - הפועל חבל איילות (18:00, אולם נריה, גבעת שמואל. בסיבוב הקודם 69:81 לחבל איילות)
הפועל חבל מודיעין - אליצור פ"ת \ גבעתיים (19:30, חט"ב נחשון, שוהם. בסיבוב הקודם 73:62 לחבל מודיעין)
הפועל לוד - מכבי בת ים (19:30, תיכון מדעים, לוד. בסיבוב הקודם 80:71 לבת ים)
מכבי מעלה אדומים - מכבי מכבים רעות (19:30, דרך הגיא, מעלה אדומים. בסיבוב הקודם 84:70 למעלה אדומים)
מכבי פ"ת - מכבי עירוני ר"ג (20:30, עולמות, פ"ת. בסיבוב הקודם 70:77 לר"ג)
מכבי שוהם - מכבי שדרות (20:00, ניצנים, שוהם. בסיבוב הקודם 66:75 לשדרות)

 

אז אחרי מנוחה של שבועיים (פגרת גביע האיגוד) הסיבוב השני כבר פה, זמן להערכת הכוחות מחדש, זמן להוציא מחשבונים ולהיזכר מי ניצח את מי בסיבוב הראשון ובכמה כשכל נקודה קובעת. אלופת החורף מעכו תארח במשחק הכי קצוות שיש את כפר יונה האחרונה, אבל גולת הכותרת של המחזור הינה שני משחקי פליי אוף פוטנציאליים, ראש בראש, כשהשנייה ממגדל העמק תתארח אצל החמישית מצפת והשלישית מרמה"ש תגיע לרביעית מכפר קאסם. כפר קאסם מגיעה למפגש הצמרת מול רמה"ש בתנופה אדירה כשהיא מציינת כבר שישה ניצחונות רצופים. רמה"ש עם 1-5 בתקופה זו תגיע לתת פייט. משחק אש.

גם בתחתית לוהט מתמיד עם מפגשי ראש בראש צמודים וקריטיים. מעלות השביעית (מאזן 7-4) תארח את חדרה מהמקום התשיעי (מאזן 8-3) וכרמיאל מהמקום האחד עשר (מאזן 8-3) תארח את ביאליק מהמקום העשירי (מאזן 8-3 גם כן). כולן מנסות להימנע מהמקום שבסוף העונה מכוון לירידה/מבחנים. המשחק שהוא כביכול "אינו מאבק תחתית" הינו בין עמק חפר מהמקום השישי (7-4) לבין נצרת עילית מהמקום השמיני (8-3) אבל כששבע קבוצות נמצאות במרחק של הפסד בודד מהמקום המוביל למבחנים זה לא יכול להוביל לשאננות. 

גם במחוז הדרומי יצפה לנו קרב קצוות בין חבל מודיעין הבלתי מנוצחת לבין אליצור פ"ת / גבעתיים, נועלת הטבלה. קרב "כמעט קצוות" נוסף יהיה בין מכבי שדרות (שניה בליגה), שצרפה לשורותיה את הפורוורד אלעד כנפו, למכבי שהם. לוד תקווה לשמור על מקומה בצמרת כשתארח את מכבי בת-ים, שתי קבוצות שכמעט תמיד סיפקו לנו דרמות גדולות, גבעת שמואל וחבל איילות יאבקו על הסיכוי למקום בפלייאוף, מעלה אדומים - שלא ניצחה בחוץ הרבה זמן, חוזרת לבית למשחק נוח יחסית על הנייר נגד מכבים רעות, ועירוני רמת גן תנסה להמשיך בעונה הנהדרת שלה כשתתארח ב"עולמות" אצל מכבי פתח תקווה.

 

דברים שכדאי לדעת:

- כפר קאסם מגיעה למפגש הצמרת מול רמה"ש בתנופה אדירה כשהיא מציינת כבר שישה ניצחונות רצופים. רמה"ש עם 1:5 בתקופה זו תגיע לתת פייט. משחק אש. גם ההפרש חשוב (9+לאורחים).

- צפת, קבוצת בית (כמעט) מושלמת עם הפסד בודד בכל העונה, תארח קבוצת חוץ מושלמת (לגמרי) ממגדל העמק שטרם הפסידה עונה מחוץ ליערת העמק.    

- מכבי כרמיאל, אחת משתי קבוצות ההגנה הגרועות בליגה, מארחת את ביאליק שהינה אחת משתי קבוצות ההתקפה הגרועות בליגה, בהחלט מאצ' אפ מעניין. בנוסף לכך כרמיאל הינה אחת משתי הקבוצות היחידות בליגה שטרם ניצחו העונה בבית.   

- חלון העברות נסגר והנה כמה מהעברות הבולטות שנעשו במחוז שעל חלקן כבר דיווחנו:

- אלעד כנפו חתם בשדרות וחוזר למחוז הדרומי אחרי חצי עונה בחדרה ויהווה חיזוק משמעותי מאוד לקבוצה של ישראל ברוך בהתמודדות על עליית ליגה. הפועל לוד החתימה את אבישי דרעי ושיחררה במקביל את רע סלטר שחזר לעוצמה מודיעין מליגה א' מרכז, שם שיחק בעונה שעברה.

- חבל איילות עשתה "טרייד" עם כפר יונה מהמחוז הצפוני ששלחה אליה את המתאזרח ג'ושוע כהן והחתימה את ליעד משען שחוזר לקדנציה שנייה במועדון. במועדון הדרומי שיחררו גם את רועי עמור שחתם בנצרת עילית. מכבים רעות שיחררה את שחר כהן ואת רועי קנטור. כהן חתם אצל היריבה לתחתית גבעתיים/פ"ת כמחליף ליניב חביב שעבר לכרמיאל במחוז הצפוני. קנטור חתם בשורות מכבי פ"ת, שבעצמה שיחררה את הגארד טל רונן שחזר לאליצור רמלה מליגה א', בה שיחק בעונה שעברה.

-מכבי בת-ים החתימה את מעוז מזר ששוחרר ממכבי רחובות ושיחררה את נמרוד תבור שעבר לאליצור סטלמך פ'ת מליגה א'. מעלה אדומים שיחררה את טל לפידות שחתם בבית"ר ירושלים מליגה א' והחתימה את ולדי ירמישין שחזר לקבוצה לקדנציה נוספת אחרי תקופה במעלות.